Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gatmetszessel szult anyukak...

Gatmetszessel szult anyukak milyen tapasztalatok volt ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
a fiam mar 9 honapos, de ha gatmetszesrol hallok vagy olvasok, maris elered a konnyem. az orvosom nagyszeru volt, a baba vegezte el a vagast. intimtornat is vegeztem terhesseg alatt, megsem volt eleg. tudom, h nem mindig van 6asa. neha meg erzek huzodasokat, de nam zavar annyira, megszoktam mar. mit tehetek, hogy lelkileg is ledolgozhassam?
2011. máj. 11. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Intimtornát nem szabad terhesség alatt végezni. pont az a lényeg hogy akkor lazuljanak a gátizmok, hogy a baba könnyebben csusszon ki. gáttornát a szülés után közvetlenül kell végezni és utánna egész életedben.


Èn éreztem mikor elvágott, de akkor már nagyon kint akarttam tudni a kisasszonyt, de utánna nem fájt. össze varrt, nem is éreztem, majd ici picit fájt, de semmi nagy dolog. tudtam ülni, járni. éreztem hogy húzodik, de fájni igazából nem fájt.


aki rosszul élte meg annak nehezebb.


én nagyon rosszra számítottam, mert a barátnöm elöttem 5 hónappal szült és végig csak arra panaszkodott és hogy mennyire fáj. hát a szoptatás sokkal de sokkal jobban fájt.

2011. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én is úgy tudom hogy az intimtornát nem szabad terhesség alatt csinálni!

Nekem szerencsém volt, nem éreztem a vágást, érzéstelenítettek, utána a varrás sem fáj, most ismét terhes vagyok, remélem most sem lesz gond ha kell majd vágni!

A szülés utáni hónapok rosszak voltak sokáig húzódott, néha még ma is érzem pl időjárás változáskor pedig már másfél éve szültem...

2011. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes,én jártam kismama-jógára,és minden óra végén 5 percig intimtornát végeztünk.Mondjuk elég tágulékony vagyok,és nem volt szükség gátmetszésre-igaz,ez a 2. szülésem volt,az elsőnél még kötelezően megcsinálják-(nem is repedtem se kívül,se belül),de a szülésznőm szerint inkább genetika.Az első baba születésekor vágtak,nem fájt,pici is volt a seb-3 varratnyi-másnap már ültem...
2011. máj. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóknak:

[link]

Kérdezőnek:

A vágást-szakadást nem lehet megelőzni, ez alkati kérdés.

A gátmasszás sem szokott segíteni, hiába próbálkoznak a kismamák. Ez alkati kérdés, van, aki nagyon tágulékony, van, aki viszont soha nem lesz az, akár mit csinál és repedni fog.

Az intimtorna hosszú távon hatásos, de minden nap többször kell alkalmazni.

Nem tragédia a repedés és a gátmetszés sem.

Ne hibáztasd magad, kevesen szülnek repedés-mentesen, a fájdalom pedig minden téren enyhülni fog idővel!

2011. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a terhestornan is ajanlottak, meg a szakorodalomban is olvastam a terhesseg alatt vegzett intimtornarol. igy erosodnek az izomszovetek, a rugalmasabb, edzett izom allitolag hamarabb felepul mutet utan. de senki sem mondta, hogy mit csinaljak, hogy ne bogjek annyit.
2011. máj. 11. 08:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szóval én is tornáztam, aminek az intimtorna is része, de mégis vágni kellett, de fel voltam rá készülve, hogy így is alakulhat, engem nem viselt meg, pedig a varrás nagyon rossz volt (a vágást nem is éreztem) és azóta is néha (egyre ritkábban) érzékeny a gátam a hegnél (6 ,5 hónapja szültem)!
2011. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!