Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki miert szült korabban a...

Ki miert szült korabban a kiirt idöponthoz kepest? Elsösorban a 36. ,37. ,38. heten vilagra jött babakra gondolok. (Vagy esetleg meg korabban. )

Figyelt kérdés

Köszönöm, hogy elmeselitek, szivesen olvasnek meg a babatok akkori es a mostani adatairol is. (szülsuly, magassag, a neme, a neve .... ilyesmiket.)

Köszönöm, szep napot! :) L.


2009. márc. 12. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia

A kislányom - Bene Anna Tünde, mi csak Tündérpankának hívjuk - 3 nap híján töltötte a 36. hetet, mikor úgy döntött, köszöni szépen de neki jobb lesz idekint :) Igaza volt, mert mint kiderült, totál el volt meszesedve a lepény, csak a 35 heti vizsgálatkor ezt nem vették észre :S


2340 grammal és 49 centivel született, de 10/10 apgarral. Négy naposan már átfordította a fejét hasonfekvésben, szóval elég agilis volt már akkor is.

2210 grammal jöttünk haza a Kh-ból, de gyönyörűen szopizott (másfél, majd kétóránként egészen háromhós koráig), 7 hetes korára megduplázta a születési súlyát.


Most 6 hós, 75 centi és 7 kiló. Izmos, jó mozgású, vidám és nagy habitusú baba, senki meg nem mondja, hogy koraszülött volt.

Hál istennek!

2009. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én első lányom 36 hetesen szültem mert vesemedence gyulladást kaptam és ezen okból beindult a szülés:Éva, 2225gram,50cm most 21 éves már neki is van egy fia.Legkissebb fiam Szabolcs 30hétre született 2004-ben ő 1490gram és 41cm volt,most 17kg és pont 100cm semmivel nem maradt le a vele egykorúaktól.Vele császároztak mert elhalt a méhlepény és már nem tudott semmivel sem táplálkozni és én is nagyon bedagadtam már a szemem sem tudtam kinyitni.De hála istennek semmi baja nem lett.
2009. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! A kisfiam 34 hétre született 2220gr és 44cm. Most három éves. A kislányom 38 hétre született 3440gr és 55cm. Ő most 14 hónapos.
2009. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors valaszokat, es nagyon örülök, hogy a komplikaciok ellenere mindegyik baba egeszseges! Ez nagyon megnyugtato sokunk szamara! :)

Köszönöm, hogy megirtatok! :)

2009. márc. 12. 11:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Kerdeznelek meg titeket, hogy hany napig /hetig kellett a korhazban maradnotok? Valamint stressz hatasara is rögtön tudtatok szopiztatni?
2009. márc. 12. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam a 35.héten született császárral.Előtte sem volt problémamentes a terhességem.Az elején vérzés,magas vérnyomás.Többször kellet kórházban feküdnöm a vége felé,mert a 32 héttől ki voltam nyílva 2 ujjnyira.Hát nálunk sajnos gondok voltak a tüdejével,pedig kaptam tüdőérlelőt,de mégis az egyik tüdőlebeny össze volt esve.Egy hétig lélegeztették és válságos volt az állapota.Nem tudták megmondani előre,hogy megmarad e.De szerencsére kitapadt a tüdeje és 3 hét intenzív után hazaengedték.Hát rémálom volt az egész.Főleg ez az első hét.Szőrnyű volt a szülészeten lenni baba nélkül(ez szinte felfoghatatlan).Hála az égnek a tejem beindult,de a csecsemős nővérek nem nagyon világosítottak fel erről a tej dologról,hanem a babám főorvosa mondta,hogy ugyanúgy 3 óránként fejjek,mintha otthon lenne a baba.Fejtem és naponta vittük be neki.Három hét elteltével szoptathattam először és még ennyi idő után is szopott a kis picurom.Sőt annyira cicis,hogy most 9 hónapos,de a fő tápláléka még mindig a tejcsi(nemigen akar mást enni).Én sem gondoltam volna,hogy ekkora stressz ellenére lesz tejem,de szerencsére lett.Ja a kisfiam 2790 gr. és 49 cm-rel született.Most 10,70 kg és 72 cm.
2009. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szépen kinyíltam(2 és fél ujjnyira),ezért 37+3 naposan a szülésznőm burkot repesztett és megszültem a babát.Nem lett volna értelme tovább várni,mert készen állt a baba a szülésre(feszes burok,bemenetre nyomott koponya stb.).Kb.3 óra múlva meg is lett,3090 gramm,és 53 centi volt,9/10 Apgar értékkel.Inkubátort csak messziről látott,és nem egészen 3 nap múlva már otthon is voltunk.A szopi azonnal ment,és tejem is volt,mert én egy picit sem voltam ideges attól,h majd 3 héttel előbb érkezett.Tudtam h ilyenkor már semmi gond nem lehet.
2009. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányomat Maja Lilinek hívják, jelenleg majdnem 10 hónapos. 37. hetesen elment a magzatvizem hajnali fél 1-kor és apás szüléssel május 19-én 06.09 perckor megszületett Ő. 2830 gramm és 50 centi volt. 5 napot voltunk kórházban, mert nem indult be sajnos a tejem és nagyon besárgult. Amikor hazamentünk, másnap sajna bekerültünk a Heim Pálba szintén a sárgaság és köldök fertőzés végett. Ott is 5 napot voltunk és május végére mehettünk haza a Törpénkkel. Azóta minden rendben van, már szinte mindent eszik és gyönyörű, mosolygós 8,5 kg-os baba lett belőle!
2009. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Napra pontosan 38hetesen született meg a kisfiam Milán.Reggel felkeltem megbeszéltem barátnöimmel hogy talizunk egy kávézóban,délben hazaértem megebédeltem,takarítottam+bepekoltam a mosógépet és valami pukkanást éreztem elfolyt a magzatvizem!Riasztottam a férjemet aki nem messze sz otthonunktól dolgozott míg ö haza ért én letusoltam!Ez volt 1órakkor,fél 2kor már a szülészeten voltunk.A fogadott orvosom éppen bent volt és közölte ebböl ma estére baba lesz 1,5újnyira nyitva voltam.Adat felvétel,NST,vérvétel következett.Sajnos ez idö alatt nem tágultam még fájások sem voltak infúziot kapatam!Ez kb.4kor nagyon szépen jöttek a fájások rendszeresen.Ekkor már a férjem is velem volt a szülöszobán rengeteget!És este 20.10perckor megszületett a drágánk 3300g-mmal és 55cm-rel!9/10es apgarral.3napot voltunk bent a kórházban 3080gmmal jöttünk haza!6hetesen 6340g volt most 14hónapos és 11kg és 81cm!:-D igazi vasgyúró szöke göndör haja van és hatalmas barna szemei!10,5hónapos kora óta önállóan megy!Imádja a pocakját!
2009. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!