Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális érzéstelenítésről...

Epidurális érzéstelenítésről mondana valaki véleményt?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok,novemberre várjuk a picikét,de ettől nagyon félek.Azt mondják,hogy érezni a metszést és az öltéseket is.Valóban???
2011. máj. 19. 12:23
1 2
 11/16 bettineni ***** válasza:

A szülesnel a legfontosabb, hogy a vegen maradjon energia a nyomasra. Engedned kell, hogy kitagulj a fajdalmak ellenere engedd el magad, szivd tele a tüdödet levegövel, a szülesznö segit majd a helyes legzesben.

A kitolasi szakaszban nekem ugy könnyebb volt nyomni es hatasosabb, ha nagy levegöt vettem, befogtam az orrom, nem engedtem ki a levegöt es ugy nyomtam. (Probald ki, ha esetleg szorulasod van, ;) ez az orrbefogas tenyleg hatasos. Ne foglalkozz vele, ha csodalkoznak majd rajtad.

2011. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

hmm

mindeki más és minden szülés más


az EDA-t gerince adják ami nem túl kellemes főleg ha fájásaid vannak közben és ha nem találják el elsőre mert megesik a legjobb aneszteziológussal is

be lehet állítani mennyire érezd a fájdalmat

van akinek teljesen megszűntéik vele van akinek nem és csak csillapítják


és keress egy olyan bábát vagy szülésznőt aki ért a gátvégelemhez és akkor nem kell félni a vágástól

nem törvényszerű h vágjanak még első babánál sem


és ne stresszelj nem jó dolog vigaszul a fájdalomra nem fogsz emlékezni utólag :-)))

2011. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésemnél kaptam EDA-t, az elsőnél féloldalasan hatott, a másodiknál semennyire, egyáltalán nem! Ha szülnék harmadikat, nem kérnék, tuti!


A gátmetszést egyik esetben sem éreztem, annyira meg van már akkor feszülve a bőr, hogy nem lehet érezni a metszést.


A varrás viszont pokoli volt az első szülésnél. Nagyon hosszúra nyúlt, legalább fél órán át stoppolt a doki, és minden döfést, öltést éreztem, pedig elvileg ugye EDA-m is volt, meg helyi érzéstelenítés. Amúgy visszagondolva, lehet, nem is konkrétan fájdalom volt az, amit éreztem, hanem inkább irtóztató, hogy éreztem és elképzeltem hozzá, hogy most döfi át a bőröm a tűvel....brrrr


A második szülésnél is vágtak, de érdekes módon szinte egyáltalán nem fájt a varrás, pedig rettegtem tőle az első rossz tapasztalatok miatt. Lehet, azért nem fájt, mert otthagyták rajtam a babámat, és már akkor próbálkozhattunk a szopizással, és azzal voltam elfoglalva, nem a varrással.

2011. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
En kertem edat, a beadasa nem faj egyaltalan, csak elotte a pici lidocainos szurit. Eloszor nem hatott az eda egyaltalan, ezert kihuztak es ujbol beadtak mas helyre. Mivel iszonyatosan fajtak a fajasok, semmit nem ereztem az edabol, csak arra vartam, hogy hasson. Nem erzestelenitett el ennek ellenere ugy, ahogy azt szerettem volna, a fajasokat bar kevesbe, de ereztem... De abbol a szempontbol orulok az edanak, mert en is a gatmetszestol feltem a legjobban es elotte adtak be egy plusz adag erzestelenitot a kanulbe, igy semmit nem ereztem a varrasbol, mig a lidocainos szurit sem. Ha szulok meg, biztosan szeretnek majd edat kerni.
2011. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az epiduralis nekem nagyon-nagyon jó volt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Előtte pokolian fájt, már szinte könyörögtem hogy lőjenek fejbe vagy valami történtjen mert nem bírom tovább. Utána is fájt de az sokkal-sokkal elviselhetőbb volt. A gátmetszéshez adtak szurit, megmondom öszíntén hogy a kitoláskor annyira feszült szét ott minden, hogy nagyon megkönnyebbültem mikor megláttam az ollót, gondoltam hogy remélem jó nagyot vág annyira rossz ahogy a baba feje feszíti szét ott az egész mindenséget. A gátmetszést így nem éreztem és a varrás se fájt. (pedig kellett sokat varrni méhszáj, hüvely, miden végigrepedt)
2011. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A sógornőmet 7* szúrta meg az altatós doktornő. A végén nem sikerült és altatták, mert császár volt nála. 2 hétig nem érezte a jobb lábát. Én biztos nem kérek, bár én máshol szülök, de félek.
2011. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!