Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél a nőgyógyász "mennyi...

Szülésnél a nőgyógyász "mennyit van ott"?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Szóval az érdekelne, hogy sok helyen olvasom, hogy szülésnél 50-100 ezreket elkérnek a dokik, viszont én úgy tudtam, hogy a vajúdás és szülés nagy részében a szülésznő van a kismamával. Akkor tulajdonképpen ennyi pénzért mit csinál doki?
2011. máj. 20. 23:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
ennyi pénzért vizsgál,meg vállalja a felelősséget az életetekért...nem ő szüli meg a gyereket csak segít,és hát sokan ezért bármennyit képesek adni..
2011. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

nem volt az


három gyerekem van

de még egyik szülésnél sem adtam hálapénzt

pedig kettő császár lett

nem értem miért is kellene

megbeszéltem a dokival h végig vezeti a terhességet és majd bemegyek szülni mikor kell mázli h akkor volt ügyeletes a dokim


minden esetben normális és kedves kiszolgálást kaptam sőt meg merem kockáztatni h velem még rendesebbek voltak :-)


és amúgy tényleg nem sokat van ott rendes szülésnél max a végénél és be-be néz h mi a helyzet

és a hálapénz nem olyan dolog amit adni kell és főleg nem előre és megbeszélve

benne van a nevébe: hála..... gondolom ezt nem kell magyarázni :-)


ha úgy érzed megérdemli akkor adj neki

bár ha kötelező lenne akkor inkább a szülésznőnek vagy a bábának adnám adnék mint a dokinak (rendes szülésnél)

2011. máj. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én nem azért írom, mert hogy miért adnak ennyit.

Még csak 18 vagyok, de már biztos vagyok benne, hogy ha egyszer babám lesz, akkor szeretném, ha mostani nőgyógyászom vállalná a szülést. És nem érdekel, hogy mennyiért, mert benne bízom meg. :)

Csak tényleg érdekel, hogy miért kérnek ennyi pénzt... sok helyen olvasom, hogy még a gátmetszést/varrást is a szülésznő végzi. Meg hogy előtte a terhesgondozásért x összeget fizetnek az emberek...

2011. máj. 20. 23:38
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy a szülésznő jobban megérdemelné. Ezért kérdeztem.. :)
2011. máj. 20. 23:40
 5/20 anonim ***** válasza:

kedves Első


ha SZTK rendelésre jár akkor ott nem kell adni

ha magánra akkor ott fizetni kell

és nem a doki hozza a döntést max extrém esetben


és az oep is fizet a dokinak akár magán rendelés akár sztk

és a kórháznak is akár rendes szülés akár császár

2011. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim végig bent volt 4 ra alatt szültem meg. Nálam pont fordítva volt a szülésznőt alig láttam.
2011. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyit van benn a dokid, attól is függhet, hogy te mennyire igényled az Ő folyamatos jelenlétét, ill. van -e éppen másik kismamája is.

A szülés nem mindig rövid történet, bizonyos szakaszaiban az orvos érdemileg nem sok mindent tud tenni, hiszen "csak várni kell". Erre a szerepre sokkal alkalmasabb a férj, az apa, vagy egy barátnő.

Szerencsés esetben, gyorsabb lefolyású szülésnél 1-2 alkalommal megvizsgál az orvos, de rendszerint ezt is a szülésznő végzi, ahogyan sok helyen a gátvédelmet is.

Hogy mégis miért a dokinak fizetünk? Mert mindig ott van a levegőben a "Mi lesz, ha..." kezdetű mondat. Bármi rendkívüli, váratlan, esetleg veszélyes dolog történik, csak az Ő szakértelmére számíthatunk.

2011. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat bent volt.Mig vajúdtam,rámnézett jópárszor,kérdezte mi újság,hogy vagyok.Aztán eltünt a méhszáj,kb 19.30 felé utána már végig velem volt,sajna elhúzodott a szülésem mert 21.44re lett meg a lányom.A szülés után bejött még mielőtt hazament volna,és utána mindennap ott volt.Nem volt meghatározott tarifája annyit adtunk amennyit gondoltunk.
2011. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Fogadott dokim volt


Mikor elkezdtem vajúdni nem volt már bent a kórházba,mert nem ő volt ügyeletes.Másik városban lakik.


Szóval mikor elkezdődött a vajúdás,sűrűbb része(10 perces fájásoknál)telefonáltak neki,és nagyon gyorsan ott volt.Onnantól már el sem ment a szülőszobáról,de persze javarészt a szülésznő volt velem.A doki jött vizsgálni,megkérdezte párszor hogy vagyok stb.

Mikor elkezdődött maga a szülés,2 szülésznő és a doki volt ott.Gátmetszést ő csinálta,majd a varrást is.

És pontoson nem akarom leírni,hogy mennyit kapott,de 20 és 30 ezer között.

2011. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Aki ma reggel írt 06:30kor

Teljesen egyet értek vele,mert ne adj Isten bármi van,történik,azért a szülésznő nem vállalja a felelősséget.A doki azért kapja a pénzt na meg a dr-i címet,hogy tartsa a hátát bármi van.Ha elvállal egy szülést,terhesgondozást stb. 100% tudatában van ezzel.


Nekem 14,5 óra volt a szülés vajúdással együtt és végig ott volt.Ezt ne úgy értsd,hogy ült mellettem és várta a kisfiam születését,hanem,hogy nem hagyta el a szülőszoba környékét.

2011. máj. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!