Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél a nőgyógyász "mennyi...

Szülésnél a nőgyógyász "mennyit van ott"?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Szóval az érdekelne, hogy sok helyen olvasom, hogy szülésnél 50-100 ezreket elkérnek a dokik, viszont én úgy tudtam, hogy a vajúdás és szülés nagy részében a szülésznő van a kismamával. Akkor tulajdonképpen ennyi pénzért mit csinál doki?
2011. máj. 20. 23:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokmindent a szülésznő csinál, talán még a gátmetszést is, de végső soron a felelősség az orvosé, ha bármi gebasz van, akkor ő viszi el a balhét, nem a szülésznő. Amúgy tényleg nem sokat van bent, engem 2 óránként megvizsgált, és a kitoláshoz jött be, utána kaparás+varrás, azokat ő csinálta.
2011. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A szülésznő sokat volt ott a doki ritkán jött vizsgálni. A szülésznők még éjjel is vittek nst-re hátha végre szülünk,mert több napig vajúdtam! Végül császár lett. Én meg voltam elégedve így a dologgal,mert a doki ugy sem tudott volna mit csinálni,ő megvizsgált,hogy haladunk stb... nem volt fogadott orvosom így nem fizettem semmit!
2011. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a doki, én nem láttam a szülésznőt, még az infuziót is a doki kötötte be, és utána is a doki volt velem, végül császár lett és ott is végig a doki volt velem. És a szobatársamnak is mindent a dokija csinált, a szülésznő semmit.

Mondjuk volt olyan doki, aki beüzent ő bizony nem jön be, meg van ilyen is, aki ücsörög és mindent a szülésznőkre hagy, kétségtelen, de például én név szerint tudom kik ezek a dokik és kitől mire lehet számítani, gondolom más is és ennek tudatában kéri fel. És fizet neki súlyos tízezreket. Mondjuk ezt én sem értem, hogy lehet valaki ennyire idióta, hogy felkér és fizet egy ilyen dokinak, de ez meg legyen az ő dolga. A doki meg jól teszi, hogy elfogadja, mert akinek ennyi felesleges pénze van, attól el kell venni.

Én annak tudatában választottam a dokimat, hogy mindenki egyöntetűen állította, ő azonnal, bármikor, bárhonnan bejön és végig ő csinál mindent.

2011. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az én dokim a vajúdás alatt kb. óránként egyszer bejött megnézni, hogy hogy állunk. Amikor kellett, tágított kézzel, adott méhszáj lazító injekciót. Szóval nem volt velem végig, mégis rengeteget segített, hogy ne legyen császár, pedig közel jártunk. Kb. 10 óra vajúdásnál mondta, hogy nem állunk túl jó,készüljünk azért lelkiekben, hogy lehetséges, hogy műtét lesz. De aztán csak "kiszedte" belőlem. :D

Nagyon ügyesen összevarrt, utána minden nap bejött megnézni, hogy vagyok, és mindig megnézte a babát is. Sőt, a 6 hetes kontrollra is kérte, hogy vigyem magammal, mert szeretné megnézni. :)

Most az, hogy nem ült ott velem 11 órán keresztül, amíg vajúdtam, hát na... Nem hiányzott, megmondom őszintén. :D

2011. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy off-olok és visszakérdezek, de az előző válaszolókhoz, vagy bárkihez szólnék, aki tudja a választ;

előfordult már Mo-on, hogy bármely fogadott orvost (bármennyit is fizettek neki) felelősségre vonták volna azért, mert valami "gebasz" volt a szülés körül??? (ahogy az egyik válaszoló írta.)és azt a felelősséget tényleg vállalta volna?

Tehát valóban 'tartják a hátukat' a sok tízezer forintért cserébe?

Nem kötözködni akarok, csak tényleg érdekel, volt-e ilyen eset, mert a médiában még soha olyan hír nem hangzott el, hogy bármely esetben elvitte volna a balhét az orvos.

inkább mindig az lett a vége, hogy "nincs felelős"...

2011. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az én orvosom nagyon megérdemelte a pénzt amit kapott tőlünk.Ahogy megindult a szülés végig mellettem volt.Nagyon nehezen született meg a babám,2x volt a nyakán a köldökzsinór.Ő folyamatosan nyomkodta a hasamat,próbálta belőlem kinyomni a kicsit.Már rajtam térdelt,izzadt mint állat :)Végig beszélt hozzám,nyugtatgatott és szülés után is mindig bejött hozzám az utolsó napig.Ha ő nincs akkor bele sem merek gondolni,hogy mi lett volna velünk....Én nem sajnáltam tőle azt az összeget.
2011. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen volt, csak a média azt nem szokta felfújni. Jó, ő nem szülész, de a mi háziorvosunk börtönben volt, mert nem ment ki egy földön fekvő beteghez, mert azt gondolta csak részeg.

Tudod ilyen a média, az indulatokat szereti gerjeszteni, az nem hír, ha felelősségre vonnak egy orvost, mert milyen kommentek jönnének rá? Nagyon helyes.- és ez nem érdeke a médiának. De néha vannak apró hírek, amikből kiderül bizony tiltanak el orvost, akár örökre is meg kerülnek börtönbe is, és kapnak pénzbüntetést.

Egyébként logikusan kellenek, hogy legyenek, mert arról sokat olvasni, hogy beperelték az orvost és alig párról akik nem nyertek, tehát logikusan 99%-ban nyernek a páciensek, ha beperlik az orvost.

2011. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. máj. 21. 20:18
 19/20 anonim ***** válasza:

A fogadott orvosomat én hívtam mikor elindultunk a kórházba szülni, 38. héten.

Első gyerek, ideges is voltam.

A Balatonnál nyaralt. Szinte leszidott, hogy miért most szülök.

15 órát vajúdtam, leállt a szülés, oxitocint kaptam, nem tágultam. Császár lett, EDAval.

Mikor összevarrtak, megérkezett a doki. Lecseszte az ügyeletes orvost a fülem hallatára, hogy ő szólt, hogy várják meg.

Hogy?

Másnap bejött hozzám és kérte a 100.000 forintot.

Nagyon kiborultam, megkérdeztem, mire fel?

Itt sem volt. Ha gyorsan tágultam volna 4-5 óra alatt is meg lehetett volna a baba. Kijelentettem, hogy nem fizetem ki. Hozzátettem, pereljen be!

Nagyon mérges vagyok rá még most is!

2011. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 bettineni ***** válasza:
En ugy tudom, hogy ha az orvos hibazik, akkor az olyan, mintha a korhaz hibazna, nem szemelyesen az orvos.
2011. jún. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!