Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés szülésnél a...

Milyen érzés szülésnél a méhösszehúzódás? Mihez lehetne legjobban hasonlítani?

Figyelt kérdés

És a méhszájtágítást, burokrepesztést ki lehet bírni?

Még az is érdekelne,hogy az EDA-t előre kell kérni az orvosnál vagy majd vajúdás közben kell szólni? Mitől függ h beadhatják-e?


Tervezzük a babát, mindenképp természetes úton szeretnék majd szülni és érdekelne,hogy milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapítására, mivel a fájdalomküszöböm elég alacsony, sok rémtörténetet hallottam és szeretném kicsit bebiztosítani majd magam, ha lehet... :) A szülésfelkészítés és a terhestorna mennyit segít?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


26/N


2011. máj. 23. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, túl lehet élni fájdalomcsillapítás nélkül is, EDA-val meg állítólag egyáltalán nem fáj. A szülésnél a fájások leinkább olyanok, mintha a gyomrod alatt belédvágnának egy nagy kést, és a térdedig végigvágnának vele. EDA-t előre kell jelezni, mert szükséges egy vérvétel is előtte, na meg le kell folyni valamennyi infúziónak is, mielőtt elkezdik adagolni. Szülőszoba látogatásra mindenképpen érdemes elmenni, hogy ne legyen teljesen ismeretlen a hely a számodra és minél többet kérdezni. Számomra a legijesztőbb az egész szülésben az volt, hogy nem tudtam mi fog történni, nem tudtam, hogy mennyire fog még fájni, hogy kb. meddig kell kibírni, stb. A bizonytalanság a legrosszabb az egészben. A legjobb amit tehetsz az az, hogy minél több infót megpróbálsz összeszedni a kórházról, a szülőszobáról, a szülés lefolyásáról. A legjobb különben az benne, hogy mindig van szünet két fájás között és olyankor nem érzel semmit, olyan mintha elvágták volna a fájdalmat. Nem olyan kibírhatatlan... :)
2011. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:
100%

Jó sok kérdés, de amire tudok válaszolok Neked :)


1.Nem tudom mihez hasonlítani a méhösszehúzódást... Még nem éreztem ilyet. Sokan azt mondják olyan mint a mensi görcs csak erősebb, nekem nem olyan volt, másabb annál, de nem tudom leírni. (Egyébként a mensi görcseim is nagyon fájtak a terhesség előtt) Azt érzed, hogy megkeményedik a hasad és tolódik lefelé. A méhed összehúzódik és nyomja lefelé a babát és a baba feje mindig egy ici-pici részt felhúz a méhnyakból és így az rövidül és nyílik az "út" kifelé. Nekem hátul is fájt a derekam, de oda inkább csak kisugárzott a fájdalom, picit hasonlít a vese görcsre is, de mégis más. Nem tudom neked volt-e már vesegörcsöd...

2.A méhszájtágítás az történhet gyógyszeresen és kézzel is. Mind a kettőben volt részem, nem volt jó egyik sem, de kibírtam, itt vagyok :D Nekem zselét tettek fel, egyből erős fájásokat csinált. A vége felé tágított a szülésznő kézzel, fájás közben nyúlt be, hát fájt, nah... :S

3. Az EDA-t csak egy bizonyos időben adják, úgy tudom 2 ujjnyi méhszájnál és a kitolási szaknál visszaveszik, hogy érezd a tolókat. Elvileg én megbeszéltem a dokimmal még a terhesség alatt, hogy kérek majd, de sajnos nem kaptam mert mikor be lehetett volna adni nem volt szabad aneszteziológus (?) És az EDA-t csak ő adhatja be.

4. A szülésfelkészítés az nagyon jó dolog. Tudom javasolni a Parentis szülőképző sorozatot. A szülés DVD-jükkel elég jól képben leszel ha megnézed. Én nagyon szerettem, terhesen sokszor megnéztem. A tornát nem próbáltam, viszont egyik barátnőm renderesen csinált terhes tornát (nem akarok hülyeséget írni, de talán Rubint Rékát) és röpke 3 óra alatt megszült. :) Hogy ez most a torna nélkül is így lett volna-e ezt már senki nem mondja meg...

Sokan használnak a szülés megkönnyítésére homeopátiás szereket, sok helyen olvasom, hogy hatnak. Én is használtam, de nekem nem hatottak. :S Ezt előre nem lehet tudni, lutri az egész, nem csodaszer, de mivel nem káros és nem is olyan drága érdemes kipróbálni hátha. A málna levélteát is szeretik, én azt is ittam a biztonság kedvéért.

Ha beírod a keresőbe, hogy szülés homeopátiával kiad egy csomó jó oldalt, találsz majd olyat is ahol komplett összeállítás van, mikor, milyet, mennyit, hányadik héttől, stb

Sok sikert és könnyű szülést!

2011. máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kisnita ***** válasza:
100%

Első! a gyomrod alatt belédvágnának egy nagy kést, és a térdedig végigvágnának vele. <--- Na ilyet se hallottam még :D

Az tényleg igaz, hogy vannak szünetek. Nekem is voltak viszont a fájás maga nem múlt el, csak tompult, de egy "alapfájdalom" végig meg volt a fájások között is. Mondjuk nekem gyógyszerekkel generálták a fájásokat valószínű azért volt ez. A zselétől nagyon fájt a méhszájam, hiába kaptam méhszájlazító injekciót, semmit nem használt :S

Mondta a szülésznő is, hogy természetes szülésnél azért másképp megy, nem is ilyen erősek a fájások mint indított szülésnél.

Ne félj, túl fogod élni, nagyon fáj, de úgyis kibírod és ha meglesz a baba mindenért kárpótolni fog. Én három napot vajúdtam a fiammal, de még én is azt mondom, hogy megérte, szóval elhiheted tényleg megéri :) Könnyű szülést Neked!

2011. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm a sok infót! :)


"Nem volt szabad aneszteziológus" Manapság már azt is fogadni kell, hogy tuti ott legyen? Vagy akkor bízza az ember a szerencsére? :S

2011. máj. 23. 21:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a méh összehúzódást én talán úgy fogalmaznám meg, hogy egy nagyon erős menstruációs görcsöt szorozz meg 235-el. :)

A méhszáj tágítás nekem csak akkor fájt, mikor a szülésznő kézzel csinálta fájás közben. Az viszont nagyon.

Az EDA-t elvileg előre le kell egyeztetni, mert anesztes orvos kell hozzá, nem kötik csak úgy be, ha te úgy döntesz, hogy neked az kell. Ezt jó már szülés előtt az orvosoddal tisztázni, hogy EDA-val akarsz szülni.

Van olyan fájdalom csillapító, amit a fenekedbe adnak szülés közben, nekem nem használt sajnos, csak a helye fájt még 3 hétig.

A terhestorna nem rossz dolog, ha van időd rá, viszont inkább a szülés felkészítőt javaslom. Ott megtanulhatod a légzés technikákat, sokat segít szülés közben.

Soha ne hallgass rémtörténeteket, mert csak beparázol. Én nem féltem a szüléstől, és így visszagondolva nem is volt olyan vészes az a 16 óra, de nem valószínű, hogy újra szeretnék szülni.

Ma 2 hónapos a kislányom, de nem hiszem, hogy lesz kistesója. :)

2011. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem burok repesztéssel meg indították a szülést.Én nem kertelek, olyan volt a vajúdásom, mint ha késsel ontanák a beleimet!!De ne aggódj!Neked nem biztos, hogy ilyen lesz.Szerintem nekem is csak azért fájt, mert meg indították..Egyébként a burok repesztés az nem fáj, mivel a méhbe nincs idegvégződés!

Én az EDA-ért ordítottam.Kitalálták, hogy nincs orvos aki be adja, de utána mondták, hogy bizonyos összegért hívnak egyet....Úgy, hogy egy 10esért volt olyan kedves valaki be adni nekem...

2011. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 alaszka ***** válasza:
Nekem is volt burokrepesztés, na én abból semmit nem éreztem, csak láttam hogy a doki közelít felém valamivel, aztán csak kiloccsant belőlem a magzatvíz, ez egyáltalán nem fájt. Tágítást nem csináltak, mert nagyon gyorsan tágultam, de kaptam oxitocint a burokrepesztés után, na onnantól volt pokoli, mikor jött egy fájás, akkor a derekam majd leszakadt, de én mensi görcsökre nem emlékszem, inkább tényleg ilyen vesegörcs szerű dologra. Én nem akartam fájdalomcsillapítást, de mivel azt mondták pár óra és meglesz a baba, így nem is kaphattam volna, azt már olyan stádiumban nem adják. Még kéjgázt lehet valahol kérni, de nem tudom az mindenhol van-e. Nekem 3 óra volt az egész, így ki lehetett bírni, a tolófájások fájdalma nem maradt meg bennem, de összesen 2-3 volt, és kint volt a baba. Amikor mondták, hogy kijött, én azt hittem, még nyomni kell, mert nem éreztem, hogy kibújt...
2011. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha szeretnél EDA-t, akkor most döntsd el és szólj is, mert előre kell kérni. én a végén akartam kérni, mikor már nagyon ki voltam és akkor már nem tudják megcsinálni.

a tágítás, főleg az elején, eléggé fáj. a szülésfelkészítés leginkább lélekben segít, hogy semmi sem ér váratlanul és ez pl. nekem nagyon megnyugtató. maga a szülés pedig nagyobb részben ösztönös.

vannak egyéb lehetőségek is fájdalomcsillapításra, de sokat nem enyhítenek.

a burokrepesztés állítólag nem fáj, az nekem nem volt.

a méhösszehúzódás pedig olyan mint egy mensis görcs, vagy izomgörcs, csak az alhasadban érzed. a fájdalom fokozatosan erősödik, a csúcson kitart 30-60 stb. (szülés fázisától függően) másodpercig, majd ugyanolyan ütemben ahogy jött, enyhül. köztük vannak a fájásmentes időszakok, ez a szülés vége felé már csak alig fél perc, de van aki egybefüggőnek érzi a fájdalmat

2011. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

és tényleg nagyon rossz, de túl lehet élni. érdemes EDA nélkül szülni, sok veszélyt előzöl meg ha nem kéred. ha olyan csinálja aki nem ért hozzá, ha a te szervezeted, vagy a baba rosszul reagálja le, akkor lehetnek bonyodalmak.

ha mégis kérnél, akkor nagyon nézz utána a dokinak, akinél szülni fogsz, mert nagyon nem mindegy ilyenkor, hogy milyen szakember.

2011. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
JO par eve van kiirva a kerdes, de engem most fog erinteni, es jo volt olvasni a valaszokat. Koszi
2016. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!