Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt vakbélműtét és...

Akinek volt vakbélműtét és császár is, összelehet hasonlítani a kettőt? Mennyivel rosszabb a császár mint a vakbélműtét?

Figyelt kérdés
Vakbélműtétem már volt, programozott császárom pedig lesz. Mire készüljek?
2011. jún. 21. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő, de acsászárt ezerszer nagyobb fájdalomnak éltem meg. De lehet, hogy csak azért gondolom így, mert a császár 4 éve volt, a vakbél műtét meg 15 éve.
2011. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan vakbélműtétem nem volt,de császárom két hónapja. Maga a műtét egyáltalán nem fáj ugye,semmit nem érzel. Utána egy nap mozdulatlan fekvés van,amit akkor szerintem nem is fogsz bánni. Nekem szerencsém volt, a sebem csak egy kicsit húzódott,így a 3. napon már viszonylag szépen tudtam menni, DE a fejem az érzéstelenítéstől iszonyúan fájt.(egyébként azt mondják 100-ból egy szervezet reagál így rá kb.)Viszont hallottam már másik verziót is,hogy a seb miatt két-három hétig csak görnyedve tudott közlekedni a csaj. Szóval szerintem ez olyan,hogy igazán nem tudsz rá felkészülni,mert minden szervezet máshogy reagál.
2011. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Maga a műtét szerintem ugyanaz. Bár vakbél műtétem nekem sem volt.

Viszont császárom kettő. és az egyik éjfélkor, hajnali hatkor szóltak, hogy hozzák a babát, ott volt az ágyamon a baba, aki sírt, mocorgott akármit, vele is kellett kezdenem valamit és aztán jöttek kilenckor, hogy keljek és cuccoljak át az őrzőből a szobába, és aztán velem volt a gyerek, többet el sem vitték egy percre sem.

Úgyhogy császár után azonnal talpra és nincs megallás, pihenés. Illetve nekem volt 6 óra, amíg nem emelhettem a fejem, de akit altattak, talpra állították és már rendezhette is a babáját.


Elsőre én sem értettem és felháborodtam, de valóban nem volt idő az önsajnálatra, elhagyni magam és délutánra már úgy jöttem mentem, mintha nem is műtöttek volna. És a baba ellátása sem okozott gondot.

2011. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

11:57 ez azért nem olyan egyszerű.

én sem vagyok az az önsajnálós fajta, de (igaz hüvelyi) szülésnél annyi vért vesztettem, hogy szó sem volt arról, hogy a lábamon hagyjam el a szülőágyat, egy fél napig feküdtem, mert nem akartam a gyerekkel együtt elájulni és neki ki tudja milyen komoly sérüléseket okozni ezzel. ezt a kórházban is figyelembe vették és vigyáztak addig a babára.

egyáltalán nem biztos, hogy minden önsajnálat amit annak gondolsz. örülj, hogy ilyen szerencsés vagy, de nem mindenki pattan föl a műtőasztalról

2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettő, igaz a vakbélműtét 11 évesen. Akkor már 2 héttel utána rohangáltam. Azóta 17 év telt el :).

A császár után 2 héttel tudtam úgy felkelni az ágyból, hogy közben ne keljen elfordulni oldalra (utána már ment minden könnyen, szóval ha már feláltam akkor nem fájt a seb)...A vágás kb 3X akkora...Egyébként gyors volt a felépülés, napról napra egyre könnyebbnek érzed majd. Valóban egy a titka, nem szabad elhagyni magad, ha azt mondják kelj fel, egyenesedj ki próbáld meg, lassan fog menni és nagyon fog fájni, de túl kell rajta lenni!

Ha választhatsz is(bár ez sok helyen nem kérdés), kérj gerincközeli érzéstelenítést. Neked és a babádnak is jobb! Könnyebb a másnap(nincs hányinger, bódultság). A fejfájás előfordulását csökkentheted, ha nem kelsz fel amíg nem engedélyezik, a fejed ne emelgesd csak jobbra-balra mozgasd, és igyál rengeteg folyadékot(katétered lesz, úgyhogy pisi miatt ne aggódj), ez azt jelenti, hogy én a császár után 3-4l vizet ittam meg(a tejtermelésnak is jót tesz). Kérj fájdalomcsillapítót ha úgy érzed! NE izgulj minden rendben lesz!

(Egy aneszteziológus)

2011. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Értelmező olvasás, értelmező olvasás,

Szó szerint úgy értettem ahogy írtam.

ENGEM állítottak fel, és NEKEM nem volt lehetőségem, időm a ÖNsajnálatra, MAGAM sajnálgatására. Egy vakbél műtét után lehet egy hétig is az ágyat nyomtam volna, támolyogtam volna, ne adj isten panaszkodtam is volna, és önsajnáltam volna magam, na erre nem kaptam lehetőséget. Utólag azt mondom, végül is bejött. Az ÉN SAJÁT ESETEMBEN, nem a tiedben. Mi közöm hozzád ahhoz egyáltalán? Azt sem tudom, alapesetben mennyire hagynád el magad, nem is ismerlek. Én magamról beszéltem, magamat ismerve.

Semmi de semmi köze nem volt se hozzád, se máshoz. Nem is értem, hogy jutott eszedbe, illetve nyilván igen, mert nem tetted még túl magad a szülésed körülményein, de erről én nem tehetek, ne engem támadj, hanem beszélgess róla a családoddal, szakemberrel van ingyen pszichológus, pszichiátria-fordulj hozzájuk, ha ennyire nehéz feldolgoznod, hogy nem úgy lett, hogy lepattantál a szülőágyról.

2011. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jézus Isten... bocccs
2011. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

9 hónapja volt császárom, 1 napra rá már kilométereket róttam a folyosón a babával, mivel nem volt hajlandó szopizni, csak nyűgösködött. Húzódott a seb, de nem kapartam a falat a fájdalomtól, ajánlották, hogy adnak fájdalomcsillapítót, de nem kellett.

Magáról a műtétről: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!