Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem folyt el a magzatviz...

Miért nem folyt el a magzatvizem? Mitől függ hogy elfolyik e vagy sem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sem folyt el a magzatvíz, a fájások sűrűsödéséből gondoltam, hogy eljött a szülés ideje. (Meg könnyebb is így a szülés, mert így van egy kis "kenőanyag" szülés közben és könnyebben kibújik a baba.)

Én úgy gondolom,hogy a baba fejecskéje repesztheti meg, vagy az összehúzódó méh nyomhatja meg úgy, hogy kilyukad.

2011. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19:04 vagyok megint. Nekem azért nem folyt el (a dokim mondta), mert babácskám feje olyan lent volt,hogy elzárta az útját. Mikor haladt egyre előrébb, akkor kezdett el picit szivárogni. Rá 10perce meg is lett babácskám.
2011. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én orvosom nem mondott semmit,igaz nem is volt eszemben hogy rákérdezzek. Burokrepesztésem volt,és "csak" mensiszerű görcseim voltak. Akkor a nyákdugó elment. Fájásgyengeség miatt megcsászároztak.
2011. máj. 25. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Mit jelent,hogy fájásgyengeség miatt császároztak meg?- itt szó szerint arra kell gondolni,hogy enyhe fájásaid voltak,vagy nem is tágultál?


Az első gyermekünk születése nagyon gyorsan zajlott,és fájdalom mentesen,mégis 1:57 perc volt az egész... A 2. "fájásnál" elfolyt a magzatvíz.

A második gyermek születésekor 3,5 órás enyhe vajúdás után (ahol a fájások már érezhetőbbek voltak,mint az első gyermeknél) az utolsó fél órában perces fájásaim voltak,amik már tényleg fájtak,de kibírhatóak voltak. Burkot kellett repeszteni- így született meg cirka 4 órán belül a 2. lányunk.


Szerintem ezt senki nem tudja igazán,hogy miért nem reped meg a burok.


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem folyt el, burkot repesztettek. De azt mondják jobb ha nem folyik el mert ha vízzel együtt jön ki a baba könnyebb a szülés.
2011. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem sem folyt el a magzatvizem,indított szülésem volt nagyon hosszú vajúdás után (2nap)mondta a szülésznő,hogy papírvékony a méhszájam bármikor elfolyhat a magzatvizem,de miután kitágultam 2 ujjnyira burkot repesztettek!
2011. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erős menstruációs görcshöz hasonló fájdalmaim voltak. Nem tágultam csak 1,5ujjnyira. 18órát vajúdtam.
2011. máj. 25. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is fájásgyengeségem volt. OTT-t kaptam, mert nem tágultam. Szó szerint a falat kapartam volna. Egybefüggő, szünet nélküli fájásom volt kb. 2 órán át. Ekkor doki megvizsgált, majd közölte, h fájásgyengeségem van. Én mondtam, h nem lehet, mert meghalok a fájdalomtól. Erre mondta, hogy a fájásgyengeség nem azt jelenti, h nem fáj, hanem a fájások ellenére nem tágulok. - Bocs az off-ért!


Nekem is repesztették a burkot, nem folyt el a vizem. Gyenge fájásoknál repesztették meg, lehet, h ezért sem tágultam.

2011. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!