Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap, vagy legkésőbb kedden...

Holnap, vagy legkésőbb kedden szülésindítás. Most szerdára voltam kiírva, értékem 1 hete 1111, s 3x tagitott kézzel a drnom. Ballonnal akar majd kezdeni, de mint első babas, semmit nem tudok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A babám nagyon nagy,múlt heten kb 3,9 kg volt,én meg pici vagyok.

Nem akarok császárt,vmi gyors tagito vagy szulesindito módszer?

Nem ki elem magam,főzök,módok,takaritok,szőnyeget sima ok,minden...

Lepcsozni nem tudok a terdem miatt.(sport miatt kinyúlt inszalagok),s nagyon nagyon odemasak a labaim.rettegek az inditastol,a csaszartol meg jobban...eda nekem a gerincservem miatt nem lehet,mert nem tudom hányadik csigolyamnal van.

Adjatok tanácsot,nyugtassatok meg,vagy nem tudom...


40+4 hetes kismama


2011. máj. 26. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bár nekem lett volna ilyen lehetőségem, hogy indíották volna. Örülj, hogy nem azonnal császároznak.

Kérdezz meg mindent a dokitól, hogy megnyugtasson. Itt sok infót lehet kapni, de a doki a mérvadó, mert lehet, hogy ott helyben már mást fog csinálni. Nagyon korrekt ha eddig hagyta túlhordani, mert nem szokták, vagy be is fektetnek. Szerintem nagyon a természetesség híve, szóval beszélj vele. Nagyon könnyű és csodálatos szülést kívánok!! Bátorság vigyáznak majd Rád és a Picire!

2011. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem is indítottak oxitocinnal,én teljesen zárt voltam! De nagyon hosszú vajúdás után meg kellett cszározni! (nekem is nagy babám volt)
2011. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

:((((


Rettegek meg a csaszar gondolatatol is...

Valami termeszetes tagito modszer?Barmi?

2011. máj. 26. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:

hát pedig lehet hogy nálatok a relatív téraránytalanság miatt császár lesz

én is így voltam, 4 kiló fölött született a babám, 38-as fejjel császár lett

én akkor örültem ennek, mert én meg a természetes szüléstől féltem ekkora fejű babával

nem kell félni a császártól szerintem, én nem félnék a következőtől, az első felkelés nagyon fájt, meg utána még 2-3 napig nehéz felülni, de igazából ennyi

2011. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2 indított szülésem volt, túlhordás miatt.

Mindkét gyerek nagy volt, 4 kg és 39 cms fejjel születtek. Normál úton szültem, semmi gondom nem volt.

Az első szülés röpke 2 óra volt, a második pedig 3. Tablettával indították, az elsőt pedig "mindennel" :)


Kérj tablettás indítást, ne ballonost, nem sok jót hallottam róla, nálunk pl nem is csinálják már.


OPT-n voltál már? Nekem az elsőnél az adta az alapot, majd a többi vizsgálat:)

2011. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 40+10 napra indították ballonnal. Ne félj, minden percben figyelnek majd rátok, fájni fog, de semmi sem lesz elviselhetetlen!


A ballont este szokták felhelyezni, ami elég kellemetlen érzés, ha ellenállsz, akkor fáj. Azt tudom tanácsolni, hogy lazulj el, csukd be a szemed és viseld el az érzést, akkor pár másodperc alatt végeznek. Ne állj ellen, minél jobban feszít, annál jobban engedd! Én azt mondogattam, hogy "elfogadom, a kisbabámért elfogadom, erős vagyok, fegyelmezett vagyok, együttműködöm".


Innentől kezdve fájdogál, néha erősen, de kérhetsz fájdalomcsillapító injekciót, én kértem. Ettől még aludni is tudtam, nem volt vészes. Reggel jön az oxytocin. Na, akkor elkezd tényleg fájni, de itt is kérhetsz fájdalomcsillapítást, én teljesen nem voltam normális, hogy nem kértem... aztán végül az orvos döntött az EDA mellett, hátha ellazulok és tágulok végre... Innentől kezdve, ha kapsz EDA-t, semmi nem fáj, érzed a fájásokat, de nem fáj!


Végül császár lett, mert a Babó elfáradt :( Ettől sem kell félned, mert sajnos ma már tényleg rutinbeavatkozás, ha el kell végezni, az a Ti érdeketekben van, fogadd el! Érezni fogsz mindent, fájdalom nélkül, ami nagyon fura. Érzed, hogy vágnak, hogy folyik kifelé a vér, hogy varrnak, húznak-vonnak, de nem fáj! A vége felé mintha picikét mégiscsak fájt volna valami, akkor gyorsan szóltam és az EDA kanülben kaptam még egy adagot, ami kitartott órákig.


A lényeg, hogy együtt kell működni, el kell fogadni, ami következik és nem szabad szégyenlősködni, ha fájdalomcsillapítóra van szükséged, mert adnak.


Nagyon sok boldogságot kívánok!

2011. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért a fájdalom csillapítót annyira nem kéne hangoztatni, mert sok helyen nem adnak semmit! Két helyen is szültem már, de egyik kórházban sem lehetett kérni se fájd.csillapító injekciót, se EDA-t, se mást.

Kedves kérdező, hidd el, tényleg ki lehet bírni a szülést:)

2011. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem magatol a szulestol felek,hanem a mesterseges inditastol,hogy nem nyilik normalisan a mehszajam.Fajdalomcsillapitokent en max azt az 1-2 oran keresztul tarto injekciot kaphatom,mit csipobe adnak...

Edat nem kerhetek,a gerincem miatt.

Sok helyen olvastam hogy inditassal sokkal hosszabb ideig tarthat,a babo sokkot kaphat,elfarad,stb...

Most mar csak 2 napom van inditasig,de holnap meg megnez a dokinom,hatha valtozott valami,s pontositunk a keddet illetoen..

Inditasnal lehet alternativ modon szulni?

Mert en vizben szerettem volna vajudni.

Biztam abban hogy hatha a mostani frontok meginditjak,de semmi..plusz tegnap is meg a lakasatalakitas soran nem volt egyszeru napom,de meg ez sem hozott eredmenyt...

Nagyon nem akar kibujni... :((

2011. máj. 29. 12:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Az indítástól sokkal hosszabb ideig tartana?? Nem hinném.

Én annó mindenhol azt hallottam és olvastam, hogy az indított szülések gyorsabbak de fájdalmasabbak, mint a spontán indulók.

Nyugi, gyerek bent még nem maradt:)


Azt, hogy hogyan tudsz szülni, mármint hogy van e mód alternatív szülésre, azt a dokitól kéne megkérdezni. Nálunk pl egyik helyen sem volt ilyesmire lehetőség a spontán induló szüléseknél sem.


Drukk++++++++++++++++++++++++


Majd írd meg, hogy zajlott a szülés, addig pedig kitartás!!! Tudom milyen rossz várni, nekem a 42.héten indították:)

2011. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tegnap volt egy hete hogy megszuletett az en kis hercegnom,4kg-val,tabis inditassal.

Nehez orak voltak,eda nelkul,de kaptam 1kabito szurit.

Delutan 4:20kor kaptam a tabit,s masnap hajnal 2:20ra meglett a kis szerelmem.

Mindenkinek koszonom a batorito szavakat!

Boldog babazast mindenkinek!!!!! :)

2011. jún. 10. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!