Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése arányla...

Akinek az első szülése aránylag könnyű volt annak a második szülése milyen volt? Hogy zajlott? Mennyi idő volt? Elmesélnétek nekem?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy off-olok, de erre én is kíváncsi vagyok:)
2011. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1.szülés első fájástól utolsóig 7 óra, gátmetszéssel.

2.szülés első fájástól babázásig kevesebb mint 4 óra gátvédelemmel :) :)

Egyiknél sem volt semmi előjel, mindkettő nagyjából időben (+/-pár nap).

De jó is volt ez a 2. szülés :) nagyon jó visszagondolni rá :) (pedig az első is klassz volt)

2011. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első 5 óra, második 2 első fájástól. Ugyanolyan volt a fájások erőssége, de a kitolás sokkal rosszabb volt másodjára, éreztem, nem úgy mint az elsőnél ahol a tankönyv szerint minden ideget elnyomott a baba gondolom... de legalább nem kellett vágni.:)
2011. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1.szülés 4 óra,ici-pici gátmetszéssel,nem volt komplikáció,minden gyorsan ment.

2.szülés 3 óra,gátmetszés se kellett,nem is repedtem.2.5 nap múlva haza is engedtek.

2011. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem csak a fájások erősségében volt más a második szülés. amúgy ugyanolyan gyors volt. Csak a második jobban, sokkal jobban fájt.
2011. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem az első egy 8 órás szerintem átlagos szülés. A második indított, ez csak egy óra volt de százszor keményebb mint az elsővel a 8 óra. Azt hittem belehalok, mondtam is utána a szülésznőnek, hogy remélem mi már többé nem találkozunk:)
2011. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első: magzatviz elfolyt, bementünk, az első fájásoktól számitva kb. 5 óra, gátvédelemmel.

Második: 23 hónappal később, első fájásoktól számitva 2 óra, fájásra ébredtem fél 4kor, fél 6kor a kezemben volt. Fél 5re értünk be a kórházba (másik város), vizsgálat után azonnal szülőszoba, még a papirokat is ott töltötték ki, 2 perces fájásoknál.

2011. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem, hogy fájdalomra hasonló volt, csak jobban észnél voltam, figyeltem a légzésre, igy könnyebben viseltem. Gátvédelem volt másodszor is.


Az utófájások viszont 3-4 napig rettenetes kemények voltak!!!

2011. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 -ról tudok beszámolni,nem túl röviden :-D

1. 2007.03.31. (40+3hét) hajnali 2:17 (pisilésből indultam vissza az ágyba),amikor egy halvány mensi szerű görcsöcskét éreztem.Azt gondoltam,hogy jósló. 10 perc múlva (már az ágyban) jött még egy enyhe fájás,közben éreztem,hogy megrepedt a magzatburok,folyni kezdett a víz. Ébresztettem a párom,Ő nagyon édesen percenként kérdezgette,hogy hívja e a mentőket,mit csináljon... Megmosdottam- akkor még nem volt kész a fürdőszobánk,és lavóros megoldás volt-,majd furcsán néztem a fejemből,mert még mindig enyhe görcsöcskék voltak,és nem 10 percenként,hanem 3-5 percenként. Akkor szóltam,hogy hívja a mentőt,mert össze vissza jönnek a "fájások". (Hát,igen aki először szül életében,az nem igazán van tisztában a dolgokkal!) A mentő jött is hamar,a leendő apuka kocsival jött utánunk. A mentős feszt kérdezgette,hogy van e fájás,de nem volt,viszont rettentő kényelmetlen volt ülni! -először szültem,így nem tudtam,hogy azért volt olyan kellemetlen ülni,mert a kisasszony sietett kifelé.

A kórházban,ahogy felértünk a szülészetre,nagyon gyorsan felvették az adatokat- közben átöltöztem a kórházi "köntösbe",majd irány a szülőágy,jöttek a tolók. Hajnali 4:14-kor született meg az első leányzónk. :-D (3130g, 52cm) Persze gátmetszéssel. Fogadott doki nem volt,az ügyeletes kómás fejjel látott el. A szülésznő eközben jól letolt,hogy miért nem mentünk hamarabb.


2. 2009.07.02. (41+0hét)(erre már nem emlékszem ennyire pontosan,mert előtte 2 nappal kórházba lettem zavarva,mert csendben nyílt a méhszájam,a kiírt időponton is túl voltunk,és a kicsi lányom beszólt a nőgyógyásznak...)

Hajnali 5 után kicsivel jöttek 5 percenként a fájások,amik megint nem fájtak jobban,mint az első szülésnél. 7-kor volt az Nst,az nem mutatott semmit,pedig akkor már valamivel intenzívebben éreztem az 5 perceseket! Vissza mentem a szobába,ott nagyjából 3 percenként jöttek a fájások,amikor szóltam a dokinak,aki azt mondta,hogy "ez csak keménykedés". Nem sokra rá már percenként jöttek a fájások,fél órán keresztül,mire végre mehettem a szülőágyra. Ott azonnal burkot repesztettek,teljesen nyitva voltam és rögtön jöttek a tolók. 8:48-kor született meg a kicsi (2980g, 51cm). Szintén volt gátmetszés,csak ezúttal nem hatott a varrás alatt az érzéstelenítés.


3. 2011.09.12. (40+0hét) Hajnali fél 3 (amikor felkeltem,mert a kisebbik gyerkőc rosszul aludt,és vissza feküdtem),jött az első fájás. Ez sem volt vészes,inkább csak kellemetlen. Nagyjából hajnal 5-ig össze vissza jöttek a fájások (10,14,8,15,12,8,10... percenként) ezért nem is foglalkoztam vele. Majd 5 után beállt 6 percesre (miután a párom elment dolgozni). Gondoltam,még van időm. Felébredtek a csajok,egyből 2 percesek lettek! Hú,gyorsan telefonáltam apósomnak,hogy rohamban jöjjön, gyorsan hívtam a mentőket. Mire ide értek,már tolófájások voltak... Na,nem kell izgulni,kaptam a mentőstől a leb.szást rendesen,hogy "járt maga iskolába!?,ilyenkor kell már szólni?!"stb. Após még akkor sehol nem volt. A mentőben megszületett reggel 6:40-kor a harmadik lányunk. :-D (3340g,51 cm) Mire felsírt,addigra após is ideért. A magzatvíz nem volt tiszta,szóval tudta a kis Mütyűröm,hogy mikor kell kibújni! :-D


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!

2011. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja,az elsőnél nem voltak utófájásaim,a második szülés után viszont rettenetesek,főleg a 2 órás megfigyelés alatt,a 2. napon még voltak szopi alatt,de már nem kibírható. A harmadik szülés után pedig csak a szopiknál volt érezhető,ahogy vissza húzódik a méh,viszont a melleim még 2 hét elteltével is rettentően érzékenyek voltak,minden szoptatás elején egy nagy szisszenés volt hallható.

(9. válaszadó)

2011. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!