Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni érzékenyebb...

Szülés utáni érzékenyebb pillanatotokban nem akartátok jobban megismerni a szülésznőt vagy a nődokit?

Figyelt kérdés

Lehet, h csak nekem fura érzés, de a szülés nekem annyira meghatározó élmény, hogy aki "részt vett benne", azt jobban megismerném - ilyen esemény nem sok adódik egy nő életében. Kiváncsi vagyok, hogy mégis milyen, "honnan jött" emberekkel osztozom az élményemen, mert ugye mindig ők kérdeznek, mint kismamát.

Aztán lehet, hogy tényleg csak én vagyok ilyen kiváncsi...


2011. máj. 28. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl érzéketlen vagyok, de nekem eszembe sem jutott.

Ott volt apa, vele gyakran felidéztük, főleg eleinte, mi hoyan történt, melyikünk mit érzett. Nekem ez elég.

2011. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
...vagy én vagyok túl érzékeny.. :)) - azért én is tudok aludni esténként.
2011. máj. 28. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

nekem is kialakult egy kötődés feléjük, az én párom is bent volt a szülésnél. de szerencsére ez a kötödés idővel elmúlt. szülés után volt egy pici depresszióm, hogy akkor most mindennek vége stb..., de ez is rendeződött. én is sokat beszéltem a párommal a szülésről és az ott történt dolgokról. igen ez egy furi érzés, amit én mint főleg első babás anyuka nem tudtam hova tenni. most a 2. babánkkal vagyok 32hetes terhes, ugyanaz a doki és szülésznő. nem tudom most hogy lesz, de én is kíváncsi vagyok hogy ismét elő fog-e jönni ez a kötődés féle dolog. gondolom ez azért is lehetett, mert rájuk számíthatunk szakmailag, bennük bízunkhatunk meg és ha ráadásul ők éreztetik is ezt, tehát partnerek benne akkor talán ezért alakul ki ez.

2011. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
engem a szülést követő 6. napon mentő vitt vissza, mert nagyon véreztem. a mentőst akartam megismerni :)
2011. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia,

ez nálam is volt!

Első baba után 2 éve. Ugyan így voltam vele. Nagyon szerettem volna még beszélgetni velük,meg még sok időt velük lenni,de kb a nyakukba is ugrottam volna még bent a kórházban is abban a pár napban amig bent feküdtem és minden nap jöttek megnézni-doki,szülésznő-.. :))

Nemrég született a 2.babó,most nem jött ez elő ennyire. Érdekes,pedig számítottam is rá :) De most enyhébb volt ez az egész :)

2011. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én meg annyira hozzászoktam, hogy minden hónapban (a végén még többször is) jártam a magándokimhoz, hogy szülés után tökre furcsa volt, hogy nem kellett hozzá mennem. Igazából azt hittem hiányzik is a doki, de aztán rájöttem, hogy maga a terhesség csodája, és az azzal kapcsolatos teendők, dolgok hiányoznak!

De amúgy igen, bennem volt, hogy jó lenne, ha a dokimat jobban megismerhetném. De most már nem gondolok ilyenekre, elmúlt ez az érzés pár hónap után.

2011. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, h nem csak én érzek így.
2011. máj. 29. 09:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor nem hülyültem meg!!! :) Én is ezeket érzem.
2011. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is éreztem, amikor bejött hozzám a szülésznő 2 nappal a szülés után meglátogatni, egyből elbőgtem magam. Szegény...:)!
2011. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na én nem is tudtam megfogalmazni de én is ugyanezt éltem át! Szülés előtt olyan gyakran találkoztam velük, hogy aztán elég rossz volt hogy már többet nem fogom látni őket:P Biztos azért mert a vége felé velük találkoztam a leggyakrabban (na jó a férjemen kívül) és valahogy kötődni kezdtem hozzájuk. Meg a baba születésével valahogy minden lelassult, nem kellett már vizsgálatokra járogatni, nem volt már a csodavárás hogy bármelyik pillanatban megindulhat, csak otthon teltek a napok, hiányzott az izgalom... már alig várom hogy újra átélhessem velük a terhességet meg a szülést:) 2 hónapos baba anyukája
2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!