Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány hetesen és hogyan indult...

Hány hetesen és hogyan indult be a szülés nálatok?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem a 35.hetet.délután picit nyilalgatott a hasam aljába,aztán kis időre elmúlt.de utána megint elkezdett egy kicsit nyilalni a hasam aljába és feszül a hasam.fekve ülve nem annyira rossz,de állva elég kellemetlen.gondolom ez még nem a szülés kezdete.talán jósló fájás.első baba ezért nem tudom mit is kell érezni
2011. jún. 3. 19:49
1 2
 1/17 kisnita ***** válasza:

Ez teljesen normális ilyenkor. Azért kellemetlenebb állva mert akkor a gravitáció is "besegít" a baba helyezkedik a szülőcsatornába és ezt érzed. Alul feszíti a nyakcsatornát és ez az érzés egy kicsit kellemetlen. Figyelgesd a hasad, lehet majd egy pár napon belül le fog "szállni", lejjebb lesz mint volt. Ez attól lesz majd, hogy behelyezkedett a baba.

A jóslófájást úgy lehet megkülönböztetni a szülési fájástól, hogy a jósló egyre ritkábban jelentkezik és végül el is múlik, a szülési fájás pedig egyre gyakrabban és egyre erősebben jelentkezik. Fájás közben a hasad megkeményedik és a baba tolódik lefelé a kijárat felé, érezhetsz alul szúró érzést és fájhat a derekad meg hátul a feneked alján a csontod is.

Pihenj amennyit csak tudsz, keress egy kényelmes testhelyzetet, tudom ilyenkor már nem könnyű kényelemben lenni mert sehogy se jó. Nekem oldalt volt a legkényelmesebb feküdni úgy, hogy a két lábam közé betettem egy díszpárnát. :) Ha reklamált a fiam, hogy neki ez így nem okés akkor a másik oldalra fordultam. :) Nekem a vége felé ülni már egyáltalán nem volt jó, állni végképp nem... úgyhogy főleg járkáltam meg feküdtem.

Már nincs sok hátra neked, ha már a köv. héten megszülsz nem lesz koraszülött a babád, de az is lehet, hogy kihúzod végig. Én már nagyon türelmetlen voltam és sürgetni akartam a fiam, de hiába való volt, 42. hétre született csak meg.

Pihenj sokat, élvezd ki még ezt a kis időt (már amennyire tudod) és vigyázz magadra! Könnyű szülést!

2011. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem semmi előjele nem volt. 40+2 hetesen felkeltem egy délutáni szunyából, elmentem wc-re, felálltam, pukkanás, elfolyt a magzatvíz. 16 órával később megszületett a kislányom. :D
2011. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! 39 hetesen fájásokkal kezdődtek. De amit te írsz, jóslók azok nekem is voltak már 35-36 héttől. Sőt a nyákdugóm is elment 36 hetesen mégis majdnem 4 hétig hordtam még utána a lányom. Szerintem ezek jóslók nálad.
2011. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltatok.most bevettem 2 magnéziumot mert még mindig fáj a hasam és most már a kicsit a derekam is.de a hasam mind a 2 oldalt fáj.most megyek lezuhanyzom és lefekszem.még egyszer köszönöm a válaszokat
2011. jún. 3. 20:46
 5/17 anonim ***** válasza:
39 hetesen, és elfolyt a magzatvíz. Valentin nap hajnalán:-)
2011. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De jó, hogy feltetted ezt a kérdést! Ugyanennyi idős vagyok és ugyanezt érzem! NEkem is első baba és kisfiú lesz. Pont ma vagyunk 35.hetesek :)

Akkor ezek jósló fájások. Jó tudni, már nem tudtam, hogy ez most normális érzés, vagy nem. Nincs a vállamon egy kisangyal, hogy mindig megsúgja, mikor mit miért érzek. Néha azért jól jönne. De így is jó, hogy megkérdezted!!

Köszönöm!!:)

TOvábbi szép babavárást és könnyű szülést neked!!:)

2011. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
szia.nekem is kisfiam lesz és én is pont ma kezdtem a 35.hetet.hol fogsz szülni?mekkora a pocakod?az enyém elég kicsi csak 4és fél kilót híztam eddig,de a lényeg hogy a babám egészséges.én is boldog babavárást kívánok neked.legalább együtt számolhatjuk visszafele a napokat:)
2011. jún. 3. 21:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem elég nagy pocakom van, legtöbbször azt hiszik, talán ikrek :)

Én Fehérgyarmaton szülök, július 8-ra vagyok kiírva.

2011. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
én is júli 8ra vagyok kiírva és én meg mátészalkán szülök.micsoda véletlen,még egy megyében is szülünk pár kilóméterre egymástól.:)
2011. jún. 3. 21:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem napra pontosan jött a picurkám.

augusztus 14.re voltam kiírva és meg is született :)

13.án az nst-n mondták hogy vagy ma vagy holnap szülni fogok,de ha ma nem indul meg akkor 14.én menjek be reggel a korházba magzatvíz vizsgálatra.Hajnali 2 kor jöttek a fájások.

majd 10:20 kor burkot repesztettek és 16:58 kor meglett a babám császárral.

a közte lévő időt nem részletezném :)

2011. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!