Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4kg feletti babát természetese...

4kg feletti babát természetesen vagy császárral szültél?

Figyelt kérdés
Ti milyen "méretűek" vagytok?
2011. jún. 4. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 155 centi magas és császárral, mert magas egyenes állásban volt, ami kizárta a szülést. De az orvosom azt mondta, ha jól beékelődik a baba (és egyébként jól alakulnak az egyéb dolgok), akár meg is szülhetném természetes úton. De ő sajnos nagyon nem jól feküdt.
2011. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 3,40 volt,császáros, de az ismerősömnek az össze gyereke 4,5 kg vagy afeletti volt. Kérdeztem is, h nem volt e cukorbeteg? Azt mondta hog ő sosem:) Mindegy, a férje is ilyen nagy baba volt, neki is ilyenek lettek :)

Szó mi szó, simán szülte őket, mint mondta, meg is szenvedett az első 2vel, a 3. már nem volt olyan vészes.

A csaj 170 cm körül van és átlagos testalkat volt, most már kicsit meghízott.

De mások is megszülték a nagy babát, anyósom is annak idején, szóba sem jött a császár.

De van, ahol ha látják hogy nagy lesz, előre császárt terveznek, pláne, ha az anya is azt szeretne.

2011. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem,de a szobatársamnak óriásbabái születtek(mindkét esetben természetes úton,komplikáció nélkül).Az első babája 4900 gramm(fiú),a 2.baba(lány) 4600 grammal született.A csajszi kb. 160 centi.
2011. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nem feltétlenül kellene hagyni a sima szülést ebben az esetben.

2. babám 4250gr-al született, 1,5 óra alatt. Szanaszét szakadtam, fájdalomcsillapítás nélkül varrtak 1 órát kívül, belül, méhszájamat.

A mai napig vizelettartási gondom van, fáj lent.

3,5 hónapja szültem

165 cm és 55kg-al kezdtem a terhességet.

2011. jún. 4. 15:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát együttérzek veled :(( Nekem a második babám 4400 gramm volt és 60 centi, engem is stoppoltak utána vagy 20-30 percig mert gátmetszésem ugyan nem volt de belül csinálta a helyet rendesen magának :(

Most ismét babát várok valószínű ugyanilyen nagy baba lesz.

Én 177 cm vagyok és 74 kiló a férjem magas és ő is ilyen nagy súlyú baba volt.Amúgy gyorsan és elég könnyen szültem.

Magzatvédő vitamint nem szedtem és most se szedek, mégis ilyen nagyok lesznek.

Egy barátnőm egyik kisfia 3900 lett a másik 4300 és ő is 165 cm és olyan 60 kiló, hát nem irigyeltem, a kisfia simán született ( a nagyobb súlyú) de tiszta véraláfutás volt a kis feje annyira sokára született meg:(

2011. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4 és 4,5 kilós gyerekeket szültem császárokkal.

De az elsőnél azért volt sürgősségi császár, mert fenyegető magzati oxigénhiányt mutatott az NST (mind a 4 amit aznap csináltak), a másodikat meg már 1 császárheggel és a 4,5 kilójával nem engedték megszülni.

2011. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem 4 kilós volt a babám,hagytak majdnem 3 napig vajúdni,mert a gyereknek meg kell adni az esélyt,de végül császár lett a vége,kiderült,hogy azért nem tudott megszületni mert hanyatt volt!
2011. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a harmadik baba lett 4 kiló feletti.Orvosilag első szülésnek számított,mert az előző szülésem 15 évvel korábban volt.Tudták,hogy nagy,mégis gátmetszés nélkül szenvedtettek.repedtem,a baba fejét is megnyomták,amúgy sem volt kicsi,de egy nagy púp is lett rajta.3 hónapos volt,mire felszívódott.1.5 évig bepisiltem.Tornáztam,de nem segített.Főleg mensi előtt fordult elő,de volt,hogy a nadrágomon is látszott.Mindig betétet használtam+hosszú poló,pulcsi,kabát,ha gond történik takarjon.8 hónapja nincs ilyen gondom.Viszont méhszájplasztikát kell csinálni.

2011. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
.
2011. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 170cm vagyok és 85kgmal kezdtem a terhességet. A férjem 183cm. Tehát átlagosnak mondanám magunkat. A kislányom 4950grammal és 55cmrel született,ráadásul első gyerek. Nálunk a családban elég sok a nagy súllyal született gyerek. Nem vagyok cukros,minden teljesen rendben volt.

41.héten indítani akarták a szülést,de előző éjszaka elkezdődtek a fájások. Majdnem 1napot vajúdtam,mire megcsászároztak,mert csak 1,5ujjnyira tágultam.

Végig nagyon alábecsülte az orvosom a súlyát,meg is lepődött mindenki mikor megszületett.

Fel sem merült bennük hogy az óriás bébim miatt császározzanak,mert nem is tudták. Viszont azt mondta az orvos hogy ennyi tágulással egy sokkal kisebb babát sem tudtam volna megszülni.

Most 15hós a kislányom.

2011. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!