Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik császárral...

Anyukák akik császárral szültetek, nektek bevált a haskötő? (Már aki használta természetesen)

Figyelt kérdés
Én császárral szültem és sajnos még igen csak nagy a pocim, mivel még csak két hetes a babám, de nem szeretnék sokat várni azzal, hogy tegyek is ellene mert úgy nézek ki kb. mintha 4 hónapos terhes lennék. :( Már a kórházban ajánlották, hogy hordjak haskötőt mert az sokat segít, ugyanis magától nem fog visszahúzódni. Hordott valaki ilyet közületek? Mennyire hatékony?
2011. szept. 20. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
4 hétig éjjel-nappal hordtam (haskötős bugyit), utána 2 hétig csak nappal. Három hónappal a szülés után úgy nézett ki a hasam mintha még/már megint babát várnék. Most 7 hónapos a fiam és csak az a kis pocakom van amit felszedtem a terhesség alatt. Szóval aki nem látott elötte (teljesen lapos, feszes, izmos hasam volt) az meg sem mondja, hogy szültem. Nem tudom ez segített-e, mivel nekem az ismeretségi körömben mindenki használta és senkinek nem maradt nagy hasa. Nekem jó érzés is volt, hogy tartotta a hasam. A kérdés, hogy van-e értelme most elkezdened ha eddig nem hordtad, de ártani nem fog. Viszont 6 hét után már nem javasolják, mert a saját izmoknak is meg kell erősödni, el kell venni a "mankót".
2011. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én hordtam,de ritkán,mert azt olvastam sok helyen,hogy így nem dolgoznak a hasizmok,mert a haskötő dolgozik helyettük,és nem fog visszahúzódni! Nekem hatalmas pocakom volt,de így,hogy nagyon keveset hordtam (csak ha mentem valahova) pár hónap alatt visszahúzodott a hasam!
2011. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 6 hetes gyerekágyas időszakban hordtam haskötős bugyit a rendes bugyi felett.Tovább nem szabad, mert úgy valóban nem dolgoznak a hasizmai az ember lányának, de a méh összehúzódásában sokat segít.

Meg azért is jobb a bugyi, mert a pocakod nem lóg rá a sebedre.Én úgy éreztem az első 2-3 hétben, mintha az összes belső szervem ide-oda vándorolna odabent.

2011. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!