Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki mindent megtett, hogy egészséges babája szülessen és mégis beteg lett?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok és ez a legnagyobb félelmem.Tudom hogy nem kellene erre még gondolnom sem,de nem mindíg megy.Ő lenne az első baba.Egyszer már voltam terhes,de meg kellett szakítani,mert nem fejlődött a baba.Minden előírást igyekszem betartani.Szedek Elevitet,Magne B6-ot,nem kávézom,nem cigizek,nem iszok,naponta sétálok,vettem ezt a Jana vizet,azt iszom,igyekszem minél több gyümölcsöt enni,de mégis ott a félsz!Van köztetek olyan aki ugyanígy igyekezett,de mégis baj lett a végén?
2011. jún. 5. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha már 10 hetes, akkor az a baba már vagy beteg vagy egészséges, függetlenül attól, hogy Jana vizet iszol vagy sem.

Ne parázz, nyugodj meg, a babád egészséges, 2 hét múlva mész uh-ra, és kiderül, hogy minden rendben :)

Amúgy meg nyugodtan igyál meg néha 1-1 jó kávét, ha kívánod,attól nem lesz semmi bajod.

ÉS NE GÖRCSÖLJ, mert a túl sok izgulás nem jó.

2011. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A rossz tapasztalat miatt aggódsz.


Vedd egy kicsit lazábbra és találd meg a jó oldalait is.

Alapból rossz, hogy minden második szavad "nem".

2011. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen megérteelek. Viszont azt hidd el, hogy a baba egészsége nem azon fog múlni, hogy stresszelsz-e. Én a terhességemet iszonyat módon végigrettegtem, nem a baba miatt aggódtam, hanem önző módon a saját egészségi állapotom miatt (azt hittem sclerosis multiplexem van)A kisbabám makk egészséges, nyugodt, mosolygós baba. A másik, hogy nekem is volt egy terhességem, 1 év próbálkozás után jött össze, gondolhatod hogy vigyáztam rá, még kakálás közben nyomni se mertem a klotyón, és a 8. héten elhalt. Rá 4 hónapra lett újra pozití a tesztem, pont megkezdtük a 2 hetes nyári szabit, úgy voltam vele, nem érdekel, jól fogom magam érezni, ugyanúgy megittam a reggeli kávémat, jártunk strandra, időnként este megittam egy pohár Sangriát. (a rettegéses stressz a 16. héten kezdődött). Az eredmény itt ül az ölemben.:)Szóval szedj Elevitet, a többi nem számít, hogy mit eszel (nyilván normálisan fogsz táplálkozni), mit iszol, mennyire parázol, ezek a dolgok nincsenek hatással a kisbabára, ő nagyon jól meg van védve odabent.
2011. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én kávéztam , nem ittam Jana vizet, csak csapvizet vizet, dolgoztam, ettem, ami jólesett, volt lakásfelújítás, takarítottam, havat lapátolta, nem szedtem magnéziumot, vitamint sem rendszeresen... és nem lett semi baja egyik gyereknek sem.

Túlparázod a dolgot.

2011. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

én ugyanazt mondhatom el, mint az utolsó válaszoló + még bicikliztem is :) és egészséges babám született hálistennek!

ne aggódj, nyugodj meg!

2011. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
ugyanezen parázik mindenki... nekem a 8. hét körül volt egy szalmonella vagy valami hasonló fertőzésem, f..tam, hánytam, antibiotikumot kaptam. Gondolhatod, hogy izgultam a baba miatt. Ahogy halad az idő, egyre kevésbé fogsz félni. Én a 4. hónap körül nyugodtam meg. Szép erős babám született :)
2011. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
a 18:56-ossal egyet értek, én is úgy álltam hozzá, hogy stramm gyereket akarok, ha egy kis ugrálástól elmegy, akkor nem is volt elég erős. én azt mondtam kapaszkodjon az a gyerek.
2011. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ha a baba jól megtapad akkor emelni is lehet.

Persze pihenned kell de ami jól esik azt nyugodtan tedd meg. Én amiből nem engedtem az az, hogy colát nem ittam de egyébként minden mást úgy csináltam ahogyan szoktam. :)

Élvezd ki ezt a kilenc hónapot mert észre sem fogod venni és már ott lesz a karodban az az ici pici baba a karodban és ezeket a napokat már nem fogod tudni vissza hozni.

2011. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztatást!Megígérem megpróbálok megnyugodni,és nem mindíg a rosszra gondolni.
2011. jún. 6. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!