Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az hogy valaki nagy babát...

Az hogy valaki nagy babát szül, jelentheti az is, hogy anyuka full egészséges, a lepény szuperül működik, a baba mindent jól hasznosít?

Figyelt kérdés
Vagy miért BAJ, hogyha valaki nagy babát szül, és monjduk se nem cukros se más baja nincs anyukájának. Szimplán 4kg, vagy afeletti a baba. Miért akad ki ezen mindenki??
2011. okt. 23. 18:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
87%

Miért kéne ezen kiakadni? Ki az aki kiakad? Semmi jelentősége nincs.

Bud Spencer is valami 5-6 kiló környékén született, aztán kitűnő bajnok úszó és vízilabdázó lett. :)

2011. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukára nézve gond lehet, mert szülésnél eléggé hátrány a 4 kg feletti súly. Apukám több mint 5 kilóval született, amúgy nem nagy termetű, de szegény nagymamám nőiessége rá is ment a dologra, akkoriban még nem volt divat a császár.
2011. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én egy sovány nő vagyok egész életemben 50 kiló körül volt a súlyom és szültem 2 3850 gramm-os fiút.

Ha valaki kérdezi, hogy mennyivel születtek és hogy simán vagy császárral ott ájuldoznak hogy úr isten, hogy tudtam megszülni és ilyesmi..

És nem szedtem magzatvédő vitamint.

2011. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dehogy baj!!!


Inkább örülni kell neki, noha az is igaz, hogy talán megszülni kicsit nehezebb. Sokan ráfogják a magzatvédő vitaminokra, de ahogy te is leírtad, inkább a genetikai adottságok és a lepény keringése számít a baba fejlődésénél. Az én fiam 3600 grammjára is sokan azt mondták, hogy jajj milyen nagy baba, biztos a vitamintól. Én is nagy baba voltam, pedig régen nem volt vitamin.

Neked mennyivel született?

2011. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj,csak sajnos annyi a rémtörténet, hoyg baja lett a babának, oxigénhiány, elakadt vajúdás, hosszú sülés, szűk csontozat meg sürgősségi császár nagy súly miatt, hüvelyfalsüllyedés és szétrepedezés meg a társai, hogy sajnos az anyukákban félelmet kelt.


Bennem is.

Első kisbabámat 2860 grammal szültem hüvelyi úton, de alig fért át a csontozaton is meg a hüvelyem is szűk volt így jó nagy gátmetszésem lett.

Nehéz szülés volt.

Most a második babámat nagyobbra becsülik, (elejétől fogva nagyobbak a méetei, főleg a fejkörfogat) - úgy látszik apja fia lesz. Szóval ezen előzmények után ,és asok rémtörténetet olvasva csoda ha én is fennakadok/kiakaod/félek a nagy baba hallatán?

2011. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elég törpilla vagyok 156 cm:):) a férjem átlagos magas 175 körül. És született egy nagy babám 3970 gr és 55 cm, 10 nap túlhordással.

Nem voltam cukros, semmi panaszom nem volt, próbáltam egészségesen táplálkozni, mégis feljött 15 kg(hozzáteszem alapjáraton is csokitól is képes vagyok 1 kg-ot hízni:):)). Szülés után rögtön mérlegre álltam már akkor hiányzott 9 kg.


És sajnos már itthon elkezdett folyni a magzatvíz, hosszú vajúdás,nagy baba,végerdémy-->gyönyörű kislány és persze méhsüllyedés. De én csak egy példa vagyok a sok közül.

Ismerős 4.5 kg-os baba,igaz már 3.gyerek, gátmetszés nélkül megszülte,semmi következménye nem lett.

2011. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem ezzel kapcsolatban eszembe jut az első beszélgetésem a csecsemőssel.

Altatásos császár után voltam (nem a súlya miatt, nagyon rossz volt a szívhangja) és hozták be a kisfiamat először. Jön a csecsemős a Picivel, morog a bajsza alatt,h. azért lett ilyen nagy, mert terhességi cukrom volt. Mondom neki: egyáltalán nem volt, semmi gond nem volt a cukrommal...Néz egyet, majd rávágja,h. biztosan a sok vitamin miatt. Mondom: semmilyen terhesvitamint nem szedtem. Gondolkodik erősen: akkor hányadik baba? Én: első...Szó nélkül kiment. :)

4 kg 20 dkg-mal született a kisfiam. De a családunkban "hagyomány" nagy babákat szülni, így a családon belül nem voltak "kiakadások" ezen. A barátok, ismerősök körében viszont igen.

A legtöbben szerintem úgy gondolják,hogy egy átlag újszülött 2,5-3 kg, ezért is csodálkoznak. Kiakadni azért nem kéne, pláne amíg nem nekik kell megszülniük! :)


Legyél büszke rá, hogy szép, nagy súlyú, egészséges babád van! Én ilyenkor gyakran gondolok a pici koraszülött babákra (sajnos volt a rokonságban) és nagyon örülök,h. az én fiammal nem kellett átélnünk az első hetek, hónapok bizonytalanságát.

2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindenki hüledezett mkikor megtudták a méreteket....


3950 gramm 61 cm!Én mondjuk 179 vagyok, a párom 185, de akkor is hosszú az a 61 cm!De ez van!Most várjuk a másodikat, és nem bíztat azzal az orvos sokkal kisebb lesz, sőt...


Nem voltam cukros, és semmi gáz nem volt, a fogantatás is pontos volt...Hát ekkora lett!

2011. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fiam 4,4 kiló volt és 57 cm, nem volt semmi bajon, nem voltam, cukorbeteg83x voltam terheléses vizsgálaton9

A kicsi csak 3950 gramm és 56 cm-rel született, vele cukorbetegségem volt és diétáznom kellett


Párom 193 cm, én 170.


Miért lenn ez baj??


A fiam még nincs 12 lves és 157 cm, a kicsi 2,5 éves és 97 cm magas.

2011. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az en babam is 4 kilosan szuletett. Igaz, nehez szules volt, de inkabb inkabb legyen nagy, mint az ismerosi korunkben szuletett 2-2,5 kilos "macskak", akiknek az anyja vegbagozta a terhessegget.
2011. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!