Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az István kórházban fogok...

Az István kórházban fogok szülni, ahová nekem kell vinni a babának rucikat. Mibe öltöztettétek őket, hogy ne fázzanak? Hosszú ujjú body meg hosszu ujjú rugikat csomagoljak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor szülsz?
2009. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Áprilisban. Azt tudom, hogy a szobákban meleg van, de mégsem 36-37 fok mint az anyaméhben. Teljesen tanácstalan vagyok a ruhákat illetően.
2009. márc. 19. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Hát akkor már valószínűleg nem lesz rossz idő. A szobákban tényleg meleg volt. Én szeptemberben szültem, és végig nyitva volt az ablak éjjel is, és nem fáztam. Ha h.ujjú bodyt viszel, ahhoz r.ujjú rugit vigyél, ha meg r.ujjú a body, h.ujjú rugit. Szerintem ez így elég rá, esetleg még adhatsz rá zoknit is, ha hidegnek éreznéd majd a lábát, de ezt úgyis majd meglátod. Vigyél egy vékonyabb, és egy vastagabb plédet, éjszakára be tudod takargatni, akár mindkettővel is, ha hűvösebb lenne, meg egy vékony pamut sapi se árt, ha esetleg kimentek a folyosóra, ott elég hűvös volt.

Én úgy vittem amúgy ruhákat, hogy 4 napi ruhát vittem (ha mégis császár lenne), +2 váltást is. A hazamenős ruhát meg apának csomagold össze otthon, hogy utánad tudja majd vinni. Az is időjárásfüggő, de gondolom úgyis kocsival viszitek haza, ha ráadsz ezen felül egy vastag nadrágot, meleg zoknit, meg egy vastag kardigánt, és jól betakarod, nem fog megfázni, amíg kiviszed a kocsihoz.

Szép szülést kívánok!

2009. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a hosszú ujjú rugi alá elég a rövid ujjú body. Ahol én szültem, ott a kórházi ruhába öltöztették a babákat. Szinte minden kisbabán hosszú ujjú kis ing és kantáros rugi volt. (decemberben szültem) Azért csomagolj hosszú és rövid ujjú bodyt is, hisz nem foglal sok helyet, és majd ott meglátod milyen a hőmérséklet. Az sem jó, ha túlöltözteted. Ja és textilpelust a fejecskéje alá.

Könnyű szülést és jó babázást! :-)

2009. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2009. márc. 19. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaz és anem az istván kórházban szültem, hanem a Margitban, de ott olyan meleg volt a szobákban is a rooming-in miatt, hogy az már szinte kibírhatatlan volt.

Ne aggódj,a babák nem fognak megfázni, nálunk pl. kising és angolpólya volt rajtuk és nem lett semmi bajuk.

2009. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

en vittem ket takarot, es nem bantam meg. amugy rovidujju rugi-hosszuujju body vagy rovidujju body-hosszuujju rugi kombó. kis sapka a folyosóra!

en 4et vittem mindenbol, 2db 56ost, es 2 db 62est

2009. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly május elején szültem az Istvánban,és marha meleg volt a kórteremben.Mondjuk én nem vagyok fázós,de a itt a baba is izzadt volna,ha túlöltöztetem.Rajta rövid ujjú body+hosszú ujjú rugi volt vagy hosszú ujjú body+ujjatlan rugi.Olyan is volt,h csak a bodyt hagytuk rajtuk+takaró,mert annyira meleg volt.A sapkát meg felejtsd el,csak akkor add rá,amikor kiviszed a kórteremből(pl.este a fürdetéshez.)Könnyű szülést!
2009. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én dec.23.-án szültem ott. Jó meleg volt, ment a fűtés ezerrel. :-)) Én hosszú ujjú badyt, és hálózsákot adtam a fiamra, + egy pléd. Első szülésed lesz ott? Kinél szülsz majd? Ha vmi kérdésed van, csak írj, és kérdezz nyugodtan!! :-))
2009. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!