Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tennél, ha nagyon szeretné...

Mit tennél, ha nagyon szeretnél 2. babát, de nagyon félsz a terhességtől, szüléstől? Bevállalnád?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem elég hosszadalmas volt az első szülésem. Meg a mostanában sűrűn hallott rossz szülések, meghalt, elvérzett. Tudom sok szép szülés is van, de attől félek , ha bevállalnám a 2. mindig ezen kattognék és megörülnék. Régen voltak pszichés gondjaim, 3 hónapja álltam le végleg a gyógyszerekkel pont , hogy ha úgy döntök tudjak másik gyerköcöt vállalni. Ti mit tennétek? Belevágnátok?
2011. jún. 7. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Így még nem . Várjál picit még .

a horrorszülésekről ill .a hírek terjesztéséről a tv tehet. a szépet sose mondják be .

2011. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 skarma ***** válasza:

én még elsőt sem mernék szülni... De ezt az embernek magában kell lerendeznie. Láttam egyszer egy videót, a nő a terhesség alatt delfinekkel úszott, relaxált, nyugis volt, a szülésnél meg csak sóhajtott egy nagyot és a baba már kint is volt. Hihetetlen.

Esetleg ha tényleg nagyon félsz, akkor adoptálás...?

2011. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én őszinte leszek.A második gyerekemet azért nem tartottam meg,mert az első szülésem hát hogy mondjam?-borzalmas volt.Igaz,ez nem most történt,akkor még sok mindent nem engedtek meg a szülő szobákban.Én ugyanezen a véleményen voltam,ha megtartanám valószinüleg beleőrülnék a félelembe,mi lesz velem a szülésnél?Megint ugyanaz?
2011. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nekem az elsőnél az volt a baj, hogy nem tágultam. 12 órát vajúdtam , oxitocin, semmi. A doki szerencsére kinyomta a kis drágámat. Aki mindent megér. Lehet, hogy császárba kellen godnolkodni? Próbálok nem félni, ill. a félelememet kordában tartani, most homeopátiás dr.-hoz járok.
2011. jún. 7. 15:26
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszert szedtél, gondolom pszichiáternél jártál. Esetleg egy pszichológushoz még járhatnál, hogy stabil idegállapotban tudj dönteni, és reálisan felmérni a helyzetet, illetve hogy feldolgozd az első szülésélményedet.


Nekem is hosszú volt az első (26 óra), mégsem gondolkodtam egy percig sem emiatt, hogy nem vállalok másodikat, tehát biztos, hogy Nálad más dolgok is vannak a háttérben, ezeknek érdemes utána járni.

Egy kiegyensúlyozott anyuka kincset ér.


Legjobbakat Neked és családodnak!

2011. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: igen jártam pszichológushoz, szedtem gyógyszereket. Most csak homeo. Igen én is ezt mondom, ahogy én reagálok ezekre az nem normális, persze biztos minden 2. gyermekét váró anyuka fél valamennyire, minden rendben legyen vele hisz ott a másik nagyobb gyermek akit fel kell nevelni. Mert én hasonlóktól félnék, hogy minden ok legyen.
2011. jún. 7. 15:31
 7/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó kommentedhez szólnék hozzá:nem,én nem féltem,amikor a 2. babámat vártam.IGAZ,az első szülésem is gyors,komplikáció mentes volt.Most készülünk a 3. babára,és most sincs bennem félelem,pedig 38 évesek vagyunk(a férjemmel együtt),és inkább erről a korosztályról hallani rémhíreket...
2011. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
En meg ugy vagyok ezzel, hogy a szulest kibirnam, valahogy tulelem, eda-t kerek, csaszar... Ha egyszer elkezdodik akkor vege is lesz. :) Engem az remiszt meg ami utanna jon. Kisfiammal az elso honapok remalmok voltak. Hasfajas, sirva orditas hetekig, tehetetlenseg, elapadt a tejem, egyedul ereztem magam, edesanyam messze, nem votl segitsegem, enni sem volt idom, cerna vekonyra fogytam, depis lettem, nem lattam a kiutat, szornyu anyanak ereztem magam es oszinten szolva orulok, hogy a kisfiam vegre 16 honapos es azt mondtam en az eletbe ezt megegyszer vegig nem csinalom. :( Engem ez a resze riasztott el es azota probalom magam megnyugtatni, hogy az en kis csaladom igy tokeletes ahogy van es nem kell meg egy gyerek.
2011. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is szörnyű szülés, mint neked, csak hosszabb, oxitocin, azzal sem semmi, kézzel tágítás, semmi, a doki nyomta ki belőlem, a baba nem vett levegőt születés után, intenzív és még sorolhatnám... most fogok megint szülni, és igen, félek!!!! De én is szedek homeós bogyókat, és bízom benne, hogy minden rendben lesz. Az én félelmem miatt nem "cseszhetek" ki egy gyerekkel, hogy tesó nélkül nőjön fel!!! Ha félsz, várj még egy picit, próbáld magadban átértékelni a dolgokat, és ha már ott vagy, úgyis minden pikk-pakk lezajlik, és utána már nem kell ilyenen aggódni, letudva a két gyerek és kész. :-) Jó, ez csak vicc volt, de ne félj!!!
2011. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Abszolút megértelek, de ezt csak Te tudod eldönteni, lerendezni magadban.

Nekünk sem volt könnyű: idő előtti burokrepedés a 31. héten, három nap aszalódás a szülőszobán - közben tüdőérlelő szteroid, s a bizonytalanság, hogy mi lesz, oxytocinnal indított szülés, burokrepesztés, kézzel tágítás, majd fél nap vajúdás után, amikor a méhszáj már három és fél ujjnyira nyitva, eltűnt a babám szívhangja, rohamléptekkel műtő, sürgősségi császárral, egy csodás függőleges vágással. A műtőben gond volt a szívemmel - valószínűleg az oxitocynt nem tolerálta túl jól a szervezetem, a babám pedig nem sírt fel rögtön. Ezt követte öt hét a koraszülött osztályon. De minden jó, ha jó a vége, a babám szépen nő, nyolc hónapos. Remélem, az orvosom rábólint arra, hogy mihelyt lehet - vagyis egy év elteltével - újra babát vállaljunk. Attól tartok ugyanis, ha most nem, akkor soha. Hiszem, hogy az ember kétszer nem lép ugyanabba a folyóba. :)

2011. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!