Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tennél, ha nagyon szeretné...

Mit tennél, ha nagyon szeretnél 2. babát, de nagyon félsz a terhességtől, szüléstől? Bevállalnád?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem elég hosszadalmas volt az első szülésem. Meg a mostanában sűrűn hallott rossz szülések, meghalt, elvérzett. Tudom sok szép szülés is van, de attől félek , ha bevállalnám a 2. mindig ezen kattognék és megörülnék. Régen voltak pszichés gondjaim, 3 hónapja álltam le végleg a gyógyszerekkel pont , hogy ha úgy döntök tudjak másik gyerköcöt vállalni. Ti mit tennétek? Belevágnátok?
2011. jún. 7. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

73°os vagyok

-Az is igaz,hogy akkor még EDA kisérleti stádiumban,apás szülés elvétve (1986)szülőszobában katonás fegyelem.Lehet ez is közrejátszott a rossz emlékekben,sőt valószinű.Mindenesetre évekkel késöbb sem múlt az "emlék"

2011. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem is borzalmas volt, engem 16 óra vajúdás után megcsászároztak persze előtte halálra oxitocinoztak már könyörögtem, hogy császározzanak meg mert meghalok! Gondolhatod... Most 7 hetes terhes vagyok, eszembe sem jut még a szülés bár én úgy vagyok vele, hogy megbeszéltem a dokimmal, hogy ha már vágva vagyok úgyis mindegy, vágjunk még egyszer. :O Azt mondta rendben de ha kilóg a fele nem fogja visszatolni és mindenképpen kell egy pár órát vajúdnom. Én ezalatt mondjuk max.3-4 órát értek. :) Majd megkérdezem, hogy Ő mennyit.
2011. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem is a szülés és a fájdalom, mert az kibírja az ember. Csak 12 órát vajúdtam, volt oxitocin, kézi tágítás, de ezeket ki lehet bírni és el is felejti az ember. Inkább azon kattogok minden rendben legyen a terhesség alatt és a szülésnél. Ez a sok rossz történet amit lehet hallani, nagyon megmarad az emberbe.
2011. jún. 8. 08:01
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia! Megértelek ezek nekem is eszmbe jutnak, mert én is szeretnék másik babaát (tavaly szültem vakuumosan). Ráadásul végig rosszul voltam a 9 hónap alatt még a szülő szobán is hánytam etc. A kicsim homlokán egy pici lazac folt is van, ami szerencsére úgy néz ki, hogy múlik...

Nekem a férjem is mondta, hogy fél a 2. babától, mert mi lesz, ha nem sikerül olyan jól, mint az első?

Meg, hogy öregebb is leszek pár év múlva... meg hogy milyen carul voltam 9 hónapig... meg szülés után is fájt sokáig.

A szülés utáni depi nálam valami késleltett formában jelentkezett ráadásul.

Ha szoktál akkor a belső megérzéseidre meg ellene vs. mellette listával talán könnyebb a döntés. Én amúgy úgyvagyok, hogy ha úgy jön össze akkor belevágok még.

35N

2011. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Szia, Nálam is később jelentkezett a szorongásos időszak. Jó nekem korábban a szülés, terhesség előtt is volak gondjaim. Én most várok még egy kicsit , hogy rendezzem magamban amit kell. Drukkolok mindkettőnknek. 33
2011. jún. 8. 11:07
 16/17 anonim ***** válasza:

Szeretném, ha a második babával is olyan "tudatlan" lennék, mint az elsővel. akkor nem lenne bennem félelem, de most már tudom, hogy mitől félek, és ezt nagyon nehéz legyőzni!

Engem elsőre császároztak komplikáció miatt, így attól is félek, ha most természetesen szülnék (már ha lehetne), és attól is, ha újra hosszú vajúdás után megcsászároznának megint. Nem tudom mikor fogom elfelejteni a dolgot, ha egyáltalán el lehet...

De közben nagyon szeretnék egy kistestvért a lányomnak. Úgyhogy szerintem előbb-utóbb ráveszem majd magam, hogy bevállaljak még egy babát, és azt fogom végig mondogatni majd magamnak, hogy egy kisbaba mindent megér, nem kell félni, nem lehet olyan rossz mint az első. Azt hiszem ezt fejben kell eldöntenem. De ez nekem is nehéz.

2011. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Üröm az örömben, hogy nem csak Én vagyok így ezzel.

Fejben eldöntjük és merünk!!!!

2011. jún. 8. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!