Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ az, hogy valakit...

Mitől függ az, hogy valakit kiírnak császárra vagy nem?

Figyelt kérdés

36. hétben járunk és az orvosom még mindig csak azt mondja, hogy: 'meglátjuk mi lesz, ha elindul a szülés!'

Sok ismerősöm mondja, hogy kivan tűzve az időpont, hogy mikor szülnek (császár), rám meg furcsán néznek, hogy még mindig nem tudom, hogy milyen módon születik meg a gyerek.


Eléggé foglalkoztat a dolog, mert szeretnék azért lelkiekben felkészülni arra, hogy természetes lesz-e vagy császár. Akármennyire is nézzük, azért nem mindegy ...


2011. jún. 13. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A programozott császár azt jelenti, hogy már a terhesség alatt kiderült, a baba vagy a mama egészségi állapota indokolja a műtétet: pl farfekvéses a gyerek, medencearánytalanság áll fenn, az anya nagyfokú rövidlátó.

A "sima" császár azt jelenti, hogy a szülés közben felmerülő gondok miatt -pl vérnyomás emelkedés, hirtelen magzati szívhangromlás, fájáselégtelenség- miatt a természetes szülés folyamatát megszakítva műtét mellett döntenek.

Felkészülni nem tudom, lehet e. Én természetesen akartam szülni, de császár lett a vége. Engem különösebben nem rázott meg, nekem a lényeg a gyerekem egészsége volt.

2011. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy felmerül a terhesség alatt probléma és ezért veszélyeztetett a kismama.

Én is veszélyeztetett vagyok, 14. hét óta nem engedett az orvosunk dolgozni, még sem 'döntött' még, hogy mi lesz.

Ráadásul jó pár ismerősöm, aki kivan/volt írva császárra nem volt veszélyeztetett.

Ezért kérdeztem, hogy mi alapján döntik el.

2011. jún. 13. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A veszélyeztetett terhesség önmagában nem ok a császárra.Előre akkor döntik el,ha a terhesség alatt kiderül,hogy a természetes szülés veszélyt jelent a magzatra,vagy az anyára.Én is veszélyeztetett voltam,de ez nem indokolta volna a műtétet,végül az lett,mert a kisfiam a nyakára tekerte a köldökzsinórt,ezt nem láthatta senki előre.Lelkiekben semmivel nem más egyik,vagy másik szerintem.
2011. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyeztetett terhességnek semmi köze a császárhoz. Veszélyeztetett terhes lehetsz pl méhszáj-gyengeség miatt, de ettől nem leszel császáros.

A műtétre ok az lehet, ha attól jobb eredmény várható, mint a hüvelyi úton való szüléstől.

2011. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is veszélyeztetett terhes voltam, a 36. héttől kórházban voltam. 40+2 hetesen 16 óra vajúdás után természetes úton szültem.

A 12. héttől nem dolgoztam.

Mitől vagy veszélyeztetett?

Császároznak, ha nem fordul be a baba, ha magas a vérnyomásod, ha túl nagy a baba hozzád képest, meg ilyesmi.

2011. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi hogy ide irok kérdésel de látom elég tapasztaltak vagytok és a témához irnék hogy akkor én is császáros leszek szerintetek?mert kissé magas vérnyomásom van 140/70 meg 88kg vagyok és trombozis gyanis a lábam meg a szeméremcsontom miat azt modta az egyik doki emrt h fáj hogy nem fog engedni simán szülni ah ö lesz bent (nekem nincs fogadott dokim)mert ez veszélyes és nemtuodk majd utána lábra állni.szerintetek?????????sos,várom válaszotok 38hetes 2ik babás.elsö sima szülés volt.
2011. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nikuska Vác ***** válasza:
Az utolsónak! Szia! Szerintem császár lesz, mert féltenek téged és a babát is. A vérnyomásod annyira nem gáz, csak az a trombózis gyanú. De ügyes leszel. :)
2011. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:38


Utolsó előttinek!

Szerintem is sanszos, hogy császáros leszel a téraránytalanság miatt. A vérnyomásod annyira nem gáz.

2011. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogyan alakul a terhesség a babának illetve a anyának van- e olyan eü-s problémája ami miatt indokolt. Tér aránytalanság,anyánál toxémia gyanú, visszeresség magas vérnyomás stb stb.
2011. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!