Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik túlhordták a babát...

Akik túlhordták a babát kevesebbet mozgott a babájuk? Meg kellett indítani a szülést? Be kellett feküdni a kórházba előbb? Magzatvíz vizsgálatot hogy csinálják? Fájdalmas?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódok! 18-ra voltam kiírva. Tegnap voltak fájásaim de éjszakára elmúltak. Pénteken megvizsgált az orvos kevesebb a magzatvíz 4kg körül van már a baba. Hétfőn be kell feküdnöm.

Kérlek írjatok, holnaptól nem tudom mikor tudok be kukkantani. Drukkoljatok hogy minden rendben legyen.


2009. márc. 22. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy meg is indul még ma..

Tavaj szültem,Jan.24.-ére voltam kiírva,de a lányom úgy döntött,hogy még ráér.29.-én éjjel indultak a fájások és a lányom 30.-án 19.23-kor született meg.

Nekem nm kellett befeküdnöm,csak ellenörze´sre bemenn.

Ne idegeskedj minden rendben lessz.

Könnyü szülést.

2009. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja annyi lemaradt,hogy a babám ugyan úgy mozgott,e´tvágyam is volt.Még a fájásokkal elmentünk pizzáért. :)
2009. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

márc. 12-re voltam kiírva, gondolhatod. itt ülök még én is, mint egy hógolyó, és nekem is akár 4 kilos babám is lehet. nekem legkésőbb kedden indítják be. nekem is kevesebb a magzatvíz. én tulképp már 4 napja korházban feküdtem, csak hazasírtam magam hétvégére. amit tanácsolni tudok, hogy készülj fel mindennel, amivel csak tudsz, mert a kórházban nagyon lassan megy az idő. zene, wap a mobilra (lassú, de jobb mint a semmi), könyvek, újságok, mert volt olyan nap, hogy egész nap egy nst vizsgálaton kívül semmi nem történt velem, és tök egészségesen ott ültem/sétáltam/feküdtem egész nap, ahelyett, hogy még itthon végeztem volna az utolsó simításokat. bosszantó, de nemigen tudsz ellene mit csinálni, mert ha meg azt mondod, hogy márpedig te nem fekszel be, akkor amikor bemész, akkor fogják azt mondani, hogy te se érdekled őket, ezt meg ugye nem lehet megkockáztatni, mert mindent a piciért. kitartást kívánok, de akár 2 hétig is elhúzhatja a kiírt dátumtól a szülést. szülésindításról viszont nem tudok semmit, hogy nekem hogy fogják csinálni, de szerintem már te is úgy vagy vele, hogy jobb lenne minél hamarabb -akárhogyan is- túlesni rajta. a baba nekem valamennyit azért lassult, de még mocorog azért. a magzatvízvizsgálatot hüvelyen keresztül csinálják, az első kettő nekem baromira fájt, a harmadikat már meg se éreztem. csak akkor tudja megcsinálni, hogyha már valamennyire nyitva vagy. hát ennyi, tényleg csak kitartást tudok kívánni.

üdv, 41+3. :(

2009. márc. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

elozo vagyok, kerestem neked egy cikket még a magzatvízvizsgálatról, hátha hasznos lehet:


[link]

2009. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is inditani kellett a szulest, en 5 napot toltottem korhazban mielott manoka vilagra jott volna (10 nappal a kiirt idopont utan). Fiam csak harmadik probalkozas utan jelentkezett, oxytocin kaptam perfuzioba: Korhazban toltott 1so, 3., majd 5. nap. Egyaltalan nem volt szornyu, bar en is nagyon bepanikoltam. Mielott beutaltak, o is kevesett mozgott, nem volt mar annyi helye szegenykenek :-)Elottem szolonak igaza van, vigyel magaddal olvasnivalot...stb., h ne legyen unalmas. Bar nyugodtan elbabazhatod az idot az elotted szulokkel :)

Es ne izgulj, minden rednben lesz! Nem konnyu, de megeri.

2009. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 13 napot hordtam túl a kisfiamat. Betöltött 41. héten fektettek be, addig csak kétnaponta jártam magzatvíz vizsgálatra és NST-re. Én kb az 5. vizsgálat után kezdtem kinyílni, de nem fájt egyáltalán előtte sem.

Egy hétig voltam úgy bennt a kórházban, ohgy még nem szültem meg. Volt egy nagyon jó szobatársam, egész nap (és éjjel) dumáltunk, ettünk, büfébe jártunk (lépcsőzni) és babáztunk a többi anyukával.

Próbálták megindítani a szülés a 13. túlhordott napon, de nem reagáltam rá semennyire. Délután az NST-n leesett a kisfiam szívhangja, így azonnal, vajúdás nélkül toltak a műtőbe. Még akkor is ficánkolt a Drága. Habár nekem már előre megmondta a prof, hogy nem fogom tudni élve megszülni a kisfiamat, mert csak szűk egy ujjnyira voltam nyitva (12 magzatvíz vizsgálat után is), és a kicsi nem bírta volna ki a hosszú vajúdást.

Szorítok érted nagyon, és ne aggódj! A kórházba jó kezekben leszel.

Könnyű szülést és boldog babázást!

2009. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is túlhordtam a lánykámat, igaz csak 3 nappal, de nekem az orvosom nem akart tovább várni. Nekem is kevesebb volt a magzatvíz.Nekem nem kellett befekeüdnöm, csak mindennap mentem NST-re, magzatvíz vizsgálatom nem vot. Vasárnapra voltam kiírva és szerdán kellett befeküdnöm.

nekem zselével indította meg a szülést, nagyon hamar megszületett a kicsikém 3800gr-mal és 56 cm-rel. ( voltak fájásaim du. 14 órától, de elviselhetőek, majd 3 kor már nagyon fájt.du. 15.30-kor feküdtem fel a szülőágyra és du. 16.40-kor meglett:) )

Ne izgulj! Minden rendben lesz:)Könnyű, gyors szülést kívánok Neked:)

2009. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a segítséget és a biztatást! Ma is voltunk NST-n két aprócska fájás volt. Ha haza jövünk írok majd. Most pakolom át a csomagom hosszabb kórházi időre. :-(

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok a 2. kismamának aki a 41. hétben van!

mondták nekem hogy ez a legnehezebb időszak de nem hittem el. És tényleg így van!

Puszi mindenkinek!

2009. márc. 22. 15:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket nagyon hasznos információt adott!
2009. márc. 22. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!