Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S. Leírjátok részletesen...

S. O. S. Leírjátok részletesen, hogy milyen volt a szülés felkészítésetek?

Figyelt kérdés
tanfolyam, internet, Torna, jóga és egyéb módszerek.Továbbáérdekelne, hogy hányadik baba és milyen érzésekkel mentetek szülni. (Vizsga anyaghoz kellene) Köszönöm!
2010. ápr. 22. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Első babás anyuka vagyok, 23 éves, 9 hónapos a kislányom, külön felkészítésen nem voltam, az internetet bújtam naphosszat. Mikor megtudtam, hogy babát várok eszembe se jutott a szülés, amikor megkérdezték félek e azt mondtam nem, mitől féljek? Azonban már a vége felé az utolsó 2 hónapban kezdett bennem tudatosulni, amikor már nagy volt a pocim és mozdulni is alig bírtam, hogy a babámnak így vagy úgy de ki kell jönnie. Hát ekkor már rendesen féltem. Szülés előtt egy héttel be kellett feküdnöm a kórháza mert nagyon vizesedtem. A kiírt nap előtt 4 nappal jött a kislányom, elfolyt hajnalba a magzatvizem és már akkor időm nem volt agyalni, hogy mi lesz. Sodortak az események és az tartotta bennem a lelket, hogy tudtam már nem sok idő és meglesz a babám. 6 óra alatt megszületett 52cm-rel és 3750grammal. A szülés olyan érzés amit nem lehet szavakkal leírni át kell élni. Rettenetesen fájdalmas, össze nem hasonlítható semmivel, de abban a percben amint megláttam, a karjaimba vettem a kislányom minden fájdalmam megszűnt.

Nem tudom tudtam e segíteni a vizsga anyagodhoz, remélem ige, minden jót:)

2010. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én jártam kismamatornára és felkészítő tanfolyamra is. A tanfolyam abban a kórházban volt, ahol szültem, ez azért is jó, mert így már jó pár orvost és szülésznőt megismertem szülés előtt. Ezt a fórumot is olvasgattam, de csak módjával. Első baba és izgultam szülés előtt, mivel nem tudtam milyen is igazából. Jó dolog a felkészítő,de megélni egész más. Azért segítettek a tanultak, nem ért váratlanul semmi és tudtam 1-2 dolgot alkalmazni is.
2010. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

A helyi kórházban van ingyenes szülésfelkészítő tanfolyam. Arra elmentem. Elég hasznos volt, oldotta a félelmeim egy részét.

Terhestorna DVD-t csináltam minden nap, különben megmozdulni sem tudtam volna, úgy fájt mindenem. Jógára is akartam volna járni, de sajnos itt a közelben nincs, kazett, DVD nem kapható. Kismama-jóga könyvet vettem, de persze az nem olyan jó, mint egy csoport. De sok jó gyakorlat van benne lazításra, hát és derékfájásra.

Internetet is bújtam, de bár ne tettem volna, sok hülyeséget írnak laikusok, csak még jobban megijedtem.

Az elsőtől nem féltem, mert megnyugtatott a szülőszoba látogatás, meg a rokonok. Ahhoz képest nagyon fájdalmas volt, negatív meglepetés ért. Épp ezért a másodiktól nagyon rettegtem, már attól is féltem, hogy esetleg belehalok, mostanában voltak ezek a botrányok a szülések körül. Ahhoz képest a második igazán semmiség volt az elsőhöz képest. Na, ennyit arról, hogy a szülés a fejben dől el.

2010. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!