Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lézeres szemműtét után mennyi...

Lézeres szemműtét után mennyi idővel szabad természetes úton szülni?

Figyelt kérdés
Akinek műtötték és utána szült x idővel, nem romlott a látása?
2011. jún. 22. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

off: bocsánat, válaszolni nem tudok, de én direkt nem műttettem meg a szemem, amíg szeretnénk babákat, hátha romlik, majd csak utána.

üdv: 1 éves anyukája és 30 hkm

2011. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lézeres szemműtét után lehet természetes úton szülni, legalábbis telefonon én ezt a tájékoztatást kaptam 2009-ben, mikor felhívtam azt a helyet, ahol az én látásjavító műtétemet elvégezték.

Ezt követően én kikértem egy szemész véleményét, aki azt a választ/szakvéleményt adta, hogy természetes úton való szülésnek akadálya nincsen, csak a kitolási szakaszt kell lerövidíteni. A nőgyógyászom, azt mondta, hogy ez a gyakorlatban nem megoldható, így saját felelősségemre szülhetek természetes módon. Végül kislányom eldöntötte a kérdést, utolsó pillanatig sem fordult meg (farfekvéses volt), így császárosak lettünk.

Egyébként sokat gondolkoztam, és nem biztos, hogy saját felelősségemre bevállaltam volna a természetes úton való szülést.

2004-ben csináltattam meg a látás javító lézeres szemműtétet és 2009-ben született meg a kislányom.

Az én esetemhez még az is hozzátartozik, hogy nekem találtak egy sebet a szememen, ami nem megállapítható, hogy mikor keletkezett, és ezért a lézeres műtétet is hosszabb kivizsgálás, több szakvélemény kikérése előzte meg. Lehet, hogy ez is befolyásolta a szemészeti szakvéleményemet.

2011. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2011. jún. 22. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 éve műtötték a szemem, intralasik műtéttel, most 3 hónapos a babám. Érdekes, nekem nem mondták, hogy a kitolási szakaszt le kell rövidíteni, pedig voltam szemésznél. Ennek ellenére a nőgyógyászom úgy tűnik magától is rájött erre, nyomta a hasamat a kitolás közben, így 3 nyomásra meglett a baba. A szememnek semmi baja nem lett, nem tudom azért-e mert rövid volt a kitolás vagy amúgy sem lett volna...
2011. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!