Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rövidlátó vagyok nem...

Ha rövidlátó vagyok nem szülhetek természetes módon?

Figyelt kérdés
Mindkét szemem -4 dioptriás. Jobban szeretnék természetes módon szülni, de úgy hallottam, hogy rövidlátóknál nem nagyon engedik, nehogy az erőlködésben jobban sérüljön a szem. Még nem vagyok terhes, csak tervezzük a gyereket. Egyáltalán lehet egyáltalán esély, hogy ne feltétlenül császáros legyek? Persze nem zavar ha az leszek sem, de azért ha lehetnek akkor inkább nem szeretném...
2011. okt. 29. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm egyik szemére már meg volt vakulva a másik is nagyon közel állt a vakuláshoz de mégis természetes úton szült, igaz volt is utána az orvosok között vita ez miatt


ha oda kerülsz majd akkor kérdezz rá

2011. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na, hát ilyenről nem is hallottam. Ha olyan fontos, miért nem küldenek szemészetre is (ha már mindenféle vizsgálatot el kell végezni)?

Én szemüveges vagyok, illetve vezetéshez kell, meg jobb, amikor valami aprólékosat csinálok.

Az egyik feles, a másik másfeles. Hát nem fogom nagy dobra verni, hogy van, még megcsászároznak, na az lenne a hab a tortán...

2011. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem a dioptria számít, hanem a retina épsége.

A szemészeten kérj vizsgálatot.

2011. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a dokinál feltétlen, de én is közellátó vagyok elég magas dioptriával, de nekem engedték. Csak azt mondta a doki, meg a szülésznő, hogy nehogy kinyissam a szemem, amikor nyomok, tartsam erősen zárva. Utána fél évvel elmentem szemorvoshoz, és azt mondta egy fél dioptriányit se romlott. De inkább kérdezz rá, ha odakerülsz!
2011. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem -7.25 és -7.45 a szemeim,rövidlátó vagyok!

Januárba szülünk természetes úton!

Nagyon indokolt esetben lenne császár,a -4 dioptria pedig még semmi sem.

Ha terhes leszel lesz szemészeti vizsgálat,ahol megnézik a retinát,és a szemfekened ha azok jók,nincs akadálya.

DE miért is lenne, nekem nagyon rossz a szemem,és engednek szülni,szóval cseppet se aggódj!!

2011. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kórház, és orvosfüggő dolog, van akit már -4-essel sem hagynak természetes módon szülni.

Az egyik kórházi szobatársam a szeme miatt lett császáros...

Az én szemem is romlott a szülést követően(természetes módon szültem),és még be is vérzett, tényleg nem hülyeség hogy nem teszik ki a kismamákat ilyen megerőltetésnek.

2011. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kismamák 70%-nak bevérzik szeme normál szülésnél, de ettől még nem romlik a szem, mert az elmúlik. Akkor van gond, ha nincs becsukva erőlködés közben. (nyomáskor).Be kell csukni, nincs mese. /nekem szemész mondta/
2011. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is rövidlátó vagyok és természetes módon szültem. Elmentem 6-7 hónaposan szemészetre, megnézték a szemem, és azt mondták, hogy szülhetek. Szerintem menjél el Te is szemészetre és megnézik.
2011. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én három gyereket szültem természetes úton, -5-ös volt mindkét szemem. A legkisebb gyerek 2 éves korában új szemüveget csináltattam, és már csak 4,25-ös kell. Mondjuk nem a szüléstől javult, hanem a korom miatt (36 évesen:(()

Ugyanakkor a sógornőmet hasonló dioptriával nem engedték szülni, ő császármetszéssel hozta világra a fiát. Állítólag az is számít, hogy milyen gyorsan romlott el a szem, de szerintem orvosfüggő.

2011. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Be volt csukva a szemem VÉGIG, csak akkor nyitottam ki mikor már kint volt a kislányom.(látod, így is bevérzett :(
2011. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!