Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 127 kiló vagyok és 170 centi!...

127 kiló vagyok és 170 centi! Szeretnék ezen változtatni hogyan tegyem? Veszélyeztetett terhesként szedtem fel 36 kilót le akarom adni mindet (ennyi a minimum) novemberig!

Figyelt kérdés

Olyan módszer kellene nekem ami bevált neked/ nektek...

Nem 90 napos meg Atkins Hanem ahogy te fogytál szülés után...

Terhességemet megelőzte gyógyszeres kezelés (nem lehetett volna babám) aztán 6 héttől kezdve veszélyeztetett voltam nem mozoghattam napi 4 órát se... Előtte aktívan sportoltam de most ezzel a súlyfelesleggel nem merem elkezdeni semmit (féltem a térdem bokám stb).


2011. jún. 23. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is fogynom kell,én a szülés után 91kg voltam.Januárban elkezdtem a kalória számolást,napi 1500 körül ettem.Ebbe ami belefért,ha megkivánsz egy kis csokit azt is megeheted.Én 6 hét alatt igy 7kg-t fogytam,sajnos abbahagytam.Most akarom elkezdeni megint.Sajnos 2 kg visszajött,igy most 86kg vagyok.Ha gondolod,segitek,ha tudok.
2011. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos, hogy mozognod kell. A legjobb, igaz nem olcsó megoldás, ha keresel egy jó termet, ahol van személyi edző. Ő segíteni fog, hidd el. Nekem is sokat segített. Eleinte nem szabad semmi olyat csinálni, ami megterhelő. Max. séta, nagyon laza bicaj, vagy elliptikus tréner, vagy stepper. A lényeg a fokozatosság. Én még csak 2 hete járok, a futásig még nem jutottam el. De már gyors séta, és emelkedőre állítom a gépet.

Emellett pedig jó a Norbi-update ELVE. Tehát nem az egész program. Csak az, hogy mondjuk mit mikor egyél. (Délután már ne fogyassz szénhidrátot, stb.)

2011. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
10%

127-36 = 91 kg! Ez a történet sehogy sem kerek, hiszen már eleve majdnem kétszer annyit nyomtál, mint az ideális lett volna. 50 helyett majdnem 100-ról startoltál. Eleve rengeteg túlsúlyod volt.


Az én nővérem is veszélyeztetett terhes volt. 4 hónapig feküdt a kórházban mozdulatlanul. Csak vécére és zuhanyozni kelhetett fel. Minden vizsgálatra ágyastól gurították. Mégsem lett belőle zsírdisznó. Nem kellett volna ágyban fekve pótcselekvésként annyit zabálni.


Azt meg jobb ha tudod, hogy amennyi idő alatt meghíztál, annak az időnek legalább a háromszorosa szükségeltetik ahhoz, hogy a kezdő súlyt elérd. De hogy mikor lettél 55 helyett 90 kiló, arról nem szólsz egy szót sem, pedig az talán lényegesebb, mint az utána következő +36.

2011. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

Gondoltam nem írom végig mert nagyon sok mindenki a hosszú magyarázatokat nem olvassa el... Ezen a linken hatodik oldalon a 13:01es válasz az enyém meg a 13:09es...


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Ha ennyire érdekel a hízásom történte olvasd el...

2011. jún. 23. 13:58
 5/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, már hogy a fenébe lenne 55 kiló az ideális egy 170 centis nőnek? 58 kiló az egészséges súly alsó határa, az alatt már alultáplált. A felső határ pedig 72 kiló.


Persze ehhez képest is túlsúlyos vagy kedves kérdező. Próbálkozz első körben szénhidrátszegény diétával.

Ha nem válik be, én kipróbálnám a 90 napost, sokaknak bejött.

2011. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

minden segítséget szívesen fogadok...

KEDVES MÁSODIK!!!

Kalória számlálás az tetszik ez nem rossz ötlet... Hogy működik ez?

Kedves HARMADIK!!!

Köszönöm a Te válaszod is... Igazából van mindenem itthon (anno aktívan sportoltam) futópad, bicigli, stepper, eliptikus tréner (azt most vettem), leg magic (anyum adta), comb gépek, súlyok és egy multifunkcionális kondigép! Te miket csinálsz a konditeremben? SOrozatokra gondolok miből mennyi stb... Én csak futottam (kéziztem) úsztam és bicigliztem... Úszni nem akarok mert elég gáz ha le kell vetkőzzek :S

2011. jún. 23. 14:04
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a fejben kell eldönteni - tudom, közhely, de igaz.

Nekem nagy lökés volt, hogy anyukám nagyon fiatalon szült engem, rém büszke voltam rá általános iskolában, hogy amikor szóba került, hogy kinek hány éves az anyukája, mindenki harmincX negyvenX-et mondott, én pedig huszonX-et. Viszont arra csöppet sem voltam büszke, hogy az én anyukám volt a legsúlyosabb. Mára ebből visszaadott, már nem zavar, hogy túlsúlyos, de szerintem képes lenne rá, hogy lefogyjon, ha igazán szeretné.


Vissza az eredeti témára. Egymás után jöttek a gyerekek, a másodikat úgy vártam, hogy 15 kiló volt rajtam még az elsőből. Mindkét gyerekemmel 102 kilóval mentem a szülőszobára. A 165 cm-hez ez rengeteg.

A szoptatás alatt csak vánszorogtak le a kilók, de elégedetlen voltam, hiszen magamon éreztem, hogy nem megy semmi. Mire felértem az elsőre, már egy gőzmozdonyhoz hasonlatos hangokat produkáltam.

Gyakorlatilag 6 hónap alatt adtam le, sőt, még 5 kilóval többet is, most 70 +-2 kiló vagyok.

Titkom nincs: sokszor keveset (akkor is ha éppen nem vagy éhes), lassan. Rendszerint együtt ettem a gyerekekkel: egy falat a gyereknek, egy falat anyának. Nasi nincs (hetente egy-két kocka csoki azért lecsúszott), inkább zöldség (a gyümölcsben sok a cukor, így azt nem). Édes löttyök kizárva, ásványvíz jöhet. Kávé édesítővel, tea szintén (max. méz). Egy kis optikai tuning: kisebb tányéron jobban mutat a kevesebb adag. Ha még éhes voltam (meg evés előtt is) egy pohár víz. Ha negyed óra - húsz perc múlva is még mardosott az éhség, akkor szedtem újra egy picit. Készételek, gyorsétkezde minimálisra (havi max. egy) redukálva.

Mozgás tekintetében én nem vittem túlzásba: vacsi után séta a gyerekekkel, meg hát napközben utánuk rohangáltam. Az utolsó 5 kilót az új házunknak (költözés, felújítás) és a kertészkedésnek köszönhetem, tavasszal felástam az egész kertet.


Kitartást és sikerülni fog amit eltervezel :)

2011. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 95 kilóval mentem szülni!5. héttől voltasm veszélyeztetett! :( 21 kilót híztam!Szóval 74-gyel lettem terhes, de már akkor a cigi letétele miatt híztam 8 kilót!(2 hónappal a terhesség előtt tettem le)

Szóval a versenysúlyom 66 kiló volt!178 magas vagyok!

Így idén januárban még 86 kiló voltam!

Én attkinssel fogytam 80 kilóra, és ezt meg is tudtam normál étrend (szóval akár sütit is ehettem néha) mellett tartani!

Aztán elkezdtem a T.Diétát, múlt kedden (jövő keddig tart) és most vagyok 75,1 kiló!Még 5 napig tart, remélem 72-ig lemegyek!Aztán megint hagyok magamnak időt, és odafigyelek, hogy ne jöjjön vissza!Ha meg tudom tartani, akkor augusztus szeptember környékén, megint egy két hetes turbó jön, és azzal remélem elérem a 66-ot!Álomsúly a 60-62, de nem fogk nagyon küzdeni érte!


Megtartani az attkins után a 80-at nem csak a kajálással sikerült, henem legalább egy héten 3-4* aerobikozok bár csak itthon,mikor alszik, mert nem tudom kire hagyni a lányom!!Nekem most ez a tervem, és nekem csak így megy, adagokban!Nálam ez a fokozatosság vált be!


Én is versenyúszó voltam 20 éves koromig, utána tesi szak, szóval a 66 kiló így jött ki!ÉS utána érvágás volt, hogy veszélyeztetett lettem és semmit nem mozoghattam 8 hónapig, meg utána sem!Pedig a terveimben egy aktív sportos kismama szerepelt!Sajnos nem így lett, de a lányom legalább egészséges lett a sok pihinek köszönhetően :)

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 sumergo ***** válasza:
82%

Hát igen, 50 kg-mal elég etiópos lennél azért! :-)

Igaz, én nem szülés után csináltam ezt, de nekem bevált, 85 kg-ról 62-re fogytam, igaz, kellett hozzá több mint 1 év, de a jó hír, hogy nem szedtem vissza, csak az utóbbi 2 évben, mikor a lombikokra jártam, és a pajzsmirigyemre is gyógyszert kellett szednem, de ez más történet. Majd szülés után újra nekivágok az én saját diétámnak.

1. Neki álltam mozogni, nem durván, hanem fokozatosan. Időjárás függvényében aerobic vagy bringa, de az időtartamot is, és intenzitást is emeltem. A lényeg, hogy a pulzusod emelkedjen, miközben mozogsz! Nem az számít, hogy mielőbb elfáradj!!

2. Először csak a vacsoráról mondtam le, mármint úgy, hogy valami tejterméket ettem helyette. Pl: 2 joghurt, vagy fél liter tej, esetleg trappista sajt, de csak magában.

Aztán a reggeli helyett is valami ilyesmit ettem (kb. 3 hónappal a fogyókúrám megkezdése után).

Végül az ebédet is egyre kisebb mennyiségre vettem (fél év után), a szükséges vitaminokat zöldség ill. gyümölcs bevitelével pótoltam.

A lényeg!!! Addig ne kezdd el a reggeli kiváltását, amíg este még érzed, hogy ennél még valamit! Hagyj időt a szervezetednek, hogy megszokja azt az ételmennyiséget, és csak utána lépj tovább!!! Különben nagyon éhes leszel, és hagyni fogod a francba.

Azért kitartás ehhez is kell, de ez nem olyan drasztikus, szerintem mindenki számára elérhető, mert nem kerül plusz pénzbe! (pl én szívesen járnék konditerembe, de ezt nem tudja mindenki megtenni, mert ára is van, meg minden kicsi faluban nincs ilyen, és ez + pénz, és + idő).

Sok sikert!


20+3 hkm (aki 82 kg-ról indult, de ettől még egyáltalán nem gurultam, és soha ilyen jól nem éreztem még magam, mint most!!:-)) )

2011. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

14:08 köszi neked is!


MIről szól ez a t. diéta? Itt van valami shake amit inni kell ugye? Mit lehet mellette enni?

2011. jún. 23. 14:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!