Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki szülés utáni gyermekág...

Van aki szülés utáni gyermekágyas vérzésre papírvattát és vattát használt? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor az első gyerekemet szültem (22 éve) akkor a kórházban papírvattát adtak. Nem is vitt be senki betétet, azt mondták, minek, úgyis hamar átázik. Nekem semmi bajom nem volt vele, bár a gondolatától rosszul lettem, hogy az a kemény sprőd izé birizgálja a varratokat. De nem viccelek, kényelmesebb volt, mint a betét, amiket én személy szerint utálok, és elviselhetetlennek tartok. Izzad, büdös, mindig melléfolyik a cucc,ha nagyon nagy akkor meg kényelmetlen,és mindenhová ragad, csak a bugyira nem :( Azért rossz viszont, mert hatalmas ormótlan sok cucc van a lábad között, mert sok kell belőle.Varratszedés után már lehetett vattát használni. Mostanra Tena Lady extrát vettem, remélem elviselhető lesz. 35 h
2011. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ismerőseim azt használtak szüléshez ,és az egyik dicsérte a másik nem. Az egyik azt mondta kényelmesebb volt mint a betét a másik meg azt mondta,hogy nem volt jó mert mozgott.

Ennyit tudok ebben segíteni.

Én még csak most fogok szülni de én Tena lady betétet vettem vajúdáshoz is meg szülés utánra is.

2011. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyméretű betétet vettem,nem ázott át,sőt egyszerhasználatos bugyival használtam,ne kelljen alsóneműt mosnom,DM-ből,betétet:Cresta night,sokkal olcsóbb mint a Tena betét,Aldiból vettem.
2011. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sima vattáról nem tudom elképzelni hogy ne ragadjon bele a varratokba, nem tűnik túl praktikusnak. A tena extra nagyon bevált, lehet váltani utána sima éjszakai ill. normál betétre.
2011. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
aki nem értené, olvassa el újra a kérdést: papírvatta és (steril) vatta. :)
2011. jún. 24. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:
A kórházban nálunk adtak egypár vattát gézbe tekerve vajúdáshoz és néhányat még pluszba. Nekem kényelmesebb volt, mint a Tena extra, amit utána használtam. Puhább volt sokkal.
2011. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj,ezen szerinted ki nem értett bármit is?!Papírvatta és vatta!Attól,hogy steril(minden vatta steril,amíg ki nem bontod,legyen az kórházi,vagy pl.Dm-es),még ragad.Én a nagyobbik fiamat 19 évvel ezelőtt szültem,és már akkor is betétet adtak(Bp. Péterfy kórház).A kicsit 3 évvel ezelőtt,akkor én vittem(éjszakai betét+eldobható bugyi).Hidd el,nem esett volna jól,ha a varratomba ragad(szerencsére csak az első gyereknél volt gátmetszésem,a 2.-nál se repedés,se vágás)...
2011. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
22:20-as olvasd el a 20:34-est. Ha nem volt szerencséd ilyet használni, akkor honnan gondolod, hogy a papírvatta ragad? láttál te már olyat? Ne haragudj, de tényleg nem értetted, a papírvatta nem ragad egyáltalán, nem olyan vatta, mint a többi, hanem vékony lapszerű.
2011. jún. 25. 07:56
 9/10 anonim ***** válasza:
A 22.20-as vagyok.Már bocs,de azt írtad:papírvattát ÉS vattát!Különben igen,láttam olyat(bármilyen hihetetlen is,mert az első szülésnél a vajúdás alatt nekem is adtak,mivel folyt a magzatvíz,de sétálgathattam).A 20.34-es pedig azt írta a vattára,hogy gézbe! rakva kapták,ergo így nem ragad.Én a VATTA dologra válaszoltam.
2011. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A vatta szerintem is ragad. Szülés után elképzelhetetlennek tartom, talán gézbe csavarva, ahogy valaki írta. De elég macerásnak hangzik. Nekem semmi bajom nem volt a betéttel, pláne, hogy 1 napig anélkül feküdtem, mert nem bírtam felkelni, a szülésznő meg úgy ahogy voltam pucéran lerakott az ágyra. Felkelni nem tudtam, mert azonnal elájultam, szóval nagy felüdülés volt, hogy jött anyukám és adott rám egy bugyit egy betéttel. Semmi bajom nem volt vele. Minek ezt túlbonyolítani?
2011. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!