Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom, hogy ez már nem...

Honnan tudom, hogy ez már nem jósló, hanem igazi szülési fájás? Azonkívül, hogy rendszeres?

Figyelt kérdés

Már két éjjel fájdogál a hasam mensziszerűen, tegnap már erősebben fájt, plusz a derekam is szétszakad, de nem rendszeres, csak egyfolytában, hosszú ideig fáj, majd elmúlik. Mi van, ha nem megyek be időben a kórházba, mert nem fáj eléggé??


És a magzatvizet honnan tudom, hogy az az? Ezt csak azért kérdem, mert pl. éjszaka óránként járok ki pisilni, rengeteg folyadékot iszok, és ...szóval milyen érzés, amikor a magzatvíz folyik el?? Erről is azt hallottam, vizelési ingerként jelentkezik. Mi van, ha kimegyek a wc-re, azt hiszem, pisilek, és közben a magzatvíz volt az?? Ne nézzetek hülyének, csak mondjátok el, milyen érzés, amikor a magzatvíz megy el?


2011. jún. 26. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A fájásokat úgy veszed észre, hogy egyre jobban erősödnek, és rendszeresek.A magzatvíz több féleképpen is távozni tud.Van akinek csak szivárog, van olyan akinek pedig a bokájáig folyik.Ha aggódsz, akkor lehet kapni gyógyszertárban olyan betétet, ami jelzi a magzat vizet.

De hidd el ha megindul a szülés, tuti, hogy észre veszed!!!

5 hós baba anyukája

2011. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hidd el ha tényleg szülési fájásaid lesznek,azt nem fogod összekeverni a jóslóval.amikor jön egy fájás nézd az órát,hogy hány percenként jönnek,-ha nem rendszeresen,akkor még biztos,hogy az nem az igazi!

Ha nem is fáj eléggé,akkor is rendszeresnek kell lennie!

2011. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fájásokkal kapcsolatban nem tudok segíteni,nekem nem voltak,én egy éjszaka arra ébredtem hogy olyan nedves ott lent,ösztönösen tudtam hogy mi az,felkeltem és az ágy mellett ömlött ki a magzatvíz nagy része,utána törölközőt tettem magam alá,majd visszafeküdtem pár percre,utána lezuhanyoztam,hívtam a mentőket,és apát is aki éjszakás volt éppen.Ez volt hajnali 3-kor,akkor kiömlött egy csomó,de utána folyamatosan folydogált,egészen este 9-ig,amikor is megcsászároztak,mert az egész napos oxitocin hatására sem tágultam és nem voltak fájásaim.

Szóval szerintem ha elfolyik a magzatvíz,azt úgysem fogod semmivel összetéveszteni.

Könnyű szülést,és jó babázást! :)

2011. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. magzatvíz szivárgással indult a dolog, fájások nélkül. De egyértelmű volt, hogy nem pisi. Megmozdultam az ágyon, hogy kimegyek pisilni, és éreztem, hogy valami "kilöttyent". De csak kicsi. Kimentem, pisiltem, majd amikor töröltem magam, akkor megint jött egy adag- lehet, hogy gusztustalanul hangzik, de ahogy töröltem ki, a tenyerembe folyt a víz-. De egyáltalán nem olyan, mintha pisilnél, mert teljesen egyértelműen lehet érezni, hogy a hüvelyből jön.
2011. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szülésznőm azt mondta ha nem vagyok benne biztos hogy milyen fájásaim vannak akkor üljek be egy kád vízbe ha rendszeressek lesznek mondjuk 5 percenként jönnek és 1 fájás 30-40 mp-ig tart akkor az már NEM jósló fájás! Igy is történt!

A magzatvízhez nem tudok mit szólni mert nekem burokrepesztésem volt!

2011. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fájások nálam 5 percesen olyanok voltak hogy nem bírtam továbbmenni, kicsit összegörnyedtem, megszólalni nem igazán tudtam. Ekkor ráérsz indulni a kórházba.

És a lényeg hogy fájásOK, azaz a rendszeresség. nekem is egész nap jönnek-mennek a mensigörcsfélék, fél órás derékfájások, de ez még semmi.

Magzatvíznek semmi köze a pisilési ingerhez, egyszer csak zutty és kifolyt. Olyan mint amikor menstruálsz, akkor is érzed hogy a hüvelyből jön, pl. mikor megtelik a tampon vagy felállsz alvás után.

És nem tudod "elzárni", azaz minden gyanús pisilésnél zárd el a "csapot", ha tovább folyik akkor nem pisi.

2011. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A magzatvízszivárgást úgy szokták ellenőrizni, hogy elmész pisilni, beteszel a bugyidba egy tiszta papírzsepit, és ha átázik perceken belül, akkor szivárog. Nem nedves lesz a papírzsepi, hanem átázik.

Nekem fájásaim is voltak, aztán elkezdett szivárogni a magzatvíz, de csak a 4-5. zsepi után hittem el, hogy tényleg az- ezt a módszert egyébként itt a gyakorin ajánlotta valaki.

A fájásokra meg: fontos, hogy tényleg 30-40-50 mp-ig tartsanak, a 20 mp-es általában jósló. (egyébként a fájásnál nemigen tudsz már mozogni, meg kell állni, levegővétel, aztán pár percig minden ok, akkor megint jön a görcs, stb. fel fogod szerintem ismerni :))

üdv: 13 hós anyukája és 30 hkm

2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez jutott eszembe, hogy a pisit tudod szabályozni, a magzatvizet meg nem.

a fájásoknak elvileg rendszereseknek kell lenniük, akkor számítanak rendes fájásnak. nekem amúgy azt mondta az orvos, hogy 5 percesnél érdemes kh-ba indulni, persze ha viszonylag közel van, meg ha nem folyik a magzatvíz, mert ha az folyik, akkor be kell menni egyből, nehogy fertőzés legyen.

2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!
2011. jún. 26. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!