Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszióval...

Szülés utáni depresszióval hogy álltok?

Figyelt kérdés
Hogy élte meg? Mik a tünetek és a kezelési mód?
2011. jún. 26. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hétig volt. Szerencsére nem volt súlyos, családi segítséggel megoldottam. Nem mertem csinálni a babával semmit, csak szoptattam, minden mást a férjem csinált. Szerencsémre benne az elején több anyai ösztön volt mint bennem. Gyomorgörcsöm volt, amikor sírt a kislányom, mert nem tudtam mi a baja. Nem tudtam megnyugtatni, mert érezte rajtam hogy szorongok. Az meg sz@rul esett, hogy Apánál megnyugszik. Nem alakult ki az elején szeretet felé, több idő kellett hogy elteljen. Kellett, hogy rám mosolyogjon, mert ez biztatott. 1 hét múlva lesz 4 hónapos. Már nagyon jól elvagyunk, nem félek ha sokat egyedül kell lennem vele. Vágytam vissza hogy megint ketten legyünk a férjemmel. Most már nem tudnám elképzelni nélküle.
2011. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elkerült, pedig anyunál kétszer is súlyosan jelentkezett, másodjára kórházba is került. Nálam 2 gyerkőcnél nyoma sem volt, átmenetileg sem, ezek szerint nem öröklődik.
2011. jún. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dettó, mint első... És most 5 hetes, hátha itt vége.

Mondjuk én már egy hete nagyon mély érzelmeket táplálok iránta, nagyon sokat röhögött rám, és úgy nézett pár napja, hogy JÉ, TE VAGY AZ ANYUKÁM - ez mindennel felér.

De én is sokat vagyok vele egyedül, gyomorgörcs, feszültség, rettegés az élet olyankor. Rettegek, amikor leteszem aludni, hogy mikor nyekken meg... Rossz, ha nem tudok rajta segíteni, a szívem szakad meg, úgy sajnálom. Néha arra gondolok, hogy ez akkor már mindig így lesz? Mikor pihenek? Vége a világnak? A férjemre semmi időm, semmi türelmem, minden idegesít. Néha majd felrobbanok, bizonytalan, tanácstalan vagyok, bénának érzem magam a feladathoz, tapasztalatlan és sikertelen vagyok.

Mindenféle érzések kavarognak a szívemben, és mindenféle gondolatok a fejemben. Csapongok, hol ilyen vagyok, hol olyan. Ráadásul mindent elfelejtek, csak sodródok...

2011. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak sejtem,hogy szülés utáni depim volt,orvosnál nem jártam.

Igen magányosnak éreztem magam (lehet közre játszik,hogy nekem itt egy rokonom sincs,és hogy a párom családja le se sz.r minket,nem tudom),és bár tudtam,hogy kinél van és mit csinál az apuka,mégis borzasztóan féltékeny voltam mind a 2x.

2011. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!