Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok? Szerintet...

Mik a tapasztalatok? Szerintetek van össze függés a szülés utáni vérzés, pecsételés hossza és a pihenés között?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a lepény leválása után egy vérző seb marad a méhben,logikusnak tartom,ha pihen az anyuka,akkor hamarabb "túl van " a gyermekágyas vérzésen. Mit gondoltok?
2011. júl. 1. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hogyan pihen, mit tekint pihenésnek. itt ugyanúgy mint a menstruációnál a mozgás elősegíti a vérzés távozását, tehát gyorsabb lefolyású lesz a dolog.

Mind azért mert mozgásban van, a függőleges testhelyzet is segíti a vér távozását, de a mozgás javítja a vérkeringést és a közérzetet ezáltal gyorsabb a regeneráció.

Tehát aki a pihenést fekvésnek vagy ülésnek tekinti az nem fog hamarabb túlesni a gyermekágyas időszakon.

2011. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek!Amikor első babámat szültem,sokat tudtam pihenni(feküdni) mellette! És én 7hétig véreztem!
2011. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont fordítva gondolnám. A mozgás viszi ki gyorsabban, de azért csak annyit amennyi jól esik!
2011. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nálam viszont úgy volt,hogy az elsőnél tudtam pihenni,a másodikkal meg már hazajövetelkor mosogattam,másnap boltba mentem,főztem,mint máskor. Az elsőnél 2 hét vérzés után minden vissza állt a régibe,a másodiknál pedig ,3 hét vérzés után még sokáig pecsételtem. Vagy lehet köze van a szülés számához?- úgy értem,minél többedik,annál elhúzódóbb? (akár a terhesség-többediknél több nyavaja vesz elő.) Jó lenne tudni,mi a "titok" nyitja, a 3. gyermekünket várom,és ha nem "muszáj",nem kínlódnék mint a 2. gyermekágyas időszakban.

2011. júl. 1. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze a vérzés hosszának a szülések számához! Anyukám mind a hármunknál csak egy hétig vérzett! Szerintem mint ahogy minden terhesség és szülés más ,így más a felépülés,vérzés hossza is!
2011. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Szerintem bármennyire is szeretné sok nő, itt nincs semmi titok. Minden szülés más. Minden szülésre másképpen reagál a szervezet ezért másképpen is gyógyul. És az is igaz, hogy az életkor is változik ami alapból sokat számít, hogy ki milyen gyorsan regenerálódik. De ugyanúgy függ a körülményektől, a lelkiállapottól, a fizikai állapottól stb.

Szerintem nincs titok. Ezt az időszakot túl kell élni.

2011. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, első gyerekkel 6 hétig véreztem. azt hiszem adottság kérdése nagy részben.
2011. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem nyilvánvaló. Olyannyira, hogy nekem a kórházban nem is volt már vérzésem, mikor hazajöttünk megint erős lett. Az elsővel 4, a másodikkal 3 hétig véreztem.
2011. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!!


Várom a további tapasztalatokat!

2011. júl. 1. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!