Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után ha hazajövök a...

Szülés után ha hazajövök a korházbol "csak" a férjem lesz segitségem ö is 1 hétig max, hogy oldjam meg az itthoni dolgokat, a gyerek ellátása, házimunka, fözés, hány oránként kell etetni a babát és még a pihenés?

Figyelt kérdés
Légyszi irjon aki hasonlo helyzetben van,tud tanácsot adni mert nagyon izgulok.Hogy jut idö mindenre,hányszor etessem a babát hogy merllete még a többire is jusson idöm?
2008. aug. 11. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én elkövettem azt a hibát, hogy nem tudtam pihenni a két etetés között, mert házi munkát akartam csinálni és elment a tejem!

Azt ajánlom inkább fusson a ház az első hat hétben és próbáld meg kihasználni az időt a pihenésre két etetés között, és ismerd ki a babádat!

Az első héten amikor a férjeddel otthon lesztek, beszéljétek át a babával kapcsolatos altatási módokat, a játék fajtákat, mert nálunk még ebből is volt vita, hogy mennyit legyen kézbe, nehogy el legyen kapatva! Nem lett szerencsére, nagyon kiegyensúlyozott tündér kislányom van!

A védőnők meg a kórházi csecsemősök mindig azt mondják, hogy 3 óránként egyen a baba! De van az igény szerinti szoptatás, amikor ő majd jelez mikor akar enni!

Az én babám kezdetektől fogva 4 óránként evett és eszik, most néha van úgy hogy 5-6 óránként ez főleg éjszaka szokott lenni, így legalább csak egyszer kelünk fel!

Az első hetekben szerintem nagyon minimális dologra lesz időd és energiád, a szülés eléggé lefog terhelni!

Ha akarod akkor később még írok a privát emailedre, ha jelzed!

3 hónapos kislány anyukája

2008. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajna én is hasonló helyzetben leszek,annyi különbséggel,hogy nekem nem biztos,hogy itthon lesz a párom egy külföldi meló miatt. Én arra gondoltam,hogy a főzést megpróbálom úgy megoldani,hogy amit mostanában főzök,mindíg fagyasztok le belőlle 1-2 kisebb adagot. A többire még nekem sincs ötletem... :(
2008. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egyedül nevelem a fiamat, a szülés után anyukám naponta egyszer benézett, akkor segített, amiben épp kellett, de ennyi. Elláttam egyedül a háztartást, a babát, magamat. Nem ilyenkor kell házitündérnek lenni! Ha szalad a lakás, szaladjon, majd behozzátok hétvégén, ha otthon van a párod, ő is segíthet a háztartásban is, meg olyankor akár vigyázhat ő is a babára. Én igény szerint szoptattam, szerintem úgy a legjobb. Pihenni meg muszáj! Nem mosogatni muszáj, hanem pihenni! A babának és Neked is ez az érdeketek! Kicsit rugalmasabbnak kell lenned mindenben a baba mellett, mint eddig, ez ezzel jár. Ne ragaszkodj a megszokott napirendedhez, mert az úgyis reménytelen. Egy ideig ne bánd, hogy nem találod a rendszert az életetekben, nem baj, majd kialakul magától, ne erőltesd! (Írj nyugodtan privit, ha gondolod.)

Menni fog, ne félj!

2008. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló helyzetben voltam. Az előre főzés-lefagyasztás nagyon jó ötlet, ebéd házhoz szállítva (egyre több ilyen cég van), férjed bevásárolhat napi szinten (munka előtt-után). Főzni nem nagyon lesz idő-erő az elején, mirelitet és zacskós levest is lehet enni néha!Éjszaka egyszer az egyik dajkál, köv. etetésnél a másik, így kicsit többet pihenhetsz.

Sétát bízd a férjedre, addig is le lehet dőlni. Lehet, hogy a férjed nem fog tudni magával mit kezdeni az elején, nyugodtan adj neki kisebb-nagyobb feladatokat!

Az elején lehet, hogy aluszékonyabb lesz a baba, ilyenkor 3-4 óránként felébresztheted, de nyugi, vész esetén magától jelezni fog, nálunk nem volt ilyen gond.

Amikor alhattam volna az elején, akkor se tudtam az idegtől, égett a villany, nézegettem a babát, hogy vesz-e levegőt..:)

A legfontosabb: pihenés, amikor csak lehet, és NYUGI!!!

(Ennek érdekében a mérleget ne tekintsd szentírásnak, ne méricskélj minden kaja után, mert csak felidegesíted magad!) Így nem megy el a tejed sem...

2008. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!