Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van összefüggés a között hogy...

Van összefüggés a között hogy kinek mennyire fájt a szülés, és hogy milyenek voltak a fájdalmai mensinél korábban?

Figyelt kérdés

Gondolom nincs nagyon, de kiváncsi vagyok a tapasztalatokra, azért háthogyha mégis...

( 1-2 héten belül szülök kb. )


2009. márc. 27. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a menzim első 1-2 napjában fájdogált a hasam,de nem volt vészes. Viszont volt amikor szinte észre sem vettem. A szülést sem tartom így utólag nagyon fájdalmasnak. 9től voltak fájásaim,másnap 12.45kor szültem. Egész éjszaka nem tudtam aludni,enni nem mertem,mert ugye ki tudja mikor indul be igazán a szülés...Engem inkább ez viselt meg,mert így legyengültem a szüléstől.
2009. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak azt tudom írni neked, h amikor nég nem szültem iszonyat görcsök kísérték a mensimet. (1.napon)

Aztán amikor feküdtem a szülőszobán, és jöttek a fájások, tulajdonképpen ugyanolyanok voltak...csak az volt a különbség, h amikor már intenzíven egymást érik a görcsök, tulajdonképpen egy egybefüggő fájdalon lép fel. Én nagyon gyorsan tágultam, így iszonyat fájdalmaim voltak, de gyorsan jött a baba, úgyh szép emlékként tekintek vissza. Simán kibírható.

Viszont szülés után amikor már eltelt egy jó fél év, és szépen visszaállt a mensim, (nem szedtem bogyót sosem)a menstruációs fájásaim is szépen visszatértek, és sokkal intenzívebben mint kamasz koromban.

Meg is említettem a dokimnak, h sokan azt mondják ez elmúlik ha szülünk egy gyereket, és ő azt mondta, h ez nem törvényszerű.

Ezzel csak azt akartam írni, h nekem a mensis görcseim sokszor sokkal fájdalmasabbak, mint amikor vajúdtam.

Most a 2. babámat várom, de még csak 17+2hetes vagyok.

Szép babát, és enyémhez hasonló könnyű, gyors és szép szülést kívánok neked!

2009. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi összefüggés nincs köztük,én háromszor szültem,mind a három különböző képpen fájt.A menstruációm soha nem volt fájdalommal járó szerencsére.Az első szülés volt a legkevésbé fájó,a harmadik a legfájdalmasabb.Úgyhogy szerintem nincs összefüggés.
2009. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Kicsit abban reménykedtem amikor feltettem a kérdést, hogy ha szinte meg sem éreztem a mensiket, akkor a szülés is kibírhatobb lesz talán. Persze tudom, millioegy dologtól függ majd... de mindegy is, csak minden rendben legyen Babókával!!! :) Meg persze velem is azért! :)

Nektek is minden jót kívánok

2009. márc. 27. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

17.18-asnak. Előtted írtam.

Csak annyit akarok hozzátenni ahoz amit írtál, h iszonyat szerencsés vagy, h 3 babád van már, és h csak a szülésükkor éltél át fájdalmakat...(komolyan elismerésem azoknak akik bevállalnak 3-at)

De sajna én ahogy az első szülésemnél éreztem a fájdalmakat, épp olyanok voltak mint amiket a mensikor érzek. Derékfájás, és körbe körbe a méhemnél...

Szal igaz még csak egyszer szültem, de volt olyan mensim, amikor jobban kínlódtam mint a szülésnél. Pdig csak a havimat éltem át...és ez ugye egy évben 12x van.:(

2009. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem alig fájt a menzesz, a szüléskor meg azt hittem, meghalok, semmihez sem hasonlítható fájdalom.
2009. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na akkor annak örülhetek hogy menstruációnál nem fájt semennyire se, és a szülést meg majd meglátjuk... Sejtettem hogy többnyire nincs összefüggés, de azért reménykedtem benne... :)
2009. márc. 28. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!