Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon szeretnék majd még egy...

Nagyon szeretnék majd még egy babáz de annyira megviselt a szülés h ezért nem merem bevállalni. Rettegek tőle. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kérj császárt.

ha nagyon akarnak úgyis találnak valamilyen indokot, ami miatt inkább azt javasolják.

2011. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy minden szülés teljesen más, nincs két egyforma terhesség így szülés sem.
2011. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Idővel hidd el nagyobb lesz a vágyad egy új kisbabára, mint a félelmed. Megpillanthatsz megint egy kis csodát aki 9 hónapig a pocakodban volt. Elcsodálkozhatsz, hogy hogy lehet valaki ilyen gyönyörű. Kapsz egy első mosolyt ismét. Valakinek ismét te leszel a mindene, az aki meg tudja nyugtatni, akihez szeret odabújni. Jönnek az álmos mindennél édesebb reggeli mosolyok, mikor pár hónaposan megpillant az ágyánál. Ismét jön a nagy böszkeség mikor átfordul, felül, feláll... Persze fáj jópár óráig, de mennyivel több boldog, csodálatos időt töltetek majd el együtt. Valaki Neked köszönheti majd azt, hogy nézheti a Balaton parton a naplementét, Karácsonykor az ablakból nézheti hogy milyen csodálatos pelyhekben hull a hó, vagy pillangókkal a gyomrában először csókolózik élete szerelmével. Azért mert életet adtál neki.Ha valamiért, ezért megéri szenvedni :)
2011. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem már nem is kicsi a lányom, 2 éves elmúlott de én sem akarok ez miatt. Illetve szeretnék, de nem akarom megint átélni se a szülést, sem semmit. Nagyon szeretem a kislányom, de ha ez nem változik bennem nem lesz tesója az tuti.
2011. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha igazán nagyon akarod,akkor az úgyis erősebb lesz benned! Kérj EDA-t én is ezt fogom tenni!:)

39 heteske

2011. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17:31-es gyönyörűen leírta!A kérdezőnek írnám,hogy

én is egy félős vagyok mégis 4 gyereket szültem.

2011. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15:25 bravo, könnyeket csalt a szemembe. :)

Kérdező: miért rettegsz, volt valami különösen rossz tapasztalatod első alkalommal? Abból lehetne kiindulni, hogy mit lehetne másképp csinálni. Lelkileg sok szakember van, aki tud segíteni, ha tényleg túl akarsz jutni a dolgon. Nekem a tudatos felkészülés most sokat segít, de majd utána nyilatkozom. :)

35 hetes km

2011. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is megkönnyeztem és azt éreztem érdemes megint végig csinálni:)Köszönöm.Az első szülésem nehéz volt a végén pedig komplikáció lépett fel,majdnem elvéreztem ezért félek.
2011. júl. 3. 16:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség hogy az idő megoldja...van amit nem!

lányom 11 hónapos. és én sem merem bevállalni a második babát, pedig nagyon szerettem volna! Életveszélyben voltunk mi is és szintén nem sok választott el attól minket hogy a férjem ma ne egy temetőbe járjon kettőnkhöz. azt mondták majd jönnek a hónapok és elmúlik a félelem. 11 hónap telt el és nem múlt. Vannak dolgok amiket az ember nem tud feledni, nem tud túljutni és valahogy félti a kis életét.

Én orvos segítségét is kértem anno, de rájöttem ha én magam rettegek, nincs aki segítsen rajtam, és inkább boldog vagyok egy babával mint rettegésben. Nagyon sokan boldogok egy babával, sőt még baba nélkül is. Abba meg bele sem gondolok mi lenne ha valami történne velem egy újabb babánál.


Szóval azt tanácsolom ha nem múlik a félelmed, örülj az egykédnek és annak hogy vele lehetsz :)


Boldog babázást

2011. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!