Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt az a jel emiből...

Mi volt az a jel emiből egyértelműen tudtátok, hogy eljött az idő a szülésre, hogy elkezdődött valami? Onnan mennyi idő volt míg megszületett a pici?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél du. fél egykor elfolyt a magzatvizem és este 7-re lett meg a baba (császárral és 3,5 héttel a előbb), a másodiknál hajnali 3 körül kezdődtek a fájások és 12:25-kor született meg természetesen úton a hugi.
2011. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont 2 hónapja, épp a 38. hetet töltöttem. Hajnali 1-kor elmentem Wc-re, visszafeküdtem, és valami pukkant, meg meleget érztem. A magzatvíz volt. 2 óra előtt a kórházban voltunk, 2-38-ra meglett. Azaz másfél óra telt el.
2011. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
én nem jutottam el a wc-ig. Az étkező közepén elfolyt a magzatvizem hajnali fél egykor. Egy órakor bekerültem a kórházba, majd reggel 9:04 perckor megszületett a fiam, természetes úton.
2011. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szilveszteri buliban úgy este 10 körül megindultak a fájások.Nem voltak túl rendszeresek, olyan 7-8 perceket mértünk és nem is volt kimondottan fájdalmas.

Itt olvastam, ha a forró víztől elmúlik akkor csak jósló volt.A zuhany alatt semmi nem volt, de mikor kimásztam a kádból újra kezdődtek.

Negyed 12-kor irány a kórház, a doki éjfélkor boldog új évet kívánt.

Én 3/4 4-ig még aludtam is, az NST éjfélkor még semmit nem mutatott.

3/4 4-től elszabadult a pokol, sűrű, kemény fájások jöttek, de a szülésznő kiábrándított, hogy nem tartanak elég sokáig, ez hosszú menet lesz.

3/4 8-kor a doki felküldött a szülőágyra, addigra 4 ujjnyi voltam, de még látszott a méhnyak.(Teljesen zártan mentem be).

Burokrepesztés, oxitocin, az első tolófájás...(addigra apa is a fejem mellett állt)

Az első kitolásnál leesett a bab szívhangja, az ügyeletes doki megkérdezte, hogy baj lenne-e ha megoperálnának, mert a baba nem úgy bírja ahogy kéne.

Mondtam dehogy baj, katéter be és 8.25-kor megszületett az én gyönyörű kislányom, akit apa tartott először a kezében :)

3600 gramm és 53 cm volt akkor a szentem:)

Elsején múlt 6 hónapos:)

2011. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 3 perces fájásaim voltak de még midig nem voltam benne biztos, hogy ez az, mert előtte 2 éjszaka már végig szabályos 10 perces fájásaim voltak. Fölhívtam a dokit, mondta, hogy 3 percesekkel már be kéne jönni, éjfélre értünk be és reggel 6-ra lett meg a baba (de úgy, hogy kézzel tágította többször a méhszájat, magamtól talán még egy nap is lett volna mire kitágulok)
2011. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még kedve írjon még!köszi
2011. júl. 6. 01:29
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali fél 2-kor nem értem ki a WC-re... Végig csorgott a lábam szárán. Akkor már sejtettem, hogy gáz van! Még csak 35 hetes voltam. De megpróbáltam visszafeküdni, mert csak egy kicsi jött. De jött megint... Nem tudtam visszatartani.

Aznap este 18:12-kor született meg a fiam császárral, mert nem tágultam semmit...

Tehát az első jeltől számítva majdnem 17 óra múlva.

2011. júl. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka nem bírtam aludni, csak forgolódtam az ágyban. Akkor érkezett meg az ősz erős szélviharral, így azt hittem, csak ez a baj. Éjfél körül már fájdogált a hasam, de én is elmentem zuhanyozni, hátha elmúlik. Utána elkezdtem a kórházba készülődni, elmosogattam, szendvicset csináltam, stb., közben számoltam a fájásokat. Hajnali négyre már szabályos 5 percesek voltak, ezért azt hittem, hogy már sietni kell. Felkeltettem a férjemet, és rohantunk a kórházba. Mint kiderült, kár volt sietni, lassan tágultam. 1 órakor burkot repesztettek, de csak este fél hétkor született meg a kislányom.

Ha legközelebb is "csak" fájásaim lesznek, nem megyek be ilyen hamar a kórházba. :-)

2011. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Éjjel 4 lehetett és éreztem hogy fáj a pocim de úgy hogy megébredtem rá majd amikor már4-5 alkalommal kellett felébrednem akkor néztem az órát 5 perces fájások voltak zuhany és irány a kórház(persze apával együtt) fél hatra bent voltunk majd egész nap 5 perces fájások ,burokrepesztés este9-kor! azután 2 perces fájások,végül este 11-kor császár(19 óra vajúdás után) 4 ujjnyi tágulás volt addigra de nem tudtam megszülni nagy volt nekem a baba nem illeszkedett be ennek már 2 éves :-)
2011. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

1. este 8-kor kezdodtek enyhe fajasok,fel 12-kor elfolyt a magzatviz,onnon erosodtek a fajasok,kb hajnal 1-re lett meg a baba.

2.hajnal 2-kor rendszertelen fajasok (2-10 perc kozt)mivel nem multak bementunk,hajnali 4-kor meglett.

3.delelott 11-kor kezdodott joslo fajasokkal ,ami delutan 2-re atment rendes fajasokba,delutan 4-kor lett meg a baba.

4.nagyon jo vigjatekot neztem meg este,rengeteget rohogtem.Mikor lefekudni keszultem,indultam a kis dolgomat intezni,hirtelen elfolyt a magzatviz,sok, mintha a csapot kinyitottam volna (36 hetes voltam)

A korhazban az orvos csinalt UH-t,a baba feje a bal bordaiv alatt volt a laba a mehszajnal(ferdefekves)+ a tagulas miatt a koldokzsinor elorecsoszott a huvelybe(fajasaim nem voltak)

Surgossegi csaszar,egeszseges baba lett a vegeredmeny.


4 fiu boldog Anyukaja.

2011. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!