Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lesz ha 34-35. ik héten...

Mi lesz ha 34-35. ik héten szül valaki? Annyiszor olvasni hogy ilyen korán megszületett a pici! Mesélnétek hogy miben más mint ha benn van végig?

Figyelt kérdés

Csak ÉRDEKLŐDÉS!Milyenek a méreteik?

Kiemelném még egyszer a félreértés elkerülése véget hogy kíváncsiság!

Miért indulhat meg ilyen korán?


2011. júl. 2. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem szeretném elviccelni a dolgot, de egy kismama már igencsak örülhet, ha a 34-35. hétre születik a babája! A kockázat legnagyobb foka a 24. hét . Ekkor is meg tudnak menteni már koraszülöttet, de egészen magas a fizikai-szellemi sérülések esélye. Minden héttel, amit a mama pocijában tölt, javulnak az esélyei hogy egészséges baba (ember) lesz belőle. 34-35. héten már megvan mindene, képes majd az önálló légzésre, életre ,csak még nem gyűjtött magára elég zsírréteget- Lehet inkubátorba teszik, merthogy koraszülött, meg vizsgálgatják, de lényegében elég magas a "túlélési" esélye már.

Okok?

Bármi lehet. A lepény elöregedésétől , fertőzésekig bármi.

2011. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Unokatestverem 34. hetre szult.

Nala a stressz okozta a koraszulest.

Volt egy korai vetelese es nem tudta feldolgozni.

Az egesz terhesseget vegig aggodta.Ahelyett, hogy orult volna az egeszseges babajanak azon tepelodott, hogy mekkora lenne mar az elso babaja.

32 hetesen beindult a szules, de meg vissza tudtak tartani, de 34 hetesen mar nem.

Egeszseges babanak adott eletet aki 2400 gtammal es 48 centivel szuletett.

Minden rendben volt a babaval 1 hetig voltak korhazban (5-6 napot nem emlekszem pontosan).

Mar 1 eves a rosszcsont es nagyon okos es ertelmes:)

2011. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! én most 30 hetes vagyok és egyre több helyen olvasom hogy ilyen pici babók születnek.mostanában sokat keményedik a hasam és beparáztam:(szeretném ha nem jönne előbb a csöppség:D
2011. júl. 3. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
A Barátnőm 35-hétr szült egészséges gyereket.Szerintem azért jött előbb a baba mert végig dohányozta a terhességet és elöregedhetett a méhlepény!Örüljön neki ha később sem jön elő valami betegsége a kislánynak ezmiatt!!!
2011. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kb a 30. héten kezdett sokat keményedni a hasam. Második terhesség, elsőnél semmi panasz nem volt /oké, itt is csak ennyi :)

Holnap töltjük a 34. hetet, egyre nyugisabb vagyok, hogy egészséges a kis fickónk. Sajnos elég egy front, egy rossz mozdulat, hogy beinduljon a szülés/de a szervezet szerintem mindent megtesz, hogy ne idő előtt szülessen a baba.

De igazad van, mostanában nagyon gyakori a koraszülés. Védőnőmmel és a szülésznőmmel is pont ezt beszéltük.


Úgyhogy nyugi, pihenj, és készülj a szülésre :)


34 hetes kismama

2011. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is dohányoztam elég sokat de sikerült letennem :D nem értem azokat a nőket akik végig dohányozzák a terhességet:( én nem tudnám ezt megtenni hisz mért akarnék én direkt ártani a babámnak(de ez sajnos csak az én felfogásom)

Kedves utolsó!és már kevesebbszer keményedsz?

próbálok pihenni amennyit csak lehet de nem olyan könnyű :(

2011. júl. 3. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

32 hétre császároztak toxémia miatt. Lányom 42cm és 1980g volt. Lélegeztetőre majd oxigén rásegítésre került és persze inkubátorban volt 1,5 hétig, plusz 1,5 hét még bent.

S miben más kint nekik mint a pocakban? Kint lassabban fejlődnek, és ugye míg időre született társaiknál sok minden már ki van fejlődve, addig náluk nincs vagy csak nagyon gyengén. pl. légzés, emésztés, izmok, idegek.


egy példa: a babák átlagosan hat hetesen már figyelnek, azaz látnak. a lányom 2,5 hónaposan figyelt. öt hónaposan mégcsak feküdt, nem nyúlt dolgokért. elmaradt mert hypotón volt.

kedden lesz 11 hónapos, rengeteg gyógytorna áll mögöttünk és szerintem utolére társait. most 74cm és 9000g. Egy hónapja mászik, két hónapja ül. Szerintem mire egy éves lesz már fog tudni állva kapaszkodni :)


De mint írták, minnél jobban telik az idő, annál jobb.


egy példa: két nappal hamarabb született egy szobatársam lánya kevesebbel mint az én lányom és az övé 35 hétre. nem került inkubátorba csak két napra, lélegeztetni nem kellett és kb. 1,5 hét alatt hízott annyit hogy hazamehessen. Pedig ugye kevesebbel született mint a lányom!

szóval nagyon jók az esélyek már akkor!

2011. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam 35. héten született. Nem lehet tudni, hogy miért...

2600 gramm volt, és 53 cm. 10/10-es apgarral. Egy percet nem töltött koraszülött osztályon, 2 naposan már cicizett, pedig ráadásul császárral született.

6 napot voltunk bent, mert pont hétvégére esett volna a hazajövetel, és az orvosom nem akart hétvégén hazaengedni.

Azóta is minden rendben vele, a héten lesz 17 hónapos.

Annyi, hogy kicsit kisebb, mint a kortársai, most 9100 gramm, és 77 cm. Illetve a mozgásfejlődése is kicsit lassabb. Pl. 9,5 hónaposan kezdett mászni, 11,5 hónaposan állt fel először, 13 hónaposan kezdett kapaszkodva lépegetni, és pont egy héttel ezelőtt kezdett önállóan, hosszabb távon lépegetni! De egyébként makk egészséges, nagyon barátságos és nyugodt kisgyerek.

2011. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem voltam gép közelben.

Már nem keményedek, max napi 1x. Szedem a magnerot-ot /napi 2 tabletta/ és próbálok pihenni. Már amennyire lehet egy két éves mellett :)


34 hetes kismama

2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!pont ma mesélte anyukám hogy én 33 hétre születtem mert rövid volt a köldök zsinór és ahogy megfordultam leszakítottam:(sűrgősségi császár volt.

Szerencsére nekem mindenem ki volt fejlődve egy napot voltam inkubátorba bár tüdő érlelőt azt kaptam.de nem tudtam szopni mert annyira pici voltam 41cm 2020gramm

2011. júl. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!