Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetek császármetszést,...

Kérhetek császármetszést, mert félek a szüléstől vagy ezt csak más indokolt esetekben csinálják (baba miatt)? Aki császárral szült, milyen volt? Csúnyán látszik a heg? Másnap tényleg borzalmasan fáj?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

ne kérj!!!Amúgy elvileg nem is lehetkérni pl az én dokim mondta h ha vki tőle kéri elzavarja, mert csak elvileg indokolt estben lehet ha doki úgy gondolja...de persze vannak dokik akik kérésre megteszik.

Szóval természet rendje a természetes szülés!!!Meg kell próbálni, csodálatos, kibírható, nekem is halálfélelmem voolt úgy féltem szülés előtt de eszembe nem jutott volna császárt kérni!

2009. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Elméletileg nem lehet császárt kérni, csak indokolt esetben, pl. szemészeti probléma miatt.

De gyakorlatilag rengetegen választják ezt a módját a szülésnek.

Ha csak félsz, akkor szerintem ne kérj császárt, nincs olyan anyuka, aki valamilyen szinten nem fél a szüléstől, ez természetes.

Rengeteg olyan császáros anyuka van, aki bármit megadott volna érte, hogy rendesen szüljön.

2009. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 csaszim volt,indokolt volt mindkettő eset!Én lehet szerencsés vagyok,de nem fájt másnap sem és azóta sem!Kaptam gerincbe egy érzéstelenítőt,fél óra múlva már meg volt a baba,varrtak is össze.A heg szépen elhalványodott!
2009. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Császárral szültem, hát nem egyszerűbb! Mindkét típusú szülésnek meg van az előnye és a hátránya. Nem hiszem, hogy érdemes műtétet kérni, ha nem indokolt. Én nem tenném. Igen, nagyon fáj sok hétig, de a gátmetszéseknek sem lehet leányálom a sima szülés után. A heg örökre meg fog látszani, de has alatt nem látja senki kivéve téged meg a párodat. Bevállaltad, hogy gyereked lesz, akkor a szülést is vállalni kell. Még senki sem halt bele a fájdalom miatt. Pedig gondolj bele, hogy vannak, akik 16-17 évesen is szülnek. Mindenki túléli. Nagyon rossz a vajúdás meg a fájások, de az csak pár óra/egy nap, utána már el is felejted, ha ott lesz a baba.
2009. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem részem volt mindkettőben. Én is nagyon féltem a sima szüléstől,és bár 12 órát vajúdtam,nem volt vészes. Azt gondoltam sokkal szörnyűbb lesz. A császár után nagyon fájt a hasam,és sajna 4 év után is elég csúnya a hegem. Bár nálam ez sajna egy betegségnek köszönhető.

Nekem elöszőr volt császár,majd a második baba lett meg simán. :)

2009. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, csak a félelem miatt ne kérj császárt. A felépülés sem éppen kellemes, és meg is bánhatod.

Ha a szived mélyén mégis azt szeretnél, akkor inkább gondolj arra, hogy a császár amúgy is "benne van a pakliban", így ha olyanok a körülmények amik miatt nem tudod megszülni a babát, akkor úgyis megcsászároznak, nem engedik hogy bajotok legyen, ha pedig nem indokolt, akkor még mindig kérhetsz inkább fájdalomcsillapítást.

Arról nem is beszélve, hogy a császármetszés kimondva "csak császármetszés", valójában azonban nagy hasi műtétnek számít, ami szövődményekkel járhat, és a nagy hasi műtétek minden velejárói kísérhetik.

Próbálj meg inkább sokat megtudni a természetes szülésről, én is ezt tettem. A felkészültség sokat számít...

Üdv és kitartást kívánok.

2009. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont úgy vagyok vele, hogy ha lehet, nagyon is szeretném elkerülni, hogy császár legyen a vége! Szeretném természetesen világra hozni a kisfiam! Ebből nem szeretnék kimaradni, akkor sem, ha nagyon fájdalmas és tovább eltarthat, mint a császár! Persze ha indokolt, akkor nem tiltakozom a császár ellen, de a természetes szülés élményét én is szeretném átélni!

Szerintem se kérj császárt, csak ha indokolt lesz! Én pedig sokat olvasgatok itt és nagyon is eltérőek a történetek. van akinek a császár volt rosszabb, van akinek a természetes szülés. Nem vagyunk egyformák, és bizony azt sem lehet tudni előre, hogy kinek milyen lesz utána!

30 hetes kismami

2009. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon félsz szerintem megbeszélheted valami dokival,esetleg ha adsz pénzt biztos megcsinálják... a terhességem elején én is ugy gondoltam hogy jobban szeretnék császárt,de most a 33-ik hétre meggondoltam magam,hidd el,nem jó az,és igen,másnap tényleg nagyon fáj.Amikor a császárosnak 3 nap után még mindig minden mozdulat fáj,addigra a termeszetes uton szülök már vigan járkálnak.
2009. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan orvost találsz, megbeszélheted vele a császárt, de azért ezt nem minden orvos díjazza. Keress olyan dokit, akiről hallottad, hogy császár párti. A SOTE 1. Női Klinika nagyon jó hely, rengeteg jó dokival, s a szülések 50 %-a császár, úgyhogy ott szerintem meg tudod dumálni a dokiddal.

Egyébként én császáros voltam, és azt mondtam, soha többet. A felépülési idő valami borzalom volt, senkinek nem kívánom.

2009. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még nem szültem, most vagyok 31 hetes az első babámmal. Nem kérnék csak úgy császárt. Első gondolatom, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, hogy nem akarok szülni. Aztán ahogy teltek a hetek hónapok, egyre több mindenről olvastam, és 1000x a természetes szülés gátmetszéssel, mint 1x császár. Persze, ha valami komplikáció lesz, akkor ok, de amúgy minden fájdalom megéri, hogy a picurt végre a kezemben tartsam. Egyébként gondolj bele, hogy még ha kicsi is lesz a vágás, akkor is mély, és komoly beavatkozás. Bármi komplikáció, vagy szövődmény felléphet utána. Illetve nagyon sok olyan sztorit olvastam, ahol a császárosok sokkal lassabban épültek fel, mint azok akik természetes úton szültek és gátmetszésük volt.

Szerintem ha van időd, és erőd a gép előtt ülni, akkor olvass vissza ezen az oldalon, több kérdés is foglalkozik ezzel. Olvass olyanokat is, ahol azok írták le tapasztalatukat, akik természetes úton szültek.

Kellemes babvárást, és gyors szülést!!

2009. márc. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!