Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinél végül császár lett...

Akinél végül császár lett problémák miatt, az nem fél a következő szüléstől?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek, hogy újra rosszul sül el, és nem merem a sima szülést megpróbálni, ugyanakkor meg lelkiismeret furdalásom van, hogy meg se akarom próbálni.Az orvos rám bízta a döntést, és most elbizonytalanottam, hogy melyiket válasszam.
2011. júl. 11. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem eszem ágába nem jutott, hogy valaha is császárral szülök majd, de sajnos avval kellett. De valahol nem is bánom, én a 2.gyermekemet(ha lesz majd, szeretnék)is császárral szeretném világra hozni. Lehet, hogy most kapok a fejemre valakiktől, de nem szeretnék természetes úton szülni.
2011. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De félek. Két dolog miatt is: nem volt részem a kitolásban, az sajnos már nem ment, így most félek tőle, mert ismeretlen a dolog. Másik pedig félek újra a császártól is, bár könnyen viseltem az elsőt, nem tudom, hogy a másodikkal is minden rendben lesz-e.

Ha a dokid úgy látja, hogy menni fog természetes úton, akkor próbáld meg! Ha pedig egy kicsi gond is felmerül, akkor úgyis császároznak. S tudod bent nem maradhat, én ezzel nyugtatom magam. :)

2011. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nekem sose született volna meg természetes útona fejformája miatt,egy fajta genetikai rendellenesség miatt. Ez viszont csak akkor látszódik, ha már kinnt van.És attól félek, hogy megint ilyen babánk lesz,és mi van ha beszorul.....És persze a kitolástól is tartok, a vajúdást az nagyon megtapasztaltam, az a része nem is agggasztana.
2011. júl. 11. 14:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Na mi befejeztük a gyerekprojektet. Van kettő(első sima szülés,második császár volt és még csak 1,5 hete!!) Nagyon nehezen gyógyulok. Szerintem én nem vállalok be még egy műtétet.
2011. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gondod van, amit leírtál, akkor én a császárt választanám.
2011. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De félek a következőtől. Igaz, még nincs tervbe véve. Az elsőnek sürgősségi császár lett a vége. De ha lesz második, azt akarom, hogy az is császár legyen.
2011. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se császárnak indultam de az lett. Most jön a kis tesó és megbeszéltem a dokimmal, hogy egy kis vajúdás után megcsászároz megint feltéve, hogy még nem lóg ki a feje mert akkor nem fogja visszatolni. :) Nagyon nem szeretnék természetes szülést. Valamiért gyerekkorom óta félek a kitolástól. Ez egy ilyen fóbiám.
2011. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Császár volt az első miattam - magas lázam lett, nehezen nyomták le és romlott a szívhangja a lányomnak. Megmondom őszíntén, nem bántam, rettegtem/rettegek a szüléstől. Magas vérnyomás, cukor, állatorvosi ló voltam. Szerintem a kicsim is megérezte, ezért "intézett" vmit. Most 30 hetes vagyok. Vérnyomásom egyelőre tökéletes, fejvégű a fiam, cukromat is kordában tartom. Viszont továbbra is félek a természetes szüléstől. 12 éve lézeresen műtötték a szemem, és elvileg ugyan szülhetnék ettől még simán, de nagyon félek, h baja lesz a szememnek. + 7 éve volt egy cisztaműtétem a lágyékom környékén, attól is félek, nehogy felszakadjon a varrás vagy vmi...

Kicsit bánt, hogy nem élhettem át a természetes szülést, és van egy kis lelkiismeretfurdalásom, h császárt szeretnék másodjára, de egyelőre ezeket a fóbiákat nem tudom leküzdeni...:(

2011. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nagyon nagyon félek, előző babámat hosszú vajúdás után császárral szültem meg,és nagyon úgy néz ki,hogy megint császárral kell szülnöm! Persze megvan a jó és rossz oldala is,nekem már órák óta toló fájásaim voltak,már pont szültünk volna mikor a doki mondta,hogy irány a műtő! De a felépülés nekem rettenetes volt.
2011. júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!