Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt egy szülésznő, aki...

Van itt egy szülésznő, aki tud segíteni nekem pár kérdésben?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, és szülésznő szeretnék lenni. Tudnátok segíteni?


Esetleg kismamák, mesélnétek a ti tapasztalataitokról?

Köszi:)


2011. júl. 11. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tedd fel a kérdéseket. Sztem itt minden 2. válaszoló szülésznő :))) (na jó, nem az, de anyukák...)
2011. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

-Miért akar mindenki lebeszélni róla? Tudom, hogy 3 műszak és nem túl sok pénz, de egy gyönyörű szakma..

-Mi a legnehezebb ebben a szakmában?

-Mit szerettek benne legjobban?

-Mennyire nehéz a képzés?

-Mit tudnátok még ezeken kívül elmondani, ami érdekes lehet? /negatív és pozitív is érdekel/


Az anyukáktól pedig:

-Fogadtatok szülésznőt?

-Mi alapján választottátok őt?

-Mennyit foglalkozott veletek?

-Milyen tulajdonság kellett, hogy meglegyen benne, ami miatt bíztatok benne?

-Egyén élmények? /szintén pozitív és negatív is érdekelne/



Nagyon szépen köszi:)


(Amúgy anyu ismer 2 szülésznőt, és gondolta, hogy majd ők lebeszélnek róla, de végül nem került sor a találkozóra, mert mind2 szülésznő imádja a szakmáját:D Akkor mégsem lehet olyan rossz, nem? :))

2011. júl. 11. 23:33
 3/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok, megválaszolom a kérdéseid.. én "csak" egy anyuka vagyok.. :)


-Fogadtatok szülésznőt? - IGEN

-Mi alapján választottátok őt? - Nőgyógyászomat kérdeztem meg, kivel szeret együtt dolgozni?

-Mennyit foglalkozott veletek? - Vajúdás alatt bejött többször, majd a végén ő kísért a zuhanyzóba, majd pár óra után a szobámba

-Milyen tulajdonság kellett, hogy meglegyen benne, ami miatt bíztatok benne? - Kedves volt és közvetlen

-Egyén élmények? /szintén pozitív és negatív is érdekelne/ - Egyén élmény? Az milyen?


Amúgy 30 ezret adtam neki, a másik anyuka 40 ezret.. szóval nem keresnek azért olyan rosszul, bár ahol én szültem, ott egy szülésznő havonta 4-5 anyukát vállalhatott csak be... (nem tudom miért, és hogy ez igaz-e egyáltalán).

2011. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, egyéni élmény :) Köszi a válaszodat. Csak a szülésnél volt ott, vagy esetleg már a terhesség során is foglalkozott veled? Ha még tervezel következő babát, akkoris szülésznőt fogadsz?:)
2011. júl. 11. 23:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyéni élmény? ööö... hát nem tudom mire gondolsz, utána kicsit rosszul esett, hogy 3 napig voltunk bent a gyerekkel, de rám se nézett egyszer sem... :( Ellenben egy másik, akivel összebarátkoztunk ott, ő bejött minden délben megnézni minket :)


Terhesség alatt nem foglalkozott velem, nem is tudott volna. Egyszer bementem hozzá előre egyeztetett időpontban, megmutatta a szülőszobát, beszélgettünk kicsit, és legközelebb a szülésnél láttam. Nem tervezek több gyereket amúgy,de szerintem fogadnék a következőre is, ha szülnék még egyszer. :)

2011. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még mindig én.. :) Egyébként szerintem fontos, hogy kedves legyen a szülésznő, és szülés után is pillantson rá a kismamára meg a babára... de ez inkább csak amiatt, hogy milyen jól tud esni ilyenkor az embernek, ha ránéz a "szülésznője".


És szájhagyomány útján "terjednek" a legjobb szülésznők, szóval a netes fórumokon rengetegen kérdezgetik, hogy kit ajánlasz itt, meg ott? És akivel sokan elégedettek, őt sokan is fogják ajánlani. :)


Szerintem Te jó szülésznő leszel, mert még el se kezdted a szakmát, és máris érdeklődsz, körbejárod az egésznek a pszichológiáját!!! Szóval nálad szülnék, ha újra szülnék! :) Sok sikert, ügyesen, ne hagyd magad lebeszélni, szép szakma szerintem is, és egyáltalán nem keresnek olyan rosszul...

2011. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3x szültem, a szülésznő nem volt fogadott...

1. szülésem: katasztrofális trampli volt a szülésznő, se empátia, se hivatástudat, szó szerint úgy b*szta oda a tálcát, amikor hánynom kellett (a takarítónő jött oda segíteni, mert nem kelhettem fel az ágyról, monitor és infúzió miatt)

2. szülésem: tünemény volt a szülésznő, látta rajtam, mennyire félek, egy pillanat alatt úgy rám tudott hangolódni, mintha mindig is ismertük volna egymást, emberként is nagyon kellemes társaság volt az együtt töltött pár óra alatt...

3. szülésem: amikor megláttam azon a vasárnap délelőtt, hogy ő van ügyeletben, akinél a 2. babát szültem, mindjárt jó kedvem lett :))))))))))))))))))))

Kb így vigyorogtam végig az egész szülést.

Ha még egyszer szülnék, lenne fogadott szülésznőm! És ha 12 éve az első szülésemkor találkoztunk volna, lehet h én is szülésznő lennék!

Ha tényleg van elég elhivatottságod, és gyakorlatban is bírni fogod, addig csináld, amíg szereted. Ha bármi okból már nem fogod szeretni (akár pénz, akár más miatt) légyszi válts pályát!!!

Drukkolok Neked!

2011. júl. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anyuka is vagyok és védőnő, a szülésznőin (SOTE), pedig elvégeztem a 4 évet, de egyelőre az államvizsgát nem csináltam meg, és lehet, hogy nem is fogom (nem azért mert bukdácsoltam volna, hanem mert veszélyeztetett várandós voltam, most meg a pici, 8 hónapos babám miatt nem tudok készülni, mert nincs segítségem)!

Elment egyébként a kedvem mindkét szakmától és így nem látom értelmét...

És azért ment el a kedvem, mert a terhességem, szülésem, szülés utáni időszakom alatt értek olyan élmények, amiket álmomban nem gondoltam volna (védőnő, szülésznő szakma), nem hittem volna, hogy ilyen félvállról, semmi hivatástudattal is lehet végezni ezeket a munkákat!

Persze csinálhatnám másképp, hiszem, hogy a védőnőséget úgy is végezetem eddig is, de betelt a pohár az egész egészségüggyel!


-Miért akar mindenki lebeszélni róla?

Én nem akarlak lebeszélni, sőt, nagy szükség lenne a jó és lelkiismeretes szakemberekre! De nehéz az árral szemben úszni, ha a környezetedben mindenki tapló, téged is a többiek alapján ítélnek majd meg.

Én ha csak simán írok itt egy választ, és nem teszem hozzá, hogy mi a szakmám, akkor jobban megfogadják a tanácsomat, mintha leírtam volna, mert akkor élből jönnek a támadások, pedig csak segíteni szeretnék.

Nagyon bele lehet ám ebbe unni.

Persze a védőnőkkel szemben mindig nagyobb volt az ellenszenv, mint a szülésznőkkel szemben, pedig a szülésznők között is sok a tapló, majd meglátod a gyakorlataid során, ha elvégzed a szakmát!

Család mellett nagyon nehéz szívvel-lélekkel ünnepek alakalmával is ott lenni lélekben és fejben is a munkahelyen, amikor esetleg a pici beteg gyermekeid mellől kell bemenned dolgozni.

Az is tény, hogy a legtöbb szülésznő elvált, mert ezt a munkamenetet, főleg, ha magánszüléseket is bevállal a családanya, kevés család éli túl minden probléma nélkül.

(Én nem vállalnék külön szüléseket, akkor pedig ugye nem is lehet megélni a fizuból!)

-Mi a legnehezebb ebben a szakmában?

A pénzhiány,

mindig minden helyzetben 100%-osan ott lenni,

magadat adni,

az empátiádat kifejezni még 24 óra talpalás után is,

de nagyon-nagyon megéri!

Az állandó stressz, az iszonyat nagy felelősség, hiszen két (vagy ikreknél több) emberi élet van a kezedben, hisz neked kell jelezned a dokiknak, ha valami nincs rendben!

-Mit szerettek benne legjobban?

Nagyon szép szakma, egy csoda részese lehetsz, amikor két kis sejtből kifejlődött emberkét segítesz a világra, nagyon megható és felemelő.

Az anyukákkal is jó kapcsolatot lehet kialakítani, és úgy vettem észre, hogy a szülésznőkkel szemben még kevesebb az előítéletük, mint a védőnőkkel szemben, szóval nem olyan nehéz velük dolgozni!

-Mennyire nehéz a képzés?

A képzés nem nehéz.

Jó, az anatómia, élettan, kémia egy kicsit húzós, de aki az első évet "túléli", ott már nem lehet baj!

-Mit tudnátok még ezeken kívül elmondani, ami érdekes lehet? /negatív és pozitív is érdekel/

Szerintem a képzés színvonala egyre lejjebb kerül, még a védőnő szakhoz képest is (én levelezőre jártam, lehet azért éreztem így).


-Fogadtatok szülésznőt?

Igen. Pont azért, mert nem akartam egy bunkótól azt hallgatni, hogy fogjam be a számat, én akartam ezt a gyereket, akkor hang nélkül meg is kell szülni (ugyanis a gyakorlataim során nem egyszer üvöltötték így le a szerencsétlen kismamák fejét, én meg nem győztem elnézést kérni és vigasztalni őket)!

-Mi alapján választottátok őt?

Egy évfolyamtársam ( a szülésznő szakon, aki már 25 éve maga is szülésznő) ajánlotta, azt mondta róla, hogy ő a top.

-Mennyit foglalkozott veletek?

Amennyit kellett.

Nem volt láb alatt, de ha szükségem volt rá hívhattam, a szülőszobán is nyugtatott, kézben tartotta az eseményeket, nagyon sokat segített lelkileg is.

A terhesség legelején találkoztunk, utána az NST-ket ő csinálta, és rögtön jött be, mikor hívtuk, hogy megyünk szülni (ellátott már előző este is tanácsokkal és ő is tudta, hogy hajnalban találkozni fogunk!)

-Milyen tulajdonság kellett, hogy meglegyen benne, ami miatt bíztatok benne?

Kedvesség,nyugalom, ápoltság, empátia, megnyerő megjelenés.

Szakmai tapasztalat.

-Egyéni élmények? /szintén pozitív és negatív is érdekelne/

Ha nincs a szülésznőm, akkor a fogadott dokim miatt elvéreztem volna, mert ő lelépett, hazament az ügyelete után (dokit nem jól választottam sajna).

A szülésznő odacsődítette a kórház apraját, de inkább nagyját és így minden rendben lett!

Szülés után, míg a kórházban voltunk, minden nap bejött meglátogatni a szülésznőm, nagyon sokat segített lelkileg, mert nekem ugye a szakmai részében nem kellett és nem is oktatott ki pont ezért. Mindig tudta, hogy épp mire van szükségem, egy tünemény!


Bocs, hogy hosszú lett!

2011. júl. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húúú..nagyon szépen köszönöm:)

Nagyon örülök, hogy azért végre jókat is hallottam erről a szakmáról. Mondtak már mindent, hogy mit fogok ott látni, meg Szilveszter/Karácsony/hétvége 3műszak, satöbbi. Sokat gondolkoztam is rajta, nézegettem továbbtanulós oldalakat, de valahogy mindig ide jutottam vissza. Máshoz nem érzek magamban elhivatottságot :/ Eredetileg szülész-nőgyógyász akartam lenni, de pont amiatt mondtam le róla, amit itt egyikőtök említett, hogy még ott is hagyta az ügyelet végén a kismamát.. Tudom, hogy hozzáállás kérdése ez is, de nem akarom, hogy a fehér köpenytől meg a kollégák hasonló hozzáállásától ilyen legyek én is:/ NAgyon szépen köszönöm mégegyszer:) És boldog babázást :)

2011. júl. 12. 10:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Hello!

Anyuka vagyok, és íme a válaszaim:

Nem fogadtam szülésznőt.

Kétszer szültem, mindkétszer fantasztikus szülésznőt sikerült kifognom. Az első szülésem egy enyhe toxémiás terhesség után következett, rettegtem hogy ne legyen gond. A szülésznő nyugalma engem is megnyugtatott. Kedves volt, higadt, és mindig megmondta mit miért csinálnak.

Mindkét szülés után odajöttek hozzánk a kórházban többször is megnézni a babát és engem is. Sőt! Akinél először szültem külön meglátogatott a másodikkal is.


Ahhoz a kérdésekhez amit a szülésznőkhöz intéztél, annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy annak idején nekem azt mondta az egyik szülésznő, hogy azért szereti ezt a szakmát, mert az esetek 90%-ban itt szép és jó dolog történik, nem úgy mint a kórház többi osztályán. Viszont amikor azt láttam, hogy ötödik nap jönnek be 12 órákat dolgozni, és még tudnak mosolyogni, akkor jöttem rá igazán, hogy ez valóban egy hivatás.

2011. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!