Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz ha valaki sokat vajúdik...

Igaz ha valaki sokat vajúdik szülés közben, az anya és a baba jobban kötődnek majd egymáshoz?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem a 41. hét után, mert 3 oxitocin-terhelés után sem tágultam. Az utolsó hetekben már nagyon éreztem a közöttünk lévő kapcsolatot, minden rezdülését:) Éreztem azt is, amikor jelezte, hogy már nem annyira kényelmes neki odabent. Azóta is nagyon szoros a kapcsolatunk:) Sokat bújunk össze, mert nagyon igényli. Szerintem nem feltétlenül a hosszú vajúdáson múlik.
2010. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerek olyan anyákat, akik tök mindegy mennyit vajúdtak, mégsem kötődnek a saját babájukhoz...

Nem hinném, hogy lehetne általánosítani, mentalitástól, hozzáállástól függ, ki hogy áll a babához, és ezt a baba is érezni fogja.

Sógornőm 3 óra alatt megszült, én sokáig vajúdtam, de szerintem ugyanúgy imádjuk a gyerekeinket!

2010. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Á, nem , ez egészen mástól függ. Nincs ilyen összefüggés.



Max. olyan van, hoyg a születési minta jelképez valamit az éeltünkről- aki lasszan szül- s lassan születik, hagyja az anyát dolgozni maga helyett- lehet ők aza életben is majd sokat igéynlik egymás segítségét, és sokat szöszmötölnek, míg dűlőre jutnak - esetleg ilyen egymásra csengés lehet néha - és ez kifele úgy mutat, mintha annyira erős lenne a kötődés. Holott lehet, hoyg egy olyan anya-gyermek párnál, akik mindent pikk-pakk elintéznek, ez a kötődés a szemlélőnek nem olyan szembetűnő- de épp olyan erős kötélből készül. Csak láthatatlan.

Ha nagyon lélektanoznál.

2010. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs egymáshoz.

Én pl nagyon kötődöm anyukámhoz és a húgom is, már kisbaba korunkban is állítólag hihetetlenül anyásak voltunk, holott én 3 óra alatt, húgom másfél óra alatt született meg.


Valami babona, vagy pszichológiai blabla, nem kell hinni az ilyesmikben.

2010. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincsen semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2010. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
10%

Jobban fogja szeretni a gyerekét, mert ha megszüli és nem császározzák akkor megkínlódtál a gyerekélt és ezért jobban valamilyen módon többet fogsz vele foglalkozni stb..

Ha császározzák akkor is szinte ugyanúgy fogod szeretni a gyereket de nem annyira.

2010. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ebben igazad van, de a kérdés a vajúdás hosszúságára és a későbbi kötődésre vonatkozott.

Egyébként pont arra amit te is írtál én azt szoktam mondani, hogy a hüvelyi szülés a SZÜLÉS, az hogy kiveszik császárral valakiből a babát az nem szülés, az születés és így tényleg vannak olyan részei az egésznek amit egy császáros anyuka soha nem fog megérteni, megérezni. Sokaknak ez nem tetszik, de ha belegondoltok tényleg így van, nem? Na mindegy ez már egy másik téma.

2010. nov. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ezt így kijelenteni utolsó??
2022. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz vagy “kedves” #8….

Én szültem így is, úgy is. Nincs különbség képzeld el. És egyébként meg gyámhatóságon dolgozom. Van aki csak úgy potyogtat, meg se nézi szülés után. Erről ennyit.

márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, #7-es!
márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!