Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beteg baba esetén, amit a 20....

Beteg baba esetén, amit a 20. hét környékén kell megszülni, miért nem az anya dönt, hogy hogyan szül- simán vagy császárral?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan fájdalmommal jár megszülni, mint egy egészséges babát. A vajúdás akár 1-2 nap is lehet.

Ebben az esetben miért nem az anyuka dönte el, hogy mit választ? Császár vagy szülés?


2010. okt. 9. 16:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ez jó kérdés, engem is mindig érdekelt. A lelki teherről nem is beszélve. Akkor már szerintem altassák el és történjen meg, aminek meg kell történnie. Amúgy biztos orvosi indokai vannak, hisz a császár csak egy hasi műtűt a maga kockázataival.

Remélem sohasem fogunk ilyen helyzetbe kerülni, hogy ezt át kelljen élni. Ugye nem azért írtad ki a kérdést?

2010. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
100%
Akinek már volt benne része azt tudja, hogy elsősorban a dolog lelki része miatt nagyon nehéz végig csinálni. A császár hátrányainál nem igazán szokták kihangsúlyozni, hogy behatárolja, hogy hány gyereked lehet, ami tény, hogy nem mindenkinek probléma, de akinek gond annak ez komoly gond lehet. A barátnőm három gyereket szült császárral, az első betegen született és csak pár napot élt. A harmadik terhességnél gond volt a császár hegével, így hiába szeretett volna három gyereket nem vállalhat több terhességet. Ha minden ilyen problémás terhesség alapból császár lenne, akkor egy lehetőséget elvennének az anyukától.
2010. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 A kérdező kommentje:

Sajnos valószínű, hogy baj van.

Megyek magzatvízvételre, az is vetélés kockázatával jár. De nagyon rosszak az eredményeim, ezért nem tudok túlzottan reménykedni sajnos.

Ráadásul lett a méhemben a terhesség alatt egy 2cm-es mióma is. Ezt is ki kellene műteni, ugye?


1. babámmal 2 napot vajúdtam, oxitocin, burokrepesztés-emlékszem a pokoli fájdalomra.

NEM AKAROM ezt így ebben a formában átélni.

Épp elég tudni,hogy nem lesz kisbabánk.

2010. okt. 9. 16:46
 4/94 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: ez szörnyű lehet, bele sem merek gondolni! Megkérdezhetem, hogy milyen eredményeid rosszak? Mikor lesz a magzatvíz vizsgálat? Nagyon szorítok neked, hogy talán ott minden rendbe legyen. Sok erőt kívánok!
2010. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a szövődmény miatt.,egy hüvelyi szülés nem jár annyi komplikációval(főleg ilyen picike magzatnál) mint a császár seb gyógyulása.az egy dolog, h ugyanugy ki kell tágulni, és az pont annyira fáj, mintha egy egészséges babának adna életet az anyuka, csak mondjuk a kitolási szakasz rövidebb.az h az édesanyának milyen ezt átélni, nem a testi fájdalom az ami elviselhetetlen...a lelki dolgok sokkal rosszabbak.

Én soha nem láthattam az 5hónapos babámat, és nem is kértem mondjuk, és azóta esz a lelkiismeret:(

2010. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
100%
A mioma nem mindig nagy god.Lehet a rossz eredmények annyira nem rosszak,és drukk h a magzatvizvétel után jo hireket irj....
2010. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok!

még ne add fel, én szorítok, h rendben legyen a vizsgálat!!

De még ne gondolj arra, h beteg lesz, gondolj arra , h egészséges lesz, és az eredmény is jó lesz!!

Tudom, h nehéz, de én úgy voltam vele, h az utolsó pillanatig bíztam benne, h egészséges lesz,még akkor is mikor láttam a férjem arcát aki már nem hitt benne:(

kitartás!!!

2010. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 A kérdező kommentje:
2010. okt. 9. 17:17
 9/94 anonim ***** válasza:
89%
Szia nem tudom hogy neked mit mondtak hogy mi baja a kicsinek leirom az én történetem!A 16 hetes vérvételen kiderült hogy nemjok az afp-s értékek!Amikor értesitettek a korházbol majdnem rosszul lettem csak álltam és sirtam!Többféle betegséget felsoroltak amik közül valamelyikben szenvedhet!Rögtön elküldtek magzatviz vételre már nem emlékszem de 2-3 hetet kellett várni az eredményre!Alig gyöztem kivárni hogy mi lesz!Aztán mikor vissza mentünk kiderült hogy nincs semmi baja a babának igy megtarthattam és azt is megmondták hogy lány lesz!Anny volt a gond hogy a vérvétel nem pontosan a 16.héten volt ezért tért el az eredmény!Most van egy 2 éves gyönyörü kislányom!Remélem neked is hasonlo jot közölnek kitartás!
2010. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
A később vállalt terhességek miatt nem akarnak rögtön császározni,az mégiscsak egy komoly hasi műtét.Nekem azt mondta az orvos hogy ne is kérjem a császárt,nem csinálhatja mert ez még nagyvetélésnek számit,bár a menete ugyanaz mint a szülésé.Én átéltem,és aztán egy év múlva egészséges babát szültem.Nekem személy szerint a majdnem 4 kilós babámat fájdalmasabb volt megszülni sokkal.Viszont a vetélés lelki része pokoli,még most sem tudtam kiheverni,pedig már egy gyönyörű egészséges kislány anyukája vagyok.
2010. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!