Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik mostanában szültek...

Akik mostanában szültek császárral a SOTE 1-en (Baross u. ), milyen volt? Mik a tapasztalatok, nővérek, csecsemősök?

Figyelt kérdés

Mikor kell felállni, masszírozzák-e a méhet, kapsz-e fáslit, méhösszehúzót?

Milyenek fenn illetve a csecsemőn a nővérek?

Mi az ami nagyon hasznos volt, és tuti vinnem kell?

Előre is köszi.


2011. júl. 14. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben szültem császárral,minden nagyaon klassz volt,csak a csecsemős nővérek nem...Első babával tapasztalat nélkül nem sok segítséget kapatam.Fenn nagyon rendesek,de gyorsan fel kellett kelni,hajnal 3:55-kor lett meg a babám és 6-7óra körül/reggel/ már keltettek,hogy menjek mosakodni,tusolni ,mert sokan vagyunk... mozdulni nem tudtam nemhogy menni tusolni.Magunknak kellett a pisis zacsit üríteni a wc fölött,mert nem értek rá ilyenekkel foglalkozni,mert "teltház" volt.Du hozták a babát a kezembe nyomták,hogy szoptassam,tartani sem volt erőm,nem beszélve arról,hogy fogalmam nem volt a cicire hogy tegyem a picikémet,mire azt mondták: "pödörjön rajta egyet anya és tegye rá" .Szóval húzós az eleje,de majd belerázódtam .Méhösszehúzót kaptam,meg megnyomkodták rendesen a méhem is.Ami kell:Tena betét a legeslegnagyobb,eldobhatós bugy ,bimbóvédő krém és szilikonos bimbóvédő,wc papír,popsitörlő,és rengeteg türelem!:)

Mindent összevéve,ha az orvosodban megbízol,és vele megvagy elégedve akkor minden a legnagyobb rendben lesz ,azt a pár napot meg ki lehet bírni.Annyi jó tanács még,ha lehet ilyet,éjszakára add oda babát,ne veled aludjon,mert kell a pihenés Neked.10-körül elviszik és reggel 5-6 körül ozzák. Jó egészséget és sok örömöt a babához!

2011. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 napja szültem császárral itt,úgyhogy nagyon friss az élmény.Felállni 6 óra elteltével kell,a párod bent lehet,csinálhat fotókat.fáslit vegyetek,méhösszehúzót kapsz majd.és masszírozzák is a méhedet..(sajnos)de muszáj.Az örzőben a nővérek nagyon kapitányosak,akkor ez nagyon rosszul esett,de visszagondolva igazuk van,és nagyon jó,h nem segítenek és magadra vagy utalva.én délután (reggel műtöttek)már mentem is a földszintre a babámhoz.délután azthiszem 4-5ig van látogatás és ekkor a babádat is felviszik egy picit.eldobhatós bugyit vigyél,mert mindenképp kérik+ a legnagyobb tena betétet,szívószál,pohár is kell,én vittem 2dl es dobozos szűrt üdítőt,pogácsát is vigyetek,azt ehetsz mielőtt felállsz,vagy valami kekszet.24óra után lekerülsz,ekkortól már veled van a babád.pelenka,popsitörlőt vigyél,vihetsz ruhát is,de ha nem viszel az sem baj.magadnak az alap cuccok.nekem a cumisüveg is nagyon jól jött,amit bent kaptam nem tudtam itatni belőle,nekem mellszívó is jól jött.nem annyira gázosak a nővérek,mint ahogy mondják,sőt van,aki kifejezetten kedves.

nekem nagyon jó élmény volt,már most semmit szinte nem érzek a hegemből,2-3 napig fájt,de teljesen elviselhető volt.az első felállás colt nagyon rossz,de utána minnél többször állsz fel,annál jobb lesz!!Én direkt többször is felálltam és mindig egyre jobb lett.

nagyon féltem de egyáltalán nem kellett volna.

Bocs,h ilyen hosszúra sikerült,de tényleg nagyon friss élmény!:-)))

2011. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Sokat segítettek.....
2011. júl. 15. 10:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Áprilisban született ott a kisfiam. A szülést indították, aminek a vége 5 óra vajúdás után császár lett. Fogadott orvosom volt, de szülésznő az nem. A szülőszobában nagyon kedves volt mindenki, és a műtétnél is mindenki figyelt rám, kedvesek voltak. A férjem végig bent lehetett a császár alatt is, fényképezhetett is, és utána odaadták Neki a babát. Nekem is még odahozták a picit megmutatni, meg mikor toltak fel az őrzőbe, akkor is pár percre. Az őrzőben nagyon kedvesek voltak a nővérek, a párom még este 6 - kor is bejöhetett velem amikor felvittek és ott maradhatott egy ideig, pedig már nem volt látogatási idő és másnap is egész délelőtt a folyosón kint lehettem Vele, látogatási időn kívül. Mivel az osztályra csak 12 órakor kerültem le, ezért még előtte lementünk, hogy had nézzük meg a picit, de ott a nővér azt mondta, hogy mit akarok én itt, majd délben úgy is megkapom. 1 percre megmutatta a fiamat, utána magukra csukta az ajtót. Iszonyatosan bunkók a csecsemősök, nagyon flegmák, mintha kín lenne nekik a munka. 2 kivétel volt, Ők nagyon aranyosak voltak, de sajnos Ők voltak kevesebbet velünk.

Amit szerintem mindenképp vigyél még az egy mosakodó szivacs, jól fog jönni a zuhanyzásnál.

2011. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!