Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Logikusnak hangzik, hogy ha...

Logikusnak hangzik, hogy ha nincs probléma, akkor minél hamarabb-akár már másnap- haza jöjjünk, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
2 és 4 évesek a gyerekek. A párom nagyanyja az egyedüli személy,aki ráér,és szívesen lenne velük éjjel nappal-mert a párom nem tud egyik napról a másikra szabit kivenni,még hó elején kell hogy szóljon,ha neki szabi kell, mert akkor a beosztását úgy csinálják meg. A Dédi 75 évesen sokszor esik-bukik (a saját lábában esik el),és volt már a szívével kórházban, a kádba beemelni a lányokat,nehéz lenne neki. Vannak kacsáink,azokat itatni,darálni kaját-még nekem is nehéz,pedig még 2 hónapom van hátra a szülésig.
2011. júl. 15. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
hát logikus,de a kórházad beleegyezik,h saját felelősségre távozz?
2011. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elvileg köteles hazaengedni,ha nincs probléma.
2011. júl. 15. 09:25
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Igen , te hazamehetsz saját felelősségedre , de a babát nem viheted el , legalábbis nálunk.
2011. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Szent Imre) volt/van ilyenre lehetőség. Ha minden rendben, még a szülés napján is hazaengedik. A babát megnézik, gondolom pár órát megfigyelik, ha a házi gyerekorvos is vállalja, hogy esetleg többet ránéz a babára, mehetnek.
2011. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Azért a kinti munkákat, emelgetést szülés után közvetlenül nem neked kéne csinálni.
2011. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valahol a neten olvastam arról,hogy ha egészségesek,és a gyerekorvos is vállalja,akkor akár már aznap hazaengedik a babát és az anyukát is... Ez kis hazánkban még nem annyira elterjedt. Na,majd rákérdezek a védőnőnél,hogy mi a véleménye... Bár itt a gyerekorvos elég nyűgös asszony, azért megkísérlem elmagyarázni neki a dolgokat...


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!!

2011. júl. 15. 09:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tudjátok, hogy ez nem kívánságműsor a munkáltatónak, az apukáknak is van szülési szabi, pár nap. És azt akkor kell kiadni amikor megszült az "asszony" nem akkor amikor majd ők úgy gondolják. Szerintem biztos meg lehet beszélni a munkáltatóval ezt mindenhol megértik ráadásul kötelessége is kiadni.
2011. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Én biztos nem mernék már másnap hazajönni. Főleg nem a picivel. Nekünk a szülés utáni 3. napon derült ki, hogy van a kislányomnak egy kis gyulladás a szervezetében, arra kapott antibiotikumot, így 6 napig voltunk benn. Őt semmiképp nem hagytam volna ott egyedül, és ugye így a szoptatásnak is lőttek volna. Meg pl. be is sárgulhat a baba. Akármi közbejöhet, és ha utána mégis visszakerültök a kórházba, akkor már nem a szülészetre fognak vinni, ahol a babás szobában kényelmesen együtt lehetsz a picivel, hanem a gyerekosztályra. Sokkal rosszabb.

Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem mindenképp próbáld megoldani valahogy azt a pár napot.

És még mielőtt azt mondanád, hogy könnyen beszélek, nekem egy 3 és egy 5 évesem volt itthon. Ráadásul karácsonykor 12 napra fektettek be. Na, az nem volt egyszerű helyzet, egyéb okból is bonyolult volt, de csak megoldottuk. Mozgósítottunk mindenkit, szüleimet, anyósomékat, tesómékat.

Egyébként mikorra vagy kiírva?

2011. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem ilyen egyszerű!

Még ha a főnök rá is bólintana,jelenleg nincs beugrós ember!-ezért kell előre lerendezni a "ki mikor van otthon"-t. Ha napra pontosan tudnánk előre,hogy mikor akar kibújni a baba,akkor nem is lenne gond! A munkát úgy vállalta a párom,hogy tudta,milyen hátrányai vannak. De muszáj volt belemenni,mert nem volt más munkalehetőség! (Őrző-védő)

2011. júl. 15. 10:56
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
utolsó előtti vagyok. Különben nekünk is a 3.életnapon derült ki, hogy szívzöreje van a picinek és 24 órás monitorra tették. Szerencsére semmi komoly csak pitvari szívsövényhiány amit remélünk, hogy kinő de ha nem az sem nagy baj. Mindegy, szóval már és is csomagoltam amikor a reggeli babavizit után szóltak, hogy sajnos maradni kell még. :(
2011. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!