Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a tapasztalat a Péterfy...

Mi a tapasztalat a Péterfy szülészetéről?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 2 hete szültem, nekem nagyon bejött, bár fogadott orvosom, szülésznőm volt, és alapitványi szobában voltam (annak van saját fürdőszobája, WC-je, nem kell a folyosó végére járkálni). Az egyéb nővérek, orvosok is segitőkészek voltak, room-in van a bébikkel már másnaptól (veled van 24 órában), volt szoptatási tanácsadás, viszont a kaja kevés volt és gyenge.
2009. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami számomra pozitív volt, hogy minden szülésznek van epdurálra képestése, úgyhogy mindig felajánlják, nem kell anesztesre várni.

Én az épp ügyeletes dokinál és szülésznőnél szültem (dr. Templom Jószef és Molnárné S. Beáta), és maximálisan elégedett voltam velük.

A szülőszobák lehetőségekhez mérten szerintem barátságosak (főleg a kisebbek).

A csecsemősök talán kevésbé voltak segítőkészek, de végülis ők is korrektek. Mindenesetre valahogy magától értetődőnek veszik azokat a dolgokat, amit mondjuk én első-gyerekes anyukaként nem. (hogy vegyem fel a gyereket, hogy fogjam, hogy tegyem tisztába, hogyan szoptassam...) A baba pedig nem csak hogy 24 órában veled lehet (kivéve az esti fürdetést és néhány vizsgálatot), de el is várják... Mondjuk ha nagyon nem bír az ember a gyerekkel első éjszaka, és kicsit pihenni szeretne, akkor be lehet adni. Otthon már úgyse lesz rá lehetőség :)

Szoptatási és köldökcsonk ápolási felvilágosítást hivatalból megtették, de mindkettő hagyott maga után kivetnivalót.

A kajával nekem nem volt semmi bajom, bár én szeretem a menzakosztot és persze a látogatót is hoztak ellátmányt... :)

Ami tényleg nagyon rossz, hogy a wc és a zuhanyzó a folyosó végén van, ahol a hozzátartozók is várakozni szoktak a szülőszoba előtt, és hát egy szál pendejben, fájó sejhajjal végigtotyogni vadidegen pasik előtt...

De ez volt a legnagyobb kellemetlenségem.

Alapítványi szobához meg nem egyszerű hozzájutni, általában foglaltak.

2009. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!