Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Condyloma=császármetszés?...

Condyloma=császármetszés? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ha a terhességem közepén voltak condylomáim mind a szeméremtájékon, mind a hüvelyfalon, de eltűntek/felszívódtak, akkor is mindenképpen császármetszés lesz?

Volt valakinek ilyennel tapasztalata?


2011. okt. 11. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de megkérdezhetem, hogy hogyan alakultak ki a condylomáid? Amúgy a HPV-szűrés eredményétől is függ. Nekem azt mondta az orvos.
2011. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Nekem még szűrést sem csinált a dokim, annyit mondott, hogy majd foglalkozunk vele a szülés után.

28 hetes voltam, amikor előjöttek, először csak a szeméremtesten, rá egy hétre már a hüvelyfalon is. Eddig semmi ilyen problémám nem volt, szóval nem tudom, hol és hogyan szedhettem össze.

2011. okt. 11. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem részben ezért lett program császárom, bár nekem hüvelyfalban még nem is voltak...... úgyhogy foglalkozz vele mert szülés közben belélegezheti/benyelheti a vírust és a tüdejében betegséget okozhat. Leszedték a szemölcseimet lézerrel a 8.hónapban.
2011. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt és leégették őket még 24. vagy 26. héten, lézerrel. Nem elég jó munkát végeztek, mert még maradt vagy 4-5 db, de azt az orvos most ecseteli, azt mondja, az már nem vészes, nyugodtan szülhetek rendesen. Azért egy HPV szűrést kellett volna csinálnia. Érdekes ez a betegség, hogy így terhesség alatt alakult ki. (Én nem csaltam meg a férjem és ő sem engem, majd 2 éve vagyunk együtt) Még azt megosztanám veled, hogy azt mondták 4D UH-n, hogy a terhesség után magától is elmúlik. Az biztos, hogy neked már nincs? Az első voltam. 37 hkm
2011. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem csinált szűrést, ez volt a furcsa nekem is... Őszintén szólva arra gondoltam először, hogy a dokinál kaptam el valamit - tudniillik a párom is és én is mániákusan figyelünk a higiéniára, törlőkendő, intimszappan, egyebek. De utána olvastam, hogy ez akár évekig is lappanghat, szóval nem tudom.

De teljesen elmúltak kezelés nélkül, nyomuk sincs, hogy valaha is ott lettek volna.

2011. okt. 11. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt volt bikinovonal tájékon, hüvelyhez közel is, hüvelyben nem. Kikezelték, aztán terhesség alatt ismét előjött, könnyebben múlt mint először. Szülésre elmúlt. Simán szültem, kisfiam egészséges. De engem is nagyon aggasztott a dolog, és végig féltem.
2011. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!