Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sérv miatt 2 héttel előbb...

Sérv miatt 2 héttel előbb feküdjek be és megindítják császárral? Ha várok és sima szüléssel próbálkozom milyen baja történhet a Babámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

38 hetes kismama vagyok. Nincsen saját orvosom, mindig Aki volt, annál voltam.

Kb. 2 hónapja volt egy elég becsületesnek tűnő orvos, Aki megvizsgált és azt mondta, hogy azzal legyek tisztában, hogy mivel a terhességem elején kiderült, hogy van egy kis sérvem, ezért 2 héttel előbb be kell feküdjek és megindítják császárral.

Én szeretnék még várni, bár a Babám leereszkedett, a lábaim totál bedagadtak. Szeretnék normális úton szülni bár nagyon félek, hogy bajt okoznék a Kicsinek.

Ti mit tennétek?

Most jelentkezzek annál a dokinál és feküdjek be?

Vagy húzhatom, amíg bírom?

Milyen baja történhet a Babámnak?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!


2011. júl. 20. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A babának nem lesz baja, viszont neked igen, ha rendes szülésbe bemész. A sérven keresztül kizáródank a belső részek és az nagyon-nagyon fájdalmas. Én inkább hallgatnék az orvosra, pedig én is a természetes szülés híve vagyok.
2011. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A sérven keresztül kizáródnak a belső részek - ez alatt pontosabban mire gondolsz???

Akkor semmi esélyem a sima szülésre?

Szerinted meddig várhatok???

Köszönöm szépen segítségedet!!!

2011. júl. 20. 18:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a terhességed alatt 2 különböző orvosnál voltál és az egyik mondta hogy sérves dolgokat a másik akihez meg jártál általában az meg nem mondott semmit sem rá?Mikor mész legközelebb orvoshoz kérdezz rá erre de sürgősen már csak a saját megnyugtatásod végett is mert ne ezen keljen már rágódnod szülésig....
2011. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A terhességem alatt mindig más nőgyógyász orvosnál voltam.

2010. augusztus 4.-én volt egy epeműtétem, ami azt hittük, hogy teljesen rendben van, de lassabban gyógyultam.

Novemberbe voltam tükrözésre kiírva, de akkor elkezdtem hányni és azt mondtam tükrözés előtt HCG-t nézetek és kiderült, hogy terhes vagyok, de azt mondták, hogy még fiatal a Baba, ezért megcsinálták a kímélő tükrözést, amiből kiderült, hogy kétoldalú rekeszsérvem van.

A terhesgondozóba mindig máshoz jártam.

Általában senki nem ért rá foglalkozni egyéb betegségeimmel, de volt ez a doki, Aki végig kérdezett és ezt mondta...

2011. júl. 20. 18:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, sérven keresztül kizáródhatnak a belek. Habár nagymamám nem volt terhes, de ő is várakozott vele, aztán én hívtam neki mentőt, mikor folyamatosan hányt. Én magam sérvvel születtem és anyukám mondta, h mikor a beleim mozogtak, akkor kidudorodott a sérvemen keresztül. Nekem 3 évesen műtötték, addig meg kötözni kellett és nem hagyhatták, h sokáig nyomjak kakiláskor, mert azzal a nyomással belek akár véglegesen kinyomódhattak volna és azonnal műteni.
2011. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
azonnal műteni kellett volna.
2011. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hú, most olvasom, h rekeszsérv. Azzal tényleg ne kockáztass, hanem halgass a dokira. A rekeszed az, ami a szülésnél segíti nyomni a babád kitoláskor. NE KECKÁZTASS VELE!
2011. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
E=O
2011. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Oké, akkor fájó szívvel, de lemondok a természetes szülésről.

De miért mondta azt a doki, hogy 38 hetesen, azaz most kell, hogy megindítsák és befeküdjek?

Várni várhatok még szerintetek???


Sérvvel születtél? Neked volt sérved vagy az anyukádnak, amikor szült? Vagy attól, hogy Neki volt, lett Neked is?


Köszönöm szépen a segítségeteket!!!

2011. júl. 20. 19:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Az orvos most akar befektetni, de nem indítana be semmit, hanem csak feküdnöd kéne megfigyelés alatt, addig, míg el nem jön a császár ideje. Császárral nem indítanak szülést, az maga a szülés lefolyása. Esetleg azt mondhatta, h az állapotod az császár indikációja (vagyis az állapotod megköveteli a császármetszést).

Anyukámnak nem volt sérve, csak nekem, de az lágyéktájon volt. Sok baba születik lágyék v köldöksérvvel, de sokan szerencsések és nyomókötés alkalmazása után összeforr nekik. Az enyém nem, így műteni kellett. Viszont a te rekeszsérveddel nyomókötést nem lehet használni.

2011. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!