Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinél megindítják a...

Ha valakinél megindítják a szülést, mennyi időre rá jelentkeznek a fájások?

Figyelt kérdés
Van különbség ha megindítják, vagy ha magától indul meg? És most itt pl. a fájásokra gondolok, vagy magára az időtartamra.
2011. okt. 19. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy indított szülésem volt. Nem volt semmilyen fájásom, csak a hasam keményedett és már eléggé kitágultam. Ahogy megkaptam az oxitocin infúziót egyből jöttek a fájások rendesen, mondta is a szülésznő, hogy nagyon jól reagál rá a szervezetem. Igazán akkor lett fájdalmas, mikor a burkot is megrepesztették, de így is az infúzió bekötésétől számítva 4-5 órán belül meglett a babám úgy, hogy megszorult, ami eléggé lassította a kitolási szakaszt. Én speciel kimondottam örülök, hogy így szültem, mert végig az volt a félelmem, hogyha otthon vagy az utcán jön rám a szülhetnék nem fogom tudni, hogy mit is kell pontosan csinálni, hogy kell a fájásokat számolgatni, mikor kell indulni, stb. Nyilván feltaláltam volna magam, de ez így teljesen jó volt nekem! :)


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2011. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 indított szülésem volt, és sokkal jobban megviselt, mint amikor magától indult. Nem biztos, hogy ez törvényszerű, nálam valószínűleg az volt a baj, hogy mindkettő a 38. héten történt.

Az elsőnél ballonnal tágítottak éjszaka, ezt nem is éreztem. 4 centis lett a méhszáj, de nagyon vastag volt. Reggel burkot repesztettek, aztán jött az oxitocin. Rögtön csinált összehúzódásokat, de egyáltalán nem fájtak. Jól meg kellett emelni az adagot, hogy egyáltalán tényleg beinduljon a szülés. 8-kor kezdték az oxit, délután 1-ig vígan voltam, onnantól ellenben kemény volt a dolog. Du. 1/2 3-kor lett meg a baba, másfél óra alatt. A másodiknál ugyanúgy ballon volt, de annyira magasan volt a baba feje, hogy nem lehetett burkot repeszteni. Reggel 8-kor oxit kaptam, de délután 4-ig nem csinált vészes fájásokat. 1/2 5-kor sikerült a burokrepesztés, és 10 perccel 5 előtt lett meg a pici. Gyakorlatilag 20 perc alatt teljesen kitágultam 4 centiről. Hát az azért durva volt.

2011. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A sima szüléseim gyorsabbak voltak. Az elsőnél otthon du. 5-kor fájások nélkül megrepedt a burok, este 8-ra meglett a baba. A második fájásokkal indult este 9-kor, éjfélkor szültem. A harmadik szintén fájásokkal indult este 11 körül, hajnali 2-re lett meg a baba.
2011. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem a nyolcadik napon indítottak, oxytocinnal. Már órák óta be volt kötve az infúzió, meg volt repesztve a burok, de még mindig nem éreztem semmit, pedig a vizsgálatok szerint jól tágultam.


Aztán beraktak vízbe, és ott kezdtem el "fájni". Nagyon hamar veszett erős fájásaim lettek, de mire igazán rossz lett volna, már jött a kitolás. Reggel 9-től délután fél 5-ig szültem, de igazából csak az utolsó másfél óra volt nehéz, de azt sem nevezném elviselhetetlennek.

2011. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyszer szültem az indított volt.Délelőtt 10:30kor felraktak egy tablettát 16:30 fele kezdődtek a fájások és 18:10kor már a kezemben volt a pici lányom.Másfél óra volt az egész.Azt hiszem szerencsém volt mert gyorsan megszületett.

3 és fél hónapos a babánk

2011. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem burokrepesztéssel indították. Kb. 20 percen belül 10 perces fájások jöttek, majd 5 perceseknél kaptam oxit. Innen begyorsultak a fájások. A burokrepesztéstől számított 5 órán belül született meg a fiam. Az oxi után lettek igazán erős fájásaim, de kibírtam érzéstelenítő nélkül, pedig nagyon gyáva és nyafogós vagyok.
2011. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krisztivan ***** válasza:
Nekem de.11-kor burok repesztés(semmi fájás)12-kor oxit bekötötték és negyed 1-re 5 perces,fél 1-re 1 perces fájásaim lettek.Este negyed 9-re lett meg a fiam.
2011. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Reggel 9kor tették fel a tablettát. Délben kezdtek jóslóim lenni, 3 percenként jöttek de csak 10 másodpercig tartottak.

2kor beöntést kaptam, na akkor lettek rendes fájásaim, 3 percenként eltartottak 40-50 másodpercig. Fél 4kor burkot repesztettek, egyből jöttek is a tolók, 3 percenként. Ez volt a legfájdalmasabb rész, mert fél óráig még nem nyomhattam, el kellett (volna) sóhajtani a fájásokat.

2011. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt a magzatvizem, de fájásaim nem voltak. Oxytocinnal indították. Fél óra múlva kezdett fájni, de csak kis adagot tudtak adni, lassan csepegtették, mert a baba nem jól reagált ha gyorsítani akarták. 5 óra alatt lett meg.
2011. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van kulonbseg.

Nekem az elso magatol indult:

elfolyt a magzatviz fajas nelkul, zart mehszajjal, kb 3 ora varakozas utan spontan jottek a fajasok, de egybol 3 percenkent es hosszuak, erosek, majd 2 percesek, meg hosszabbak, meg erosebbek, az utolso egy oraban ugy ereztem, hogy szinte folyamatosan faj. Mondjuk megerte, mert osszesen 3 orat vajudtam, majd azt vettem eszre, hogy egyre kevesbe faj, inkabb nyomni kell, szoval folyamatosan ment at tolofajasba. Ez igy szuper volt.


Masodik szules inditott volt, mert 1333-asra tagult a mehszajam fajas nelkul, de nem akart megsem megindulni a szules, a dokim pedig attol felt, hogyha otthon indul meg ilyen ertekrol, akkor egy ora alatt megszulok es nem erunk be a korhazba, de befektetni sem akart. Ugyhogy vartunk a 40. het elejeig, mivel nem indult magatol, igy o inditotta.

Eleve azzal kezdtek, hogy kaptam beontest, aminek nagyon nem orultem, mert aznap egesz delelott ment a hasam, szoval nem jott ki semmi, viszont a viz folyamatosan csikarta a hasamat, fel orat ultem a budin eredmenytelen belmozgassal.

De ez mar arra jo volt, hogy kicsit a mehem is elkezdett fajdogalni.

Utana a doki burkot repesztett, majd addig masszirozgatta ki a vizet, hogy mar fajast is csinalt.

Utana kaptam oxytocint magas cseppszamban, ennek koszonhetoen durva, eros, de rendszertelen fajasaim lettek. Nem volt meg az, mint az elso szulesnel, hogy 2 perc, vagy 3 perces, hanem volt, hogy percenkent jott, volt, hogy 3 percig semmi, ossze-vissza volt az egesz. Osszesen 2 ora telt el a burokrepesztestol, amikor az egyik durva eros fajas vegen egybol ugy ereztem, hogy nyomni kell. Semmilyen atmenet nem volt, csak egy nagyon-nagyon eros tolofajas, meg szolni sem tudtam semmit, visszatartani sem.

Szerencsere bent volt epp a szuleszno, kiabalt, hogy ne toljak, de az oxytocin annyira eros tolofajast csinalt, hogy nem tudtam nem tolni. Kiabalt a szuleszno a tobbieknek, de ennek a fajasnak a vegere mar kint volt a gyerek feje, nem tudtam visszatartani.

Piszkos, mocskos nagy makom volt, mert eleve gatvedelmet akartam, de a hirtelen tolas miatt esely sem lett volna masra, szo szerint kirobbant a gyerek. Hala Istennek a gatat nem repesztette, csak a mehszajam szakadt meg 3 helyen a hirtelen tolas miatt. (Hozzateszem, hogy ez ellen nem tudtak volna mit tenni akkor sem, ha van gatmetszes, mert ugye a mehszajat akkor sem metszettek volna, ezt csak akkor lehetett volna elkerulni, ha nem kapok annyi oxytocint es nem lesz ilyen eros a tolofajas).

A ferjem teljesen bepanikolt mellettem, pedig az elso szulesnel is bent volt es ott nagyon higgadt maradt vegig, itt viszont megijedt.


Ami meg kulonbozott: valamilyen csodas oknal fogva iszonyu rossz erhalozattal rendelkezem, anyukam is, es neki is mind a negy szulesnel volt gondja a placenta levalasaval, nekem is.

Az elso szulesemnel is rosszul valt le a placenta, de akkor csak ket darabba szakadt.

Az inditottnal viszont ossze-vissza szakadt le, rengeteg pici darab maradt bent, igy ahogy megszuletett a babank egybol kaparasra volt szukseg, nem volt ido varni semmire, arra sem, hogy erzestelenitot kossenek be, mert felt a doki, hogy sok vert fogok vesziteni. Szoval ezek utan meg egy ropke 40 perces erzestelenito nelkuli mehkaparasban es mehszajvarrasban (utobbi nem fajt, az elobbi horrorfilmbe valo volt) is reszt vehettem.

Nem mondott senki semmit, de nekem van egy olyan erzesem, hogy az oxytocin nalam tulzott mehtevekenyseget csinalt (ha van ilyen), azert borult fel a vajudas, azert lett ilyen a kitolas es azert szakadt darabokba a placentam is.

Lehet, hogy tevedek, de koszonom: en nem szeretnek meg egy inditott szulesben reszt venni, ha nincs ra feltetlenul szukseg.

Mondjuk a baratnom azt mondta, hogy a kitolasi szakasz elott mar vissza szoktak venni az oxytocint, tehat kevesebbet adnak, hogy gyenguljon a folyamat. Nalam ez elmaradt, mert minden olyan gyorsan zajlott, lehet, hogy ez is gond volt.

2011. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!