Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves hölgytársaim, ha...

Kedves hölgytársaim, ha rendeződne a gazdasági helyzet vállalnátok e, vagy vállalnátok e több gyereket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem én nem. Egy gyerekem van, és egyet is terveztünk, nem a gazdasági helyzet határozta meg akkor sem. :) Ráadásul mi még a válság előtt terveztük a gyereket, és mégis bejött a válság. Ha most szülnék még egyet-kettőt, és 10 év múlva kerülünk bajba, akkor ki segít? Van persze köze a válságnak a gyerekek számához, de nálunk nem ez volt a fő indok.
2011. aug. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van összefüggés, főleg, akinek hitele van. Sokat számít. Nekünk a válság óta most már duplája a hhitelünk. Sok pénzről van szó, nagyon sokról. Most várjuk a második gyermekünket és a nagy csodát, hogy változni fog a helyzet.
2011. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok. De látod, hogy mégse főleg a válságtól függ, hogy jön nálatok a 2. baba? :)) Válság 2008. óta van. :(

Egyébként gratula a kicsi(k) hez! :)

2011. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, ha lemenne a frank oda ahonnan indult akkor jobb lenne a helyzetünk és vállalnánk 3. babát már most, de a hitelrészlet duplája a kezdetinek és még 5 év van hátra...
2011. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki a gyereket akar, az a jelenlegi helyzetben is "megoldja" hogy legyen, aki pedig nem akar, azt a pénz sem fogja motiválni.
2011. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

szia

gazdasági válság ide v. oda nem vállalnánk több gyereket.

Hogy egyáltalán legyen gyerekünk még válság előtt sok-sok pénzt hagytunk ott a dokinál. Aztán 2007-ben megszületett a fiúnk.

Aztán jött a válság. Kész szerencse, h forint alapú a hitelünk igy a havi 26 ezer fix.

És rá nem sokára a mi kis csoda babánk, akire senki az ég világon nem számított! Az orvosunk legkevésbé! Pici lányunk épp ma 18 hónapos!

Mi már az 1 gyereknek nagyon-nagyon örültünk! DE most hogy kettő van, kerek lett a világ.

2011. aug. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vállalnék. 2 gyermekem van, terveztük a harmadikat, de ekkora lakásba nem lehet. Úgy terveztük a 2. születése után, hogy 3 éven belül elcseréljük a lakást, és jöhet a 3.

Ezzel szemben csak a válság jött. A hitel a dupláját éri, a lakás meg a felét.

2011. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi mindig két gyereket szerettünk volna. Most 5 hónapos a kicsi fiúnk és elgondolkodtunk, hogy legyen-e egyáltalán második baba. A hitelünk a duplája lett. Többel tartozunk, mint amennyit felvettünk. Annyi szerencsénk volt eddig, hogy visszamenőleg igénybe tudtuk venni a szocpolt.

A gyed-et szeptembertől kapom, a fizetésemhez képest kb. 50-70 ezer forinttal kevesebb, a gyes-ről meg ne is beszéljünk, éhen halni sem elég.

Ha jobb lenne a gazdasági helyzet és a kormányunk nem arra menne, hogy még több bőrt lenyúzzon rólunk, akkor vállalnánk még gyereket. De így inkább nem. Egy gyermekért már felelünk, róla kell gondoskodni, őt kell biztonságban felnevelni.

2011. aug. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazából nekem még a fiam is sok (: Ha jobban állnánk anyagilag akkor is nagyon átgondolnám, nem egyszerű feladat a gyereknevelés ha jól akarjuk csinálni.
2011. aug. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én két gyereket szerettem volna, a párom hármat. Most várjuk a másodikat, de egyenlőre egy szobában lesznek. A párom súlyos pénzeket rak egy lakástakarákosságiba, az majd 2 év múlva jár le, utána nekiállhatunk bővíteni a házat, hogy külön tudjuk tenni őket. Ha akkor stabilabb a helyzet, biztosabbak a munkahelyek, egyáltalán normalizálódna az élet, akkor nagyon szeretnék egy harmadikat.
2011. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!