Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki iszonyatosan félt a...

Volt aki iszonyatosan félt a szüléstől, és ahhoz képest nem is fájt annyira mint amire számított?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!!


én az elején kijelentettem a dokinak, hogy a 8.hónapig hallani sem akarok a részletekről!! :) a fájdalom küszöböm annyi, hogy ha egy méhecske megcsíp már kész vagyok... azután ahogy múltak a hónapok ez a félelem elmúlt és átvette a helyét az izgalom. sokat dobott a dolgon, hogy megbeszéltük apás szülés lesz és nagyon sokat segített!! de szerintem a hozzá állásomon is sok múlt, már nem félelemként gondoltam rá, hanem hogy ez által láthatom meg végre a babám és hogy ez által leszek igazi nő. azután amikor eljött a nagy nap minden simán ment, 3 óra alatt megszültem, nem mondom, hogy nem fájt, de minden pillanata megérte!! amikor kibújt a kisfiam már semmilyen fizikai fájdalmam nem volt!! :) BÁTORSÁG!! minden rendben lesz!!

4,5 hónapos kisfiú anyukája

2009. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kibírható fájdalom,nyugi! gondolj majd a babára,nekem az sokat adott lelkileg :)
2009. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kibírható! Pedig én előtte halálosan féltem!
2009. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem . Mindenki elijessztett hogy ugyse fogom orditás nélkűl kibirni. Ehez képest kibirtam orditás nélkűl .Első szűlésem volt. Sokkal rosszabra számitottam ehelyet kaptam egy élményt.Csak jó érzéssekell tudok visszagondolni a szűlésre. A fájdalom meg nekem nem volt nagy szerencsére. De szerintem a dokin és a szűlésznőn is múllik hogy figyelnek rád. Ez miatt ha fizikálisan nem is de lelkileg sokkal kőnyebb .
2009. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem is el ijesztettek a szüléstől de, én azt mondom simán kibírható:). Nekem is első baba, persze féltem az ismeretlentől. Nagyon kedves volt mindenki a szülőszobán(győri kórház), aztán jött a "feketeleves" kikerültünk osztályra na ott a csecsemős nővérek ritka bunkók!!!! Segíteni nem akartak a szoptatásnál, sőt úgy néztek rám ha kérdeztem valamit mint az véres késre....:(.

Könnyű szülést!

2009. ápr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem féltem a szüléstől, hiszen nincs értelme, így is, úgy is eljön :) Mikor odakerültem (a kislányom ráhúzott 8 napot, úgyhogy indítani kellett) persze nagyon izgultam, és nem tudtam, mire számítsak, de jó kezekben voltam, és ez sokat segített. Sajnos későn állapították meg, hogy csak császárral lehet a világra segíteni a picit, úgyhogy vajúdtam fél napot (fél perces, nagyon kemény fájásokkal) mire beadták az epidurálást, de hidd el, ha azt megkapod, onnantól minden szép :D Abszolút semmit nem fogsz érezni utána.

Ha nagyon félsz, segíthet, ha benn van a párod. Elég, ha csak addig van benn, míg be nem indul a szülés, ha melletted van a nehéz részeknél, az segíthet jobb élménnyé tenni az egészet. Mellettem is benn volt a párom reggel 8-tól éjfélig, és minden fájdalom ellenére végig tudtuk nevetni, örülni az egészet, mert csak a picire gondoltunk, akiért igazán megéri.

2012. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi, de lassan mar 3 eve tul vagyok a szulesen, 3 ora alatt meg volt. :)
2012. jún. 1. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!