Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki lehet jönni szülés után...

Ki lehet jönni szülés után 1-2 nappal a kórházból?

Figyelt kérdés

Az első fiam után szinte azonnal kitettek a kórházból rendesen betegbiztosítva (mert ahol szültem, ott az a szokás, mellesleg nyugat-európai ország), akkor szívesen maradtam volna még benn, mert mellesleg komplikációs szülés volt. A gyerekem besárgult otthon valamikor, de abból sem csinálnak nagy ügyet abban az országban (pár nap múlva elmúlt magától. Mi nem is figyeltük, mert kezdő szülők voltunk, csak a fényképen látjuk így utólag)

Most viszont már attól parázom, hogy ott kell valamelyik kórházban lenni napokig, amikor szívesebben lennék a családom körében. 1-2 nap még elmegy, de 3-4, ha minden rendben megy?...

Volt rá példa, hogy valakit előbb hazaengedtek, ha igen, melyik kórházban?

Ragaszkodom a kórházi szüléshez.


2011. júl. 25. 21:38
1 2
 1/19 alaszka ***** válasza:
A nővérem a 3. gyereknél eljött 2. nap, mert borzasztó körülmények voltak. Pampogtak érte, de saját felelősségre hazamentek. Ez a kórház már bezárt. Én mondjuk nem jönnék el előbb.
2011. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha minden rendben megy, akkor is 3 nap a minimum. Ezalatt rengeteg szűrővizsgálatot végeznek a picin, ezért van szükség ennyi időre. Ezalatt pihenj, mert sok energiára lesz szükséged! :)

Jó babavárást!

2011. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Saját felelősségre eljöhetsz bármikor. VIszont ha gond van, visszamenni nem tudsz, illetve el kell vinned a pár napos újszülöttet PKU szűrésre, amit alapesetben még a kórházban megcsinálnak (fejéből vért vesznek a babának), mert ehhez legalább 72 órának el kell telnie.


Nekem a második babával szerencsém volt, szombat délelőtt született, és hétfőn du fél háromkor hagytuk el a kórházat, a PKU szűrés után.

2011. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
lehetni lehet csak nem engedik
2011. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Elhiszem, hogy szívesebben lennél otthon, nem nyaralni mész, de azt a 3-4 napot szerintem ki kell bírni. Én hétfői napon szültem, csütörtökön hazaengedtek, péntekre belézasodtam, vissza kellett menni. Pont azért kell még napokat ott lenni, hogy ha baj van, rögtön tudjanak segíteni.
2011. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Az én kislányom a 3. napra lett sárga. Ha hazamegyünk előbb, mert addig "minden rendben volt", akkor aznap ájjel vihetem be a gyermekkórházba -a klinikára már nem mehetek vissza vele-, ahol üldögélhetek mellette egész éjjel, vagy mégrosszabb ha nem, és hazaküldenek mellőle. Én nem mernék kockáztatni a helyedben.
2011. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 alaszka ***** válasza:
77%
Igen, van ilyen, az enyém is 3.nap lett sárga, emiatt +1 napot kellett maradnunk. Szombat hajnalban szültem, és szerdán engedtek.
2011. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Én megkérdeztem, azt mondták, hogy saját felelősségre haza lehet menni. DE a kicsi ellátását a háziorvosnak vállalni kellene, ami nem túl esélyes :P És igen, akkor vissza kell vinni pl. az oltásra is, ha ambuláns szülést választasz.
2011. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Én a bp.-i Szt István khzban szültem 2008-ban(2. gyereket,hüvelyi úton,gátmetszés nélkül)egy kedd délután 19 órakor.Pénteken reggel 8-kor már is kaptuk az elbocsájtó szép "üzenetet".Ha kiszámolod ez összesen 2.5 nap,amit.szeríntem-fél lábon is ki lehet birni...
2011. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Én a Szent Imrében szültem 2x is. A másodiknál kedd reggel 10 órakor született meg a lányom és csütörtök délután 2kor már jöttem is haza. Ők küldtek, mert nem volt hely, mellesleg hízott a kórházban a baba annyit szopizott és a szűrővizsgálatai is rendben voltak, pedig antibiotikumot kaptam a szüléskor és a másodikat a baba kapta, de minden rendben volt ezzel is szerencsére. Ennek ellenére itthon besárgult, de még az élettani határon belül úgyhogy jó hogy nem maradtunk bennt.
2011. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!