Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Székesfehérvári kórházba...

Székesfehérvári kórházba miket kell bevinni szüléshez, illetve a babának? Azok válaszát várom, akik mostanában szültek itt. Én két éve szültem, de ahogy hallottam, már más a rendszer és szinte mindent vinni kell.

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 14:03
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia! Én július 14.-én szültem itt Székesfehérváron. A babának a ruhán kívül mindent vinni kell. Értem ezen: peleka, (ugyan kaptunk ajándékba 5 db pelenkát de az egy napra elég kb.) popsitörlő, köldökre hintőpor, gézlap, popsikrém, textil pelenbtka, steril vatta, az alkohol nem kellett csak miután levették a ködökcsatot. Azt már itthon használtam.

Én vittem magamnak evőeszközt,poharat,több váltás hálóinget, (2/nap) zuhany papucsot és amiben napközben vagy. Tusfürdőt, wc papírt, fogkefe, fogkrém, sampon, betét ( Nekem elég volt az always éjszakai betét, de minenki másképp vérzik. Általában a Tenát javasolják bár az jó szolgálatot tehet a mikor elfolyik a magzatvíz.) Két üveg ásványvíz/nap, mert sokat kell innod a szülés után. Sötét bugyi, mert történhetnek balesetek :) , az olcsó hasleszorító nekem nagyon bejött, Wc ülöke papír, bár én nem nagyon tudtam ráülni a wc-re. De ez is jó szolgálatot tehet. Szopis melltartó.

Ennyi jutott eszembe, remélem hasznát veszed!

Jó egészséget és könnyű szülést! Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam. Ha kérdésed van írj nyugottan!

12 napos baba anyukája :D

2011. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 27. 14:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, h hol vetted az olcsó hasleszorítót? Meddig kell/érdemes hordani szülés után? Császár után is lehet hordani? Mert nekem nagy az esély, h az lesz...
2011. júl. 28. 14:09
 4/8 anonim válasza:

Az olcsó haslaszoríton értem a kínaiban vett derékig érő bugyit, de a ruhás piacon is lehet kapni. Nekem bejött!

Üdv.

2011. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én május 30-án szültem! Mikor bementem a szülőszobára közölték velem, hogy a saját hálóingemet vegyem fel, ami persze csupa vér lett, ha még mindig így van, akkor vigyél 3-at is belőle! Rögtön szülés után is a saját betétemet kellett használni, én a Tenát javaslom inkább, nekem kellett. Textilpelenkát vigyél a baba feje alá! Amúgy minden kell, amit az első válaszoló írt, pelenka főleg, én csak 3 db-ot kaptam! Minden jót!
2011. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szüléshez rövid, vagy hosszabb hálóinget érdemes inkább vinni?
2011. aug. 1. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszút vigyél, ha szülésnél még mindig a sajátodat kell felvenni, akkor ugyse lehet rajtad bugyi
2011. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Boszi! Köszi! Igen, még mindig vinni kell a hálóinget és abban kell lenni, már nem adnak kórházit, mint régen. Csak ezért merült fel bennem a kérdés, hogy rövid v hosszú, mert arra gondoltam, h rövidet jobban fel lehetne tűrni és kevésbé lenne véres...de lehet, h nem is érint majd a dolog, mert császárom lesz megint...
2011. aug. 4. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!