Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházán mennyit fizettete...

Nyíregyházán mennyit fizettetek szülés után fogadott orvosnak újdonsült anyukák?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék rá, hogy melyik orvos mondott előre fix ,,tarifát" és ez mennyi volt illetve a vizsgálati díj ára. Az enyém akinél szülni szeretnék nem mondott árat én pedig nem kérdeztem még rá. 10e ft nála a vizsgálat. Nála szeretnék szülni és szeretném előre tudni hogyan készüljek. Az a hálapénz amit az fizetett aki végül nem fogadottnál szült, az most nem érdekel, csak aki fogadottnál. Kíváncsi vagyok, hogy kb mennyit számoljak rá (ha jól tudom az én orvosom nem fog fix árat mondani). Esetleg a császáros tarifa is érdekelne (ha valami közbejönne)...Válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 31. 05:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Dr. Albert László az orvosom. Nagyon kedvelem, kedves és türelmes. Szerencsére nemsokára vége lesz a szabijának is. Tehát ha egyéb dolog nem jön össze, akkor ragaszkodok ahhoz, hogy ő vezesse le a szülést.


Kedves utolsó válaszoló! Meg tudnád írni hogy ki volt az orvosod, és mennyi volt a vizsgálati díj nála?


Úgy látszik Még városon belül is ennyire változó a dolog. Azt már megsúgták nekem, hogy az orvosom nem fog a pénzről beszélni. Egyenlőre, ha nem mond konkrét árat akkor úgy gondolom, hogy egy nagy ajándékkosár mellett egy 50-60 körüli borítékot adok át. Ha közben császárrá bonyolódna a dolog, vagy mégis változtatna a szokásain és előre mond árat, akkor természetesen több lesz, vagyis annyi amennyit mond. Egyenlőre így tervezem...

2011. aug. 1. 17:21
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Nem Albert L. volt az orvosom.

Az én orvosomnál egy vizsgálat 10.000 Ft volt (nevet nem szeretnék írni, neharagudj).

Egyébként császár lett a szülésem vége, és ahogy írtam 80.000 Ft-ot adtunk, no meg amit még a terhesgondozás alatt otthagytunk a 9 hónap alatt, az kb. 120.000 Ft volt!


Könnyű szülést kívánok Neked, az utána való időszakra pedig sok-sok türelmet, kitartást...

2011. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a jó kívánságaidat!

Én is bízok a könnyű szülésben, bár úgy néz ki hatalmas baba van a pocakomban.


Igazad van abban is, hogy ha összeszámolnánk a terhesgondozás alatt fizetett díjakat elég nagy összegekhez érkeznénk el. Igazából úgy gondolom, hogy az utolsó hónap amit megérez az ember (illetve az ember lánya) amikor nem csak a szülési pénzt rakja félre hanem még a heti vizsgálatokra is eljár...


Na de ez az egészség ügy már csak ilyen. Ha valaki orvost fogad az tisztában van azzal, hogy fizetnie kell.

Azért az szomorú, hogy hiába van egészségügyi biztosításom, rettegek normális kórházi kezelésen részt venni, mivel olyankor úgy bánnak velem mintha nem élő ember lennék. Pedig az a pénz amit a biztosítás áll, az nem arra lenne, hogy igénybe tudjam venni a kórházak szolgáltatásait?

Ismerősöm gyakszira jár a Jósa András kórházba rendszeresen és mesélt nem 1-2 olyan sztorit ahol az orvos megengedte azt is magának, hogy pl egy molett nőt kövérnek nevezzen... A genetikai vizsgálatoknál pedig kb 2 perc alatt végzett a kórházi orvos amig az én orvosom minden egyes ultrahangnál 20 percig számolja a babám testrészeit és életműködéseit vizsgálja.

Nemrég el kellett mennem a kórházba mert a doki szabin van. 3 kismama ott tárgyalta egymás között hogy ez már nekik a 2.-3. terhességük és remélhetőleg végre ezt már sikerül végighordaniuk és nem hal meg a magzat idő előtt... Ezek miatt nem bánom, hogy valaki lelkiismeretesen végig követi a kisbabám fejlődését. És hogy ez pénzbe kerül? Egy halott baba mellett már hiába sírnék azon, hogy bármit megadnék érte...

2011. aug. 7. 15:15
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia. Megkérdezhetem mennyit adtál szülés után Dr. Albertnek?
2012. febr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Bozót válasza:
Az én tapasztalatom 2013-as, akkor szültem fogadott orvos nélkül Nyíregyházán. A szülésznő egy Kata nevű lány volt, nagyon kedves, nagyon segítőkész, neki utólag adott a párom 15 ezret, először nem akarta elfogadni, aztán mégis. De még a szobára is feljött 2. este, megmutatta hogy masszírozzam szét a görcsöket az éppen bedurranó mellemben, mit csináljak a kicsivel, ha elalszik szopcsi közben stb. Nagyon jól esett, mert a csecsemősök annyira el voltak havazva, hogy szaladtak, nem értek rá velünk foglalkozni. Szóval ügyeletes dokik voltak, mert egy megnézett reggel 6-kor, ő repesztette a burkot, aztán elment mert lejárt a műszakja, aztán meg amikor leesett a kicsi szívhangja, egy fiatal doktornő, dr. Teininger Nóra jött be sokadmagával. Ő csinált a császárt egy idősebb dokival, aki nagyon bunkó volt. Mert se élő se holt nem voltam az sokktól, hogy baja van a kicsinek, nem is tudtam, mit csinálnak még rajtam ott lenn, nem láttam a zöld lepedőtől, nem is éreztem, erre az idősebb nagy gúnyosan megszólal egy idő után, hogy "Szívesen!"... Állat. A doktornő viszont bejött hozzám, sőt a folyosón is megállított, hogy hogy vagyok, ő szedte a varratot is, és most figyeljetek, amikor varratszedésnél oda akartam neki adni a gondolt összeget, azt mondta szó se lehet róla, költsük a babára, és tényleg nem hagyta, hogy odaadjam. Mondtam neki, akkor nagyon szépen köszönöm, és mindig hálás leszek neki, azt mondta, ez neki pont elég. Szóval ez volt 2013-ban, Nyíregyházán... Jövőre szülök megint, hát nem tudom...
2015. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!